GINTARAS JANUŠEVIČIUS SKAMBINA G. GERSHWINĄ

GINTARAS JANUŠEVIČIUS SKAMBINA G. GERSHWINĄ

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Simfoninis koncertas

GINTARAS JANUŠEVIČIUS SKAMBINA G. GERSHWINĄ

G. Gershwin. Koncertas fortepijonui ir orkestrui F-dur

S. Prokofjev. Fragmentai iš baleto „Romeo ir Džiuljeta“

Gintaras Januševičius, fortepijonas

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Dirigentas Mārtiņš Ozoliņš

Muzikų šeimoje gimęs pianistas Gintaras Januševičius mokytis groti fortepijonu pradėjo ketverių. Vos sulaukęs 15-os pianistas debiutavo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru Vilniaus kongresų rūmų scenoje, o jau po savaitės įvyko jo debiutas ir Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje. G. Januševičius metus studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vėliau studijas tęsė Hanoveryje (Vokietija) pas profesorius Vladimirą Krainevą ir Berndą Goetzkę.

2004 m. po pasirodymo tarptautiniame Monrealio pianistų konkurse Kanadoje kritikai rašė: „G. Januševičius sklendžia lyg albatrosas. Matėme, kaip jam nė karto nepakylant virš forte, klavišai po jo pirštais sušvinta tūkstančiais įvairiausių atspalvių. Regėjome, kaip jis, tiesus it styga, guviai pliekia ritmus, judėdamas pirmyn su meistrui deramu paprastumu ir jaunam vyrui būdinga energija. Tuo niekada nesinaudojama dėl efekto, o kairė ranka niekada nesiekia pranokti dešinės.“ (Christophe Huss, „Classics Today“, 2004)

Nuo 2004 m. Hanoveryje įsikūręs pianistas daug laiko skiria švietėjiškai veiklai – G. Januševičius šiame mieste sukūrė populiarią koncertų seriją „Plathner’s Eleven“, kuriai vadovavo septynerius metus. Vokietijoje akimirksniu išgarsėjo ir 2014 m. pianisto sumanytas konkursas „Hanoverio muzikos talentų birža“, o Lietuvoje sėkmingai pripažinimo siekia G. Januševičiaus fortepijono akademija „Klaipėda Piano Masters“.

Ką gali žmonėms duoti klasikinė muzika technologijų amžiuje, kai visi pojūčiai pasotinami kitokiais būdais? „Labai daug“, – įsitikinęs G. Januševičius. Pianistas mėgsta eksperimentuoti, į kiekvieną koncertą stengiasi pažvelgti kaip į nuotykį – nevengia netikėtų erdvių, formatų, publikai pristato dar negirdėtus kūrinius arba neįprastais rakursais siūlo pažvelgti į jau žinomus. Pianistas koncertuoja Vokietijoje, Lietuvoje, JAV, Brazilijoje, Kinijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse.

Šį vakarą koncerte G. Januševičius atliks legendinio amerikiečių kompozitoriaus G. Gershwino Koncertą fortepijonui ir orkestrui F-dur. Nors konservatyvūs kritikai į novatorišką kūrinį žiūrėjo atsargiai, G. Gershwino fortepijoninis koncertas nesunkiai laimėjo ne tik publikos, bet ir profesionalų pripažinimą. Muzikos kritikas Samuelis Chotzinoffas rašė: „G. Gershwinas yra dabartis su visa savo drąsa, įžūlumu ir dinamika. Jo kūryba kupina jaudulio ir gyvenimo džiaugsmo – tokio gyvenimo, koks yra čia ir dabar.“ Antrojoje koncerto dalyje skambės Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro atliekami fragmentai iš S. Prokofjevo baleto „Romeo ir Džiuljeta“.

Koncerte Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos vienas žymiausių Latvijos dirigentų – Latvijos nacionalinės operos vyr. dirigentas Mārtiņš Ozoliņš. Nuo 2010 m. dirigentas yra Latvijos muzikos akademijos Orkestrinio dirigavimo katedros vadovas.

KĮ Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kultūros ir pramogų paslaugų teikimo vartotojams taisyklės http://www.lvso.lt/lt/pages/13563-taisykles.html

KĮ Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pasilieka teisę pristatyti parterio priekyje 2 papildomas eiles A ir B.

PRISTATOMOMS VIETOMS NUOLAIDOS NETAIKOMOS.

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, KĮ.

Daugiau informacijos: www.lvso.lt Neįgaliajam asmeniui, pateikus neįgaliojo asmens pažymėjimą..

Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

LIETUVOS BALSAS 6 sezonas. AKLOSIOS PERKLAUSOS

LIETUVOS BALSAS 6 sezonas. AKLOSIOS PERKLAUSOS

  • Palanga, Palangos sporto centras
  • Birželio 23 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
22 d. 14 val. 47 min.
2,58 € 4,30 €
Pirkti
LIETUVOS BALSAS 6 sezonas. AKLOSIOS PERKLAUSOS

LIETUVOS BALSAS 6 sezonas. AKLOSIOS PERKLAUSOS

  • Palanga, Palangos sporto centras
  • Birželio 25 d., 15:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
22 d. 14 val. 44 min.
2,58 € 4,30 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
Karklė 2018

Karklė 2018

PASIBAIGĘS

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje