AURA 27. OKARUKAS ( Lietuva, Prancūzija). „Bejausmis/ Senseless“

AURA 27. OKARUKAS ( Lietuva, Prancūzija). „Bejausmis/ Senseless“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Režisierė ir choreografė: Sakurako

Muzika: Amine Boucekkine

Konsultantas: Phil Von

Okarukas komanda: Tadas Almantas, Thibaut Cora, Miglė Čeplinskytė, Valerija Gneuševa, Eglė Grigaliūnaitė, Kenj’y Keass, Aina Norgilaitė, Eglė Nešukaitytė, Greta Petrovskytė, Ieva Tarejeva, Jordan Oliveira, Živilė Virkutytė

Šviesos: Cloé Chope / Karolis Juknys

Kostiumai: Sakurako & Thibaut Cora

Trukmė: 60 min.

Premjera: 2017

Jei tikrovė – tai kontakto su išoriniu pasauliu sukeltų signalų per pojūčius visuma, interpretuota smegenų pagalba, tai kuo tada skiriasi realybė nuo sapno?

Šokio spektaklio „Bejausmis“ premjera Lietuvoje, kurios metu tyrinėjama žmogaus prigimtis ir būtis, pasitelkus mokslinės fantastikos žanrą bei remiantis prancūzų filosofo Maurice‘o Merleau-Ponty suvokimo fenomenologijos teorija bei budistiniu diskursu apie pojūčių sferą (Āyatana).

Tai pasakojimas apie saujelę individų, kurie pabunda į „čia ir dabar“ – be atminties ir pasitikėjimo savo pojūčiais. Šiame šokio spektaklyje sukuriama ateities vizija – visuomenėje, kurią vado turtingieji, atliekami žmogiškieji eksperimentai ir manipuliuojant pojūčiais bandoma sukurti antžmogį, visuotinę tvarką palaiko androidai, o įvairiems darbams atlikti yra specialiai sukuriami žmogiškieji klonai.

OKARUKAS

„Okarukas“ yra vienintelis buto šokio teatras Baltijos šalyse, suburtas iš jaunos kartos lietuvių menininkų, šokėjų ir aktorių bei vadovaujamas Paryžiuje reziduojančių menininkų Sakurako (LT/FR) ir Philo Vono (FR). Sakurako yra šokio teatro „Re-United Now-Here“ Paryžiuje ir „Okarukas“ Vilniuje įkūrėja, menininkė direktorė ir choreografė.

Sakurako – jau 18 metų užsienyje gyvenanti lietuvių kilmės menininkė, dirbanti vizualiųjų menų, šokio ir teatro srityse. Ji baigė Gerrito Rietveldo Akademiją Amsterdame, kur studijavo konceptualųjį ir vizualųjį meną, tačiau taip pat mokėsi Rytų kovos ir tradicinių japoniškų menų bei šiuolaikinio buto šokio (jap. 舞踏) su įvairiais meistrais Japonijoje. Menininkės praktika apjungia konceptualų bei performansų meną, fizinį teatrą, šokį, buto bei vizualiuosius menus žmogaus prigimties ir būties tyrinėjimams.

Šiandien Sakurako pasirodymų geografija itin plati – nuo Amsterdamo iki Tokijo. Štai tik keletas vietų, kur menininkė surengė pasirodymus: „Palacio de Bellas Artes“ (Meksikas) „Le 104“, „Auditorium Saint-Germain“, „Le Cube“, „Théâtre du Temps“ (Paryžius), „OT301“, „Paradiso“, „Oostblook Theatre“, „Oude Kerk“, „Posthoornkerk“ (Amsterdamas), Mažasis teatras, Menų Spaustuvė (Vilnius), SCCA Šiuolaikinių menų centras (Liubliana), „UrBANGUILD“ (Kiotas), ir pan. Ji taip pat dalyvavo įvairiuose festivaliuose: „La Nuit Blanche“ (Paryžius), „Kultūros Naktis“ (Vilnius), „Juli Dans“ (Amsterdamas), „Rappongi Art Night“ (Tokijas), „City of Women“ (Slovėnija), „Modern Panic“ (Londonas), „Gogol Fest“ (Ukraina) ir Venecijos meno bienalė’11 (Italija).

Atlikėjai:

Jau 27-tą kartą Kaune - Tarptautinis šokio festivalis AURA. Žymiausi šokio vardai iš viso pasaulio: Šveicarijos, Japonijos, Izraelio, Prancūzijos Italijos Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Renginio trukmė: 1 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 10 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno šokio teatras „Aura“.

Daugiau informacijos: www.dancefestival.lt vadyba@aura.lt +370 614 24277.

Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Rėmėjai

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

PAVIENĖS VIETOS. Vilniaus RYTAS - Turino FIAT

PAVIENĖS VIETOS. Vilniaus RYTAS - Turino FIAT

  • Vilnius, Siemens arena
  • Spalio 24 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
10 d. 10 val. 37 min.
5,50 € 11,00 €
Pirkti
EUROCUP: Vilniaus RYTAS - Turino FIAT. PRAMOGAUKIT.LT SPORTO LOŽĖ.

EUROCUP: Vilniaus RYTAS - Turino FIAT. PRAMOGAUKIT.LT SPORTO LOŽĖ.

  • Vilnius, Siemens arena
  • Spalio 24 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
10 d. 10 val. 33 min.
9,00 € 15,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-40 %
Comic Con Baltics superfanas

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje