Džiazo festivalis „Nida Jazz Maratonas“

Džiazo festivalis „Nida Jazz Maratonas“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Rugpjūčio 11 d., ketvirtadienį, 20val.

Nidos Marijos krikščionių pagalbos parapija

Taikos g. 17, Nida

FESTIVALIO ATIDARYMO KONCERTAS

Tarptautinis projektas

“RECONNECTIONS” (Lietuva, Lenkija)

Piotr Baron – saksofonas

Jan Maksimovič – saksofonas

Tomasz Zietek – trimitas

Leonidas Šinkarenka – bosinė gitara

Tomasz Sowinski – mušamieji

Nidos džiazo maratoną pradėsiantis projektas „Reconnections“ Kuršių nerijoje sujungs skirtingus Baltijos jūros krantus. Trys virtuoziški Lenkijos improvizatoriai iš Vroclavo, Režovo, Gdansko ir Lietuvos pusei atstovaujantys nuolatinis festivalio rezidentas Janas Maksimovičius bei festivalio prodiuseris bosininkas Leonidas Šinkarenka.

Piotras Baronas džiazo mokėsi savarankiškai ir jau nuo jaunų dienų buvo pastebėtas profesionalių muzikantų bei pelnė prizus festivaliuose. Zbigniewas Lewandowskis, Janas Ptaszynas Wrblewskis, Jarekas Zmietana, Zbigniewas Namyslowskis, Henrykas Majewskis, Tomaszas Stanko buvo jaunuolio vedliai ir mokytojai, taip pat scenos partneriai.

1998 m. P. Baronas įsteigė savo džiazo mokyklą, garsėja kaip talentingas pedagogas, metodikų, vadovėlių autorius. Jis taip pat veda radijo laidą, su savo kvartetu dalyvavo daugelyje Europos festivalių. Jis neblogai pažįsta Lietuvos džiazo sceną, yra ne kartą koncertavęs su Petru Vyšniausku, Janu Maksimovičiumi, dėstęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Piotras bendradarbiavo su tokiomis garsenybėmis kaip Ray Charlesas, Artas Farmeris, Davidas Friesenas, Harvie S, Francesca Tanksley, Jasperas Vant Hofas, Bo Stiefas.

Tomaszas Zietekas yra daugialypis menininkas – trimitininkas, pianistas, prodiuseris, kompozitorius. Lietuvos melomanams jis pažįstamas iš grupės „Loco Star“, koncertavusios Vilniuje, taip pat kaip grupės „Pink Freud“ įkūrėjas. Tačiau Tomaszas – ne tik energingas lyderis, jį nuolat kviečia bendradarbiauti Tymonas Tymańskis, Kasia Nosowska, Oszibarack, Hey, Sara Brylewska. Kvarteto „Bester“ albumus „Metamorfozės“ ir „Aukso žemė“ išleido Johno Zorno kompanija „Tzadik Records“.

Tomaszas Sowinskis yra vienas ryškiausių Šiaurės Lenkijos improvizacinės muzikos atlikėjų. Bene svarbiausias jo projektas „Collective Improvisation Group“ – tarsi amerikietiškojo AACM sekėjas. Tomaszas daug kuria teatrui ir kinui. Jo diskografijoje yra kelios dešimtys kompaktinių plokštelių, įrašytų su Lenkijos džiazo žvaigždėmis.

Rugpjūčio 12 d., penktadienį, 20.30 val.

Prie Nidos švyturio, Taikos g. pabaigoje

VINCENT PEIRANI SOLO (Pranncūzija)

Sena patarlė sako: džentelmenas yra tas, kuris moka groti akordeonu, bet to nedaro. Šis Nidos Jazz Maratono atlikėjas paneigia bet kokius mitus apie akordeoną, negana to – atgaivina jį džiazo dvasia. O sausakimšos prestižinių festivalių salės jo klausosi beveik visame Žemės rutulyje. Jis – Vincentas Peirani.

„To, ką groja šis Nicoje gimęs paryžietis, jūs niekada negirdėjote. Galima sakyti, jis yra ateities legenda“, taip prancūzą apibūdina „Süddeutsche Zeitung“. Vincentas Peirani gimė 1980-aisiais Nicoje. Vienuolikos metų pradėjo groti akordeonu, pirmiausia klasiką. Dar paauglys laimėjo kelioliką tarptautinių konkursų. Šešiolikos metų atrado džiazą – ir ilgam. Pradėjo studijas Paryžiaus konservatorijoje. Dėl akordeono ir dėl klasikinio išsilavinimo triukšmą kėlę skeptikai greitai turėjo pakeisti savo nuomonę. Naujas požiūris į klasikinį instrumentą pasklido Prancūzijos džiazo scenoje, Vincentą mielai kviesdavosi į savo grupes džiazo garsenybės Michelis Portalas, Danielis Humairas, Loisas Sclavis, Vincentas Courtoisas. Be to, jis inicijavo ne vieną autorinį projektą, meistriškai naudodamas žanrų paletę – nuo džiazo, prancūzui, regis, stereotipiškai būdingo šansono iki world ir net sunkiojo roko.

Pirmasis Vincento kaip lyderio albumas „Thrill Box“ išleistas 2013 m. su pianistu Michaeliu Wollny, bosininku Micheliu Benita ir saksofonistu Emiliu Parisienu. Šis darbas eksponuoja muzikines Vincento įtakas ir atskleidžia, koks intelektualus, mąslus kompozitorius, meistriškas atlikėjas ir talentingas pasakotojas jis yra. Naujausias darbas, persmelktas jazz rock dvasia „Live in Being“, ko gero, visiškai keičia akoredono prasmę XXI amžiuje.

Prancūzų „Academie du Jazz“ Peirani įvertino Django Reihardto prizu, 2014-aisiais kitu prestižiniu, „Victoires du Jazz“, prizu kylančios žvaigždės kategorijoje. Metų instrumentininku jis įvardytas Vokietijos ECHO apdovanojimuose.

VIVIANE (Portugalija)

Viviane – vokalas, fleita

Tó Viegas – portugališka gitara

João Vitorino – akustinė gitara

Filipe Valentim – klavišiniai, melodika

Dainininkė Viviane gimė Prancūzijoje, persikelė į Portugaliją trylikos metų. Dešimtajame dešimtmetyje pradėjo karjerą grupėje „Entre Aspas“, kuri išpopuliarėjo sėkmingai pasirodžiusi Lisabonos municipaliteto surengtame grupių konkurse. Trečią vietą užėmusi „Entre Aspas“ pasirašė kontraktą su įrašų kompanija BMG, pastaroji išleido šešias šios grupės plokšteles.

2005 m. Viviane pradėjo solinę veiklą su albumu „Amores Imperfeitos“, po jo 2007 m. išleistas antrasis – „Viviane“. Vis dėlto tik trečiajame studijiniame darbe Viviane atranda savo muzikos receptą. „As Pequenas Gavetas do Amor“ albume keliaujame lydimi išskirtinio balso po fado ir prancūzų Musette ypatingai skambantį pasaulį. Naujausius Viviane kūrinius groja pagrindinės Portugalijos radijo stotys, apie juos prielankiai atsiliepia kritikai.

„Mano muzika nepaiso sienų. Čia tradicija žengia su modernumu, čia fado, prancūzų šansonas, džiazas, bossa nova ar Lotynų Amerikos muzika, pateikiama popmaniera, yra elegantiška ir subtili“ –pasakoja Viviane.

24.00 “Prieplaukos vyninė”

Naglių g. 16, Nida

TRIO “BASSMATI” (Vokietija)

Martin Furmann – klavišiniai, elektronika

Christian Kappe – trimitas

Hendrik Lensing – mušamieji

Gilus elektroninis džiazas

„Bassmati“ yra elektroninės muzikos kolektyvas, įkurtas Vokietijoje gyvenančio multiinstrumentininko Martino Furmanno. Kiti du grupės nariai ir Martino bičiuliai drauge kuria gilaus elektroninio džiazo koncepciją. Vienoje pusėje – Hendrikas Lensingas, mušantis būgnus kaip ritmo mašina, kitoje – Christianas Kappe, grojantis jausmingas džiazo melodijas trimitu. Grupės lyderis Martinas šiuos elementus sujungia old school stiliaus Deep House, Trip Hop ir Drum’n Bass ruošiniais.

Tikrai nenuobodūs, intriguojantys, minimalistiški. Jų muzika – spalvingi garsovaizdžiai ir elektroniniai rimtai. „Judink kojas, visa kita savaime ateis...“ – sako grupės nariai.

Jam session

Rugpjūčio 13 d., šeštadienį, 20.30 val.

Prie Nidos švyturio, Taikos g. pabaigoje

HARRY SOKAL TRIO “DEPART. REFIRE” (Austrija)

Harry Sokal – saksofonas

Heiri Känzig – kontrabosas

Martin Valihora – būgnai

Dvidešimt penkerius metus Harris Sokalas bendradarbiavo su tikru džiazo ir improvizacinės muzikos žvaigždynu. Vien ką reiškia Artas Farmeris, Joe Zawinulas, Artas Blakey, Carlos Bley bigbendas, Vienos Art Ochestra, Deivas Holandas ir daugelis kitų vardų... Jie taip pat yra svarbūs Harrio biografijos veiksniai, per kuriuos jis pažino kiekvieną džiazo muzikos „plotmę“ ir jos paslaptis.

„Kad ir ką gročiau, – bebopą, improvizacinę muziką, soul ar fanką, savo projektus ar kaip kviestinis atlikėjas, džiazo šaknys, gilumoje slypinčios melodijos yra svarbiausia. Esu priklausomas nuo muzikos – išreikšti save jos garsais, kartais nustebinti patį save ir pakviesti klausytojus į šias keliones“, – taip save apibūdina saksofonistas.

Nidoje Harris Sokalas pristato projektą „Depart“ ir naujausius kūrinius „Refire“. „Depart“ varomoji jėga – kontrabosininkas Heiri Kanzingas, daugelį metų kuriantis ir koncertuojantis su H. Sokalu. Programą „Refire“ jie vadina „nepatirtu nuotykiu ieškant naujų pakrančių“. Į šią ekspediciją Nidos džiazo maratono scenoje jie pasikvietė kylančią jaunosios kartos mušamųjų žvaigždę Martiną Valihorą.

NORA JEAN BRUSO/ LUCA GIORDANO BAND (JAV, Italija)

Nora Jean Bruso – vokalas

Luca Giordano – gitara, vokalas

Walter Cerasani – bosas

Fabrizio Ginoble – fortepijonas, vargonai

Lorenzo Poliandri – būgnai

Nidos džiazo maratone – autentiško, gilaus, subtilaus bliuzo virpesiai. „Nora Jean dainuoja taip, kaip aš būdama jos metų. Tai vienas perspektyviausių moteriškų bliuzo balsų. Aš žinau, jai pavyks“, apie Nidos džiazo maratono viešnią kalba legendinė vokalistė Koko Taylor. Atrodo, ši rekomendacija skamba iš patikimų lūpų, o klausytojus intriguoja epitetai „tikras“ ir „autentiškas“. Žinoma, kas kitas, jeigu ne atlikėja, gimusi Misisipės deltoje, JAV, kurios kelios giminės kartos nešė aukštai iškėlusios bliuzo ir gospelo vėliavą, gali dainuoti bliuzą taip, kaip rašoma džiazo istorijos vadovėliuose.

Jos pilnas aistros ir kančios, triumfo ir nevilties gyvenimas susitelkė į išmintį, iš kurios gimsta menas. Bliuzas ir yra apie tai.

Noros Jean karjera Čikagoje prasidėjo 1976 m., kai teta Rose, išgirdusi dainuojant namuose, nuvedė ją į keletą klubų. Netrukus naujokė buvo pastebėta. Didysis lūžis dar laukė ateityje. 1985 m. jos pasirodymą matęs Jimmis Dawkinsas pakvietė prisijungti prie savo kolektyvo. Septynerius metus Nora Jean koncertavo ir įrašinėjo su Jimmiu bei jo grupe, pasirodė dviejuose CD „Feel the Blues“ (1985 ir 2002) bei „Can‘t Shake These Blues“ (1991). Ji tuo pat metu išleido singlą „Untrue lover“ (1982), 2002 m. pirmą savo solinį albumą „Nora Jean Bruso Sings the Blues“.

Už Noros festivalių ir koncertų geografijos žemėlapį įspūdingiau atrodo tik dainų sąrašas. Nora Jean sukūrė apie 700 dainų. „Museum of Science and Industry“ ją išrinko viena iš dešimties iškiliausių Čikagos bliuzo atlikėjų moterų. Dainininkė daugybę kartų buvo nominuota „Blues Music Awards“: Geriausios naujos atlikėjos, Geriausios tradicinės muzikos atlikėjos, Geriausios tradicinio bliuzo atlikėjos kategorijose. 2004 m. išleistas solinis albumas „Going back to Missisippi“ sulaukė didžiausios komercinės sėkmės.

Lucos Giordano grupė, pritarsianti Norai Jean, itin mėgstama JAV atlikėjų, ne kartą pasirodė svarbiausiuose festivaliuose. Ji gerai žinoma ir Lietuvos publikai, akompanavo Nellie „The Tiger“ Travis, J. W. Williamsui, Steviui Zee, Katherinai Davis, Sax Gordonui ir kitiems.

24.00 “Prieplaukos vyninė”

Naglių g. 16, Nida

TRIO “BASSMATI” (Vokietija)

Jam session

Atlikėjai:

Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Džiazo namai, VšĮ.

Daugiau informacijos: Tel.: 861024146.

Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Monika Marija su grupe

Monika Marija su grupe

  • Palanga, VANDENIS, muzikos klubas
  • Birželio 20 d., 20:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
19 d. 11 val. 40 min.
8,10 € 16,20 €
Pirkti
LIETUVOS BALSAS 6 sezonas. AKLOSIOS PERKLAUSOS

LIETUVOS BALSAS 6 sezonas. AKLOSIOS PERKLAUSOS

  • Palanga, Palangos sporto centras
  • Birželio 22 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
20 d. 9 val. 11 min.
2,58 € 4,30 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
Karklė 2018

Karklė 2018

PASIBAIGĘS

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje