NUTOLĘ TOLIAI. Režisierius Cezaris Graužinis

NUTOLĘ TOLIAI. Režisierius Cezaris Graužinis

Pasirodymai:

11.17

penktadienis


20:00

NUTOLĘ TOLIAI. Režisierius Cezaris Graužinis | teatro „cezario grupė“ spektaklis

Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)

20 %
nuo 10,00 €

Spektaklis pagal Pauliaus Širvio poeziją

Auksinis scenos kryžius už geriausią nacionalinės dramaturgijos pastatymą (2011 m.)

Jau tapo įprasta, kad pastaraisiais metais Cezaris Graužinis bent po vieną naują spektaklį sukuria su „cezario grupe“ Lietuvoje, nors didžiąją laiko dalį praleidžia dirbdamas užsienyje. „Nutolę toliai“ yra gana netikėtas posūkis šių menininkų kūrybiniame kelyje – tai poezijos spektaklis, besiremiantis poeto Pauliaus Širvio kūryba.

Iki tol „cezario grupės“ bagaže dominavo spektakliai pagal šiuolaikinių Europos dramaturgų pjeses arba paties režisieriaus parašytos pjesės, kaip antai pjesė 2009 m. sukurtam spektakliui „Viskas arba nieko“, kuris lankėsi didžiausiame pasaulyje šiuolaikinės dramaturgijos festivalyje „Neue Stücke aus Europa“ Vokietijoje. „cezario grupės“ spektakliai neretai nerdavo į patį laikmečio aktualijų sūkurį: „Pasikėsinimai“ nagrinėja viešųjų ryšių kampanijų temą, „Drąsi šalis“ – Lietuvos įvaizdžio problemą, o „Bučiuoju, Oskaras“ – vėžiu sergančių vaikų likimą. Režisierius poezijos spektakliu „Nutolę toliai“ siekia grąžinti į Lietuvos kultūros erdvę Pauliaus Širvio pasaulį, jo unikalią etiką ir poetiką. Laikmečiu, kai cinizmas virsta vertybe, poeto lyriškas atlapaširdiškumas įgyja sukrečiančios, apvalančios jėgos.

Poeto Pauliaus Širvio asmenybė spalvinga, apipinta istorijomis apie jo nepasotinamą ilgesį, sumišusį su gyvenimo džiaugsmu, vienatvę ir drauge gebėjimą užburti minią. Įrašas lietuvių literatūros enciklopedijoje santūriai teigia, kad Paulius Širvys – „vienintelis sovietmečio poetas, virtęs legenda“. Viena iš priežasčių, kodėl Širvio posmai išlieka taip plačiai deklamuojami ir dainuojami – tai ne tik tobulas eilėraščių melodingumas, bet ir talentas paprastai atskleisti kiekviename mūsų slypintį būties graudulį, ilgesingą ir kartu džiaugsmingą.

2011 m. spektaklis „Nutolę toliai“ buvo apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausias nacionalinės dramaturgijos pastatymas, taip pat pelnė Dalios Tamulevičiūtės vardo premiją.

Cezaris Graužinis apie „Nutolusių tolių“ kūrybos procesą yra sakęs: „Žinojau, kad darysime tai savaip. Teisingai ar neteisingai, supras ar ne – nekvaršinome sau galvos. „Cezario grupės” kūrybinės rutinos prašmatniosios savybės – baimės pralaimėti nebuvimas, kūryba džiaugsmo, nuoširdumo labui.“

Spektaklį šiltai sutiko publika ir teatralai:

„Atrodė, kad daugiau ir nereikia, kad dar pora tokių tikslių prisilietimų, ir įvykiui to pakaktų. Bet dramos aktoriai nebūtų dramos aktoriais, jei jie nepasimėgautų šio meninio žanro „barokinėmis“ galimybėmis. Jie, skaitydami Širvio eilėraščius, kaip juvelyrai juos inkrustavo savo jausmais“. (Menų faktūra)

„Ne vieno chrestomatinio, nudeklamuoto, romansų mėgėjų nudainuoto eilėraščio interpretacija nustebina, netgi supurto. Ir šitaip iš visko susidėsto toks keistas, iki tol neatpažintas, aštriabriaunis ir vertikalus Širvio posmų pasaulis. Be jokio patoso, labai vyriškas ir labai jautrus pasaulis. Labai universalu. Labai šiuolaikiška. Labai širdinga ir širviška“. (Bernardinai.lt)

„Cezario grupės“ aktoriai meta sau iššūkį sudominti šiuo poetu mūsų kartos žmogų. Turiu pripažinti, jiems tai puikiai pasisekė. Nesumenkindami, neišaukštindami, jauni aktoriai Pauliaus Širvio poeziją sugebėjo interpretuoti iš savo, šiuolaikinės kartos, požiūrio taško. Spektaklyje tikrai buvo kažkas užburiančio, o kartu realaus, svajingo ir truputį graudaus, šmaikštaus bei kartu stipriai žmogiško, tai reiškia – širviško. Spektaklis šildo tarsi liepžiedžių arbata žvarbų rudenio vakarą, tokia su „nutolusių tolių“ prisiminimų skoniu, su šildančia iš vidaus sielos muzika“. (G.taškas - g.eros naujienos apie kultūrą)

„Ir aštrumo, ir melancholijos, ir šmaikštaus humoro susipynimai kūrė savitą atmosferą, kurią pervėrė ryškiausiai juntama ir akcentuojama ilgesio tema. Atrodo, poezija turi mistiškos, apvalančios jėgos, kuri, suskambėjusi erdvėje, palieka pėdsakus. Aktoriai itin subtiliai ieško būdų, kaip kalbėti apie vienatvę, meilę, tėvynę be patoso, deklamuoti, išlaikyti ritmą ir muzikalumą, tačiau nepamesti vidinės prasmės. Vyriškas, atšiaurus, o kartu šiltas, jautrus, skersvėjuotas, vienišas P. Širvio pasaulis darkart naujai atvertas. Nutolę toliai priartėjo, kad vėl nutoltų, nes turi priminti ir sukrėsti naujus, kitus žmones“. („Nemunas“)

„Iš Cezario Graužinio spektaklio „Nutolę toliai“ ėjome ramiai, puoselėdami dideles viltis, kad visgi pasaulis yra nuostabus, kad žmonėms reikia šiltų, nuoširdžių žodžių. Svaigino nuoširdi, melodingai pateikta, skaidri Pauliaus Širvio poezija ir degančios penkių aktorių akys. Staiga tapai silpnas, pažeidžiamas ir tyras, bet tuo pačiu dvasiškai pakylėtas, kai eini, o jauti lyg skristum. Tai yra spektaklis, po kurio bent kurį laiką, tiesiog nemokėsi įskaudint, pažemint ar likt abejingas žmonėms ir visiems kitiems gyviams. Tai yra spektaklis, po kurio atsikemša visos poros, nusimeta visos kaukės, pradedi kvėpuot pilna krūtine ir dar kartą įsitikini, kad būtent ten, po begale sluoksnių rūbų, susiūtų iš baimių, nusivylimų ir melo, esi tu – tyras, stiprus ir skleidžiantis šviesą“. (Sūru.lt)

„Tą valandą pabėgi nuo šiuolaikinio technologijų pasaulio į gamtą, kur kvepia žydinčios obelys ir kalba beržai („Aš beržas, lietuviškas beržas…“). Pabėgi nuo pasaulio, kuriame kalbėti apie meilę meiliais žodžiais atrodo gėda ar net kvaila, į tą aplinką, kur natūraliai liejasi švelnūs žodžiai, garbinantys mylimą žmogų („Tave visą pro lūpas išvogčiau...“). Po kurio laiko scenoje skambantys žodžiai atrodo tarsi savi, gimstantys tavo galvoje“. (Teatrai.lt)

„Aš vis dar jaučiu tą pakylėjimą, įkvėpimą, su kuriuo išėjau iš spektaklio. Tai buvo toks emocinis užtaisas, kad sunku ir apsakyti. Vietomis taip norėjosi užsimerkti ir leistis būti nuneštai ten toli, giliai. O eilėraščių sudėliojimas, sąsajos, perėjimai ir emocinės interpretacijos išvis nerealios! Žodžiu, esu sužavėta, bet žodžiais to neperteiksi...“ (Žiūrovė Irma)

„Tiesą sakant, eidamas bijojau: o jei Širvio nerasiu? Bet RADAU! Vyrišką, nuoširdų, kareivišką, tvirtą, įsimylėjusį, pavargusį... Tikrą savo epochos sūnų... Bet ir tokį... Šiuolaikišką... Dėkui, dar kartą dėkui jums visiems...“ (Žiūrovas Herkus)

Režisierius C. Graužinis priklauso menininkų, intensyviai kuriančių Vakarų Europoje, kartai. Jo sukurtų spektaklių geografija driekiasi nuo Atėnų per Salonikus, Vroclavą, Vilnių, Helsinkį, Malmę iki pat Farerų salų. Režisierius turi sukūręs savitą darbo su aktoriais metodiką bei teatro stilistiką, kurios nevysto jokia kita teatro trupė Lietuvoje. C. Graužinio teatras – tai vaizduotės teatras, kuriam būdinga gilintis į žmogaus prigimtį ir esmę, narstyti būties ir egzistencijos problemas.

2003 m. režisierius Vilniuje įkūrė „cezario grupę“, pastatė su ja per tuziną spektaklių. Jo vadovaujama trupė pelnė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos apdovanojimą – Auksinį scenos kryžių – už spektaklius „Arabiška naktis“ (2004 m.) ir „Nutolę toliai“ (2011 m.). 2007 m. C. Graužinis apdovanotas prestižine Graikijos teatro ir muzikos kritikų sąjungos premija kaip geriausias režisierius (už spektaklį „Dafnis ir Chlojė“). 2011 m. „cezario grupė“ įvertinta Dalios Tamulevičiūtės premija už geriausią nacionalinės dramaturgijos pastatymą ,,Nutolę toliai“, o C. Graužinis – Boriso Dauguviečio auskaru „už Europos ir Lietuvos teatro tapatybės paieškas“.

Režisierius Cezaris GRAUŽINIS

Kompozitorius Martynas BIALOBŽESKIS

Šviesų dailininkas Aurelijus DAVIDAVIČIUS / Rimas PETRAUSKAS

Aktoriai: Brigita ARSOBAITĖ, Paulius ČIŽINAUSKAS, Juozas GAIŽAUSKAS, Vytautas KONTRIMAS, Vilma RAUBAITĖ

Atlikėjai:

Brigita Arsobaitė

Paulius Čižinauskas

Juozas Gaižauskas

Vytautas Kontrimas

Vilma Raubaitė

Renginio trukmė: 1 val. 10 min.

Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Cezario grupė, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.cezariogrupe.lt 8 646 15223.

Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

“POP & ROCK STRINGS” /Styginių kvartetas „Archi Quartett“

“POP & ROCK STRINGS” /Styginių kvartetas „Archi Quartett“

  • Kaunas, TEATRO KLUBAS
  • Spalio 21 d. 18:30 val.
  • Trukmė: 1 val. 12 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
4 d. 15 val. 38 min.
4,60 € 9,20 €
Pirkti
Džordanos Butkutės koncertas „Iki Mėnulio ir atgal“ (Pavienės vietos)

Džordanos Butkutės koncertas „Iki Mėnulio ir atgal“ (Pavienės vietos)

  • Kaunas, ŽALGIRIO arena
  • Spalio 21 d., 20:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
9 d. 16 val. 0 min.
21,00 € 30,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-40 %
#ManTaiGeriau @Vilnius

#ManTaiGeriau @Vilnius

Galioja iki: 10-30

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje