Iš litvakų muzikinio paveldo

Iš litvakų muzikinio paveldo

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Dalia Dėdinskaitė (smuikas)

Gleb Pyšniak (violončelė)

Robertas Lozinskis (fortepijonas)

Marius Šinkūnas (vibrafonas)

Programoje – Anatolijaus Šenderovo, Aaron Copland, Joseph Achron, George Gershwin, Benny Goodman, Jascha Heifetz, Viačeslavo Ganelino, Leopold Godowsky kūriniai

Jau XIV šimtmečio pradžioje kunigaikštis Gediminas pradėjo kviesti žydus iš visos Europos į Didžiąją Lietuvos Kunigaikštystę. Tūkstančiai persekiojamų žydų iš įvairių šalių ilgainiui prisiglaudė Lietuvoje, kur galėjo saugiai išpažinti ir praktikuoti savo religiją, plėtoti ir puoselėti savo kultūrą ir intelektą ypatingai aukštame lygyje. Napoleonas atvykęs į Lietuvą 1812 m., nustebintas žydų aktyvumu ir gausumu, pavadino Vilnių „Šiaurės Jeruzale“.

Daugiau kaip 600 metų Lietuvos žydai (litvakai) labai prisidėjo prie Lietuvos ir kaimyninių šalių vystymosi, kol Holokausto tragedija sunaikino ar privertė pasitraukti beveik 95 proc. jų aktyvios bendruomenės. Nežiūrint į tai, litvakų palikuonys – daug garbingų, talentingų ir įtakingų žmonių – iki šių dienų pasklidę po visą pasaulį.

Vienas iš ryškiausių Lietuvos žydų paveldų – jų įnašas praturtinęs pasaulio muzikos kultūrą. Pasaulinio lygio, žinomumo muzikantai ir kompozitoriai, tokie kaip Leopold Godowsky, Jascha Heifetz, Alexander ir Mischa Schneider, Vlado Perlemuter, Maximillian Shteinberg, Aaron Copland, Benny Goodman, George Gershwin, Joseph Achron, David Geringas, broliai Livschitz, Viačeslavas Ganelinas, Julian Rachlin, Anatolijus Šenderovas ir daugelis kitų įvairiais laikotarpiais augo, gyveno ar buvo (yra) kilę iš Lietuvos. Apie juos ir jų kūrybą nemažai kalbėta ir rašyta, ir tai svarbu informacijos sklaidos Lietuvoje bei už jos ribų prasme. Tačiau geriausias būdas muzikai išlikti gyvai yra jos skambėjimas, nuolatinis gyvas atlikimas. Tokiu būdu muzikiniai kūriniai pasiekia viso pasaulio klausytojų širdis ir protus.

Šis projektas – prasminga ir nuoširdi Lietuvos muzikantų grupės pastanga apjungti praeitį ir dabartį „pasivaikštant“ Lietuvos žydų muzikinio paveldo pėdsakais.

Smuikininkė Dalia Dėdinskaitė, violončelininkas Gleb Pyšniak, pianistas Robertas Lozinskis ir vibrafonininkas Marius Šinkūnas – keturi jauni, bet jau gerai žinomi, vieni ryškiausių Lietuvos atlikėjų susijungė dviejų tikslų iniciatyvai: 2017 m. liepos mėn. įrašyti rinktinius Lietuvos žydų kompozitorių kamerinės muzikos kūrinius smuikui, violončelei, fortepijonui ir vibrafonui apjungiant šią kolekciją į vieną albumą; nuo 2017 m. rugpjūčio mėn. pristatyti muzikinę šio albumo programą pasirodymuose (15 koncertų turas) Lietuvoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Izraelyje, Austrijoje, Italijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse.

Albume ir programoje skambės specialiai projektui kuriamas Anatolijaus Šenderovo kūrinys, taip pat Aaron Copland, Joseph Achron, George Gershwin, Benny Goodman, Jascha Heifetz, Viačeslavo Ganelino, Leopold Godowsky kūriniai – Lietuvos žydų muzikos deimantai, apimantys šimtą metų inspiracijos, kūrybinės energijos ir palaimos.

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka po 20 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 6 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

DREAM BOXING AND KOK`59 WORLD SERIES 2018 IN KAUNAS

DREAM BOXING AND KOK`59 WORLD SERIES 2018 IN KAUNAS

  • Kaunas, ŽALGIRIO arena
  • Rugsėjo 21 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 3 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
24 d. 5 val. 3 min.
12,00 € 15,00 €
Pirkti
Spektaklis vaikams ir šeimai „Laimė yra lapė“

Spektaklis vaikams ir šeimai „Laimė yra lapė“

  • Vilnius, Vilniaus kamerinis teatras
  • Rugsėjo 23 d., 12:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
64 d. 8 val. 41 min.
5,06 € 9,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-40 %
Comic Con Baltics superfanas

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Dizaino Idėjos

Gameon Forever and After

Gameon Forever and After

Kostas Stankevičius

BALSAVIMAS IKI 09.24

Kurk dizainus ir laimėk!

REGISTRUOKIS
Visi dizainai >

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje