ARABIŠKA NAKTIS. Režisierius Cezaris Graužinis

ARABIŠKA NAKTIS. Režisierius Cezaris Graužinis

Pasirodymai:

12.15

penktadienis


19:00

ARABIŠKA NAKTIS. Režisierius Cezaris Graužinis | teatro „cezario grupė“ spektaklis

Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)

20 %
nuo 10,00 €

Komedija pagal Roland'o Schimmelpfennig'o pjesę „Arabiška naktis“

N-16

„Stilingas, erotikos pritvinkęs, juoku marinantis spektaklis“. Lietuvos rytas

2004 m. „Arabiška naktis“ apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ už geriausią debiutą.

ARABIŠKA NAKTIS – tai įsimenantis „cezario grupės“ debiutas, įvykęs 2003 metais. Spektaklis, sukurtas pagal vieno įdomiausių šiuolaikinio vokiečių dramaturgo Roland'o Schimmelpfennig'o pjesę, žaibiškai išpopuliarėjo ir tapo teatriniu įvykiu.

Pjesėje ARABIŠKA NAKTIS šiuolaikinio didmiesčio daugiaaukščio kasdienės gyvenimo istorijos pavirsta neįtikėčiausiais ir magiškais įvykiais, tarsi atkeliavusiais iš Šecherezados „Tūkstančio ir vienos nakties“. Modernus šiuolaikinio gyvenimo ritmas ir įvaizdžiai persipina su archaiškų pasakų stebuklais bei intrigomis, kurie R. Schimmelpfennig'o pjesės jaunų žmonių gyvenimą paverčia magiškuoju realizmu, o jų kasdienybę – mūsų dienų „Arabiška naktimi“.

Penki „cezario grupės“ aktoriai drauge su režisieriumi Cezariu Graužiniu minimaliomis priemonėmis sukūrė užburiantį savo atmosfera pasakojimą apie savęs ir meilės ieškojimą. Vaizdų, garsų ir pojūčių pasaulis pasiglemžia žiūrovų vaizduotę ir gena ją painiais sapnų labirintais, besirangančiais tai po daugiaaukščio namo koridorius, tai po tvankią Arabijos dykumą, kol galiausiai sugrąžina į kiekvienam pažįstamą tragikomišką mūsų dienų tikrovę.

Spektaklis sėkmingai rodomas Vilniuje, jis aplankė didžiuosius Lietuvos miestus, dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose Helsinkyje, Rygoje, Maskvoje, Sarajeve.

Spektaklį puikiai įvertino publika ir teatro kritikai:

„Arabiška naktis“ – ir labai techniškas, ir labai emocionalus spektaklis. Techniškas dėl to, kad čia apskaičiuota kiekviena intonacija, kiekvienas gestas ir garsas. Kitaip tikriausiai ir neįmanoma pastatyti šios netikėtos Rolando Schimmelpfennigo pjesės, savo kompozicija primenančios Šecherezados „Tūkstantį ir vieną naktį“. Tik ten – kas naktį po pasaką, o čia visos penkių personažų istorijos suteka į vieną „arabišką naktį“. Penki beveik nepertraukiami monologai persipina vienas su kitu, susiduria, persilieja vienas į kitą. Ir personažai, nekeisdami savo pavidalo, virsta kitais. (7 meno dienos)

Unifikacija, susvetimėjimas, globalizacija, civilizacijų konfliktas – visi šie lengvai įžiūrimi „publicizmai“ griūva nuo tikresnės tikrovės, kur Miegančiosios gražuolės, Mėlynbarzdžiai, šeichai ir princai, durklai ir vilkolakiai, dykumos ir vandenynai, nukirstos galvos, prakeiksmai, džinai ir kupranugariai. Visa tai nutrina ir situacijų komedijos, ir melodramos, psichologinio trilerio ar elementaraus „siaubiako“ žanrų ribas, užtvindo sceną ir žiūrovų salę. (Literatūra ir menas)

Lietuvos teatro lygis yra stulbinantis. Naujausią jų spektaklį buvo galima pamatyti „Baltic Circle“ festivalyje, kuris buvo taip pat stulbinantis. Režisierius Cezaris Graužinis kartu su penkiais buvusiais savo studentais, kurie praėjusį pavasarį tapo aktoriais, užburiančiai pasinėrė į žmogaus pasąmonę. Pirmą kartą šį rudenį Vilniuje parodytas spektaklis Rolando Schimmelpfennigo „Arabiška naktis“ prasideda paprastai ir kasdieniškai. Nuotaika ir personažai šiek tiek primena Kieslowskio moralines istorijas. <...> Geriausia šiame spektaklyje yra tai, su kokia neįtikėtina drąsa vaizduojami žmonės. Požiūris – be skrupulų, tačiau ne begėdiškas. Seksualinėms fantazijoms leidžiama lietis per kraštus, tačiau jos – ne seksistinės. „Arabiškoje naktyje“ vienodai daug sapnuoja ir vyrai, ir moterys. (Helsingin Sanomat, Suomija)

Režisierius C. Graužinis priklauso menininkų, intensyviai kuriančių Vakarų Europoje, kartai. Jo sukurtų spektaklių geografija driekiasi nuo Atėnų per Salonikus, Vroclavą, Vilnių, Helsinkį, Malmę iki pat Farerų salų. Režisierius turi sukūręs savitą darbo su aktoriais metodiką bei teatro stilistiką, kurios nevysto jokia kita teatro trupė Lietuvoje. C. Graužinio teatras – tai vaizduotės teatras, kuriam būdinga gilintis į žmogaus prigimtį ir esmę, narstyti būties ir egzistencijos problemas.

2003 m. režisierius Vilniuje įkūrė „cezario grupę“, pastatė su ja per tuziną spektaklių. Jo vadovaujama trupė pelnė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos apdovanojimą – Auksinį scenos kryžių – už spektaklius „Arabiška naktis“ (2004 m.) ir „Nutolę toliai“ (2011 m.). 2007 m. C. Graužinis apdovanotas prestižine Graikijos teatro ir muzikos kritikų sąjungos premija kaip geriausias režisierius (už spektaklį „Dafnis ir Chlojė“). 2011 m. „cezario grupė“ įvertinta Dalios Tamulevičiūtės premija už geriausią nacionalinės dramaturgijos pastatymą „Nutolę toliai“, o C. Graužinis – Boriso Dauguviečio auskaru „už Europos ir Lietuvos teatro tapatybės paieškas“.

Atlikėjai:

Režisierius Cezaris Graužinis

Dailininkė Anželika Šulcaitė

Šviesų dailininkas Rimas Petrauskas

Vaidina: Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Tomas Dapšauskas, Šarūnas Gedvilas, Vilma Raubaitė

Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Cezario grupė, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.cezariogrupe.lt

Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

KJT | Spektaklis vaikams „Knygų personažai atgyja“

KJT | Spektaklis vaikams „Knygų personažai atgyja“

  • Klaipėda, Klaipėdos kultūros fabrikas
  • Lapkričio 19 d., 12:00 val.
  • Trukmė: 40 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
74 d. 12 val. 26 min.
3,00 € 5,00 €
Pirkti
Monique: Sun&Moon albumo pristatymo koncertas

Monique: Sun&Moon albumo pristatymo koncertas

  • Kaunas, BOSCA amfiteatras (ŽALGIRIO arena)
  • Lapkričio 19 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 2 val., 1 Pertrauka.
Iki pasiūlymo pabaigos:
26 d. 21 val. 35 min.
6,10 € 12,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-40 %
Monique: Sun&Moon; @Vilnius

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje