AURA 27. ALIAS (Šveicarija). Antes

AURA 27. ALIAS (Šveicarija). Antes

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Alias | Guilherme Botelho (Šveicarija)

ANTES

Choreografija: Guilherme Botelho

Asistentas: Fabio Bergamaschi

Atlikėjai: Erik Lobelius, Victoria Hoyland, Claire-Marie Ricarte, Amaury Réot, Linn Ragnarsson, Fabio Bergamaschi, Carl Staaf, Raquel Miro, Sarah Waelchi, Johanna Willig-Rosenstein, Luisa Schöfer, Alexandre Bibia

Šviesos: Jean-Philippe Roy

Muzika: Murcof

Techninė vadyba: Alex Kurth

Produkcija: Cie Alias

Koprodukcija: Théâtre Forum Meyrin, Théâtre du Crochetan

Trukmė: 60 min.

Premjera: 2010 m.

Rėmėjai: „Alias“ remia Merino, Ženevos miestai, Ženevos kantonas ir „Pro Helvetia“ – Šveicarijos kultūros rėmimo fondas. Trupė priklauso Merino teatro forumui (Ženeva) ir „Crochetan“ teatrui (Valais).

2010 m. tarptautiniame šokio festivalyje AURA 20 buvo parodyta trečioji Guilherme Botelho trilogijos „Distancija“ dalis – šokio spektaklis „Šoninis lietus“.

Mokslinės fantastikos choreografija apie žmogaus prigimtį iki jo socializacijos. / Guilherme Botelho

„Antes“ – tai pasaka apie kvėpavimą. / Alexandre Demidoff, „Le Temps“

Šiuo spektakliu Guilherme Botelho užbaigia savąją trilogiją „Distancija“, per asmeninius ir kolektyvinius likimus reflektuojančią žmonijos istoriją. Išnaudodami anatomiją iki abstrakcijos ribos, imame suvokti, kaip retai į kūną žiūrime iš tokios perspektyvos. O choreografo vaidmuo ir glūdi galimybėje atskleisti nežinomą per pažįstamą, pateikti kūnišką ribotumą kaip teritoriją, nuogumą kaip patirtį, atveriančią pažinimą.

Kas vyko prieš mus? Mūsų rūšies aušroje, iki žmogui įkliuvus į socialinės evoliucijos tinklą? Koks buvo vyras? Kokia moteris? Kas jiems teikė gyvybės? Kokios emocijos valdė gyvenimą? „Antes“ (iš portugalų k. – iki, prieš) ieško atsakymų į klausimą: Kas slypi po gyvūniškąja prigimtimi? Guilherme Botelho nagrinėja mūsų žmonijos ištakas ir jos ribas.

Spektaklis primena gamtovaizdį: nuogi kūnai, perpildyti energijos, potencialo ir gyvybės. Atomų konglomeratas, sąnarių, raiščių, raumenų ir odos sankaupa, „homo sapiens“ miškas, įsišaknijęs kojomis. Besidalydami bendrais, organiškais bruožais, tuo pat metu jie lieka izoliuoti ir vystosi kiekvienas savo asmeninėje gyvybinėje erdvėje.

Jie nuogi, bet ne siekiant provokuoti, o reflektuoti tai, kas jie yra.

G. Botelho choreografinės gramatikos raktas yra intymumas, jis mumyse įspaudžia peizažo nuolatiniame judesy atvaizdą, kur kiekvienas kūnas yra didesnės visumos dalis, natūralus nuolat kintančios aplinkos dalis.

Jo šokėjai yra vėjas, vanduo, gyvybė. Nors kūnai niekada nesusiliečia, jie kuria vientisą organizmą. Šokis virsta pareiškimu – tokiu, kuris erzina protą ir jausmus lyg koks žadintuvas, suskambantis kasryt.

„ALIAS“ ŠOKIO TRUPĖ

„Alias“ yra nepriklausoma šiuolaikinio šokio trupė, 1994 m. susibūrusi brazilų choreografo šokėjo Guilherme Botelho iniciatyva.

Trupės kūrybiškumas išeina už teatro scenos, taip pasiekdamas įvairesnę auditoriją. Jie vysto judesį lyg kitą kalbą, gebančią išreikšti neapibrėžiamus pasąmoninius jausmus per vidinį judėjimą, transformuodami jį į instrumentą ir taip įkūnydami kūrinio žinutę.

„Alias“ trupė yra sukūrusi daugiau nei 20 spektaklių, sulaukusių tarptautinės sėkmės, lėmusios 400 suvirš pasirodymų daugelyje Europos, Afrikos, Azijos ir Amerikos šalių.

Šveicaras Guilherme Botelho gimė Brazilijoje, San Paule pradėjo šokio karjerą. Iki savo trupės „Alias“ subūrimo 1994 m., dešimtį metų dirbo Didžiajame baleto teatre Ženevoje. G. Botelho – smalsus mūsų kasdienio gyvenimo paradoksų ir socialinių santykių įtampų bei kylančių pasaulinių klausimų stebėtojas, savo kūryba kvestionuojantis mūsų egzistencijos realybę ir pagrindines žmonijos būsenos temas. Panašu, kad jo spektakliai randa atgarsį žmogiškos sielos gelmėse.

Oficiali svetainė: www.alias-cie.com

Atlikėjai:

Jau 27-tą kartą Kaune - Tarptautinis šokio festivalis AURA. Žymiausi šokio vardai iš viso pasaulio: Šveicarijos, Japonijos, Izraelio, Prancūzijos Italijos Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Renginio trukmė: 1 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 18 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno šokio teatras „Aura“.

Daugiau informacijos: www.dancefestival.lt vadyba@aura.lt +370 614 24277.

Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Rėmėjai

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Iš–pažintys. Tema: Skyrybos

Iš–pažintys. Tema: Skyrybos

  • Vilnius, TAMSTA, muzikos klubas
  • Sausio 22 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 2 val., 1 Pertrauka.
Iki pasiūlymo pabaigos:
24 d. 7 val. 48 min.
3,50 € 7,00 €
Pirkti
„Lietuvos ryto“ krepšinio rungtynės EUROCUP TOP 16 rungtynės: Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Turino „Fiat“

„Lietuvos ryto“ krepšinio rungtynės EUROCUP TOP 16 rungtynės: Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Turino „Fiat“

  • Vilnius, Siemens arena
  • Sausio 24 d., 18:45 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
19 d. 7 val. 16 min.
5,50 € 11,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
Lietuvos Balsas. Finalas

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje