Otis Taylor - legendinis trance bliuzo guru

Otis Taylor - legendinis trance bliuzo guru

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Otis Taylor – legendinis trance bliuzo guru (JAV)

Trečiąkart į Lietuvą grįžtantis Otis Taylor yra be galo subtili JAV bliuzo muzikos žvaigždė, kurio kūryba apibūdinama neeiliniu trance bliuzo vardu. Jo muzika – tai hipnotizuojanti, elektroninė instrumentų linija, gilūs, atviri, be galo taiklūs tekstai ir abejingų nepaliekanti emocija. John Lee Hooker ir James Brown įtakos prisodrinta Otis Taylor kūryba žada daugybę intymių bei netikėtų muzikinių pasakojimų, kurių centre – dėmesys žmogui ir pagarba tautų istorijai.

Otis Taylor neeilinės patirties įgijo dirbamas su legendiniu „Deep Purple“ nariu Tommy Bolin, muzikines improvizacijas atlikdamas su didžiuoju talentu Jimi Hendrix, įrašydamas keletą dainų Gary Moore albumui „Definition Of A Circle“. Šio kūrėjo muzikinės erdvės pajautimui ir vokalo frazuotėms daug reikšmės turėjo turtingas John Lee Hooker ir James Brown skambesys.

Otis Taylor bliuze gausu įvairių instrumentų – bandža, armonikėlė, mandolina, gitara, violončelė kuria užburiančią bei nuolatos evoliucionuojančią muziką, kurioje daugiausiai dėmesio skiriama kūrinių emocinei išraiškai. Kompozicijoms svorio suteikia stiprūs dainų tekstai, paviešinantys socialines problemas, su gilia pagarba primenantys skaudžias tautų istorijas ir kviečiantys susimąstyti, kas iš jų liko. Kūriniuose atsiskleidžia nelengvos gyvenimo realijos, rasizmo, skurdo temos bei išganymo poreikis. Išlikti abejingam Otis Taylor muzikai neįmanoma, nes jo dainos – tai žmonių prisiminimai bei asmeniškiausi liudijimai apie išties svarbius dalykus.

Būsimo muzikanto kūryba bręsti pradėjo Denverio folkloro centre, kuriame jis nusipirko savo pirmąjį instrumentą – bandžą, pirmąkart išgirdo „Mississippi John Hurt“ ir country bliuzą. Dar būdamas paauglys išmokęs groti gitara bei lūpine armonikėle, sukūrė savo pirmąją grupę „Butterscotch Fire Department Blues Band“, o po to – „Otis Taylor Blues Band“. Kurį laiką pagyvenęs Londone, Otis Taylor kartu su legendiniu „Deep Purple“ dainininku ir gitaristu Tommy Bolin sukūrė projektą „T&O Short Line“. Po to sekė darbas su grupėmis „4-Nikators“ ir „Zephyr“, o kartą teko garbė leistis į muzikines improvizacijas kartu su Jimi Hendrix! 1995 m. po beveik du dešimtmečius trukusios muzikinės pertraukos atlikėjas grįžo į sceną drauge su Kenny Passarelli ir Eddie Turner. 2010 m. Otis Taylor surengė pirmąjį kasmetinį trijų dienų „Trance Blues“ muzikos festivalį Boulder mieste Kolorado valstijoje (JAV), tebevykstantį iki šių dienų.

Otis Taylor diskografiją puošia keturiolika albumų, kuriuose atsiskleidžia nepaprastai brandus kūrėjo muzikinis pasaulis – kupinas intensyvaus pasakojimo, nuostabą keliančių tekstų, nuogos instrumentuotės bei begalę erdvės interpretacijoms paliekančio skambesio. Jo įrašai sulaukė kritikų pripažinimo, pelnė daugybę bliuzo muzikos įvertinimų: „White African“ (2001 m.) išrinktas geriausiu debiutiniu bliuzo albumu, „Double V” (2005 m.), „Definition of a Circle” (2007 m.) ir „Recapturing the Banjo” (2008 m.) pelnė „Downbeat’s Best Blues CD” apdovanojimus. Otis Taylor dukart buvo nominuotas prestižiniam „Académie Charles Cros”, o „Contraband” (2005 m.) laimėjo „Downbeat” žurnalo „Critics Choice” geriausio metų įrašo nominacijoje. Atlikėjas net dvylika kartų buvo įvertintas „Blues Music Award“ už savo kūrybą ir vaizdingą grojimą bandža.

Jo daina „Nasty Letter“ buvo įtraukta į 2007 m. filmo „Shooter“ garso takelį, o 2009 m. jau du kūriniai patako į populiarų Michael Mann filmą „Public Enemies”, kuriame vaidina Johnny Depp ir Christian Bale.

Naujausias hipnotizuojantis psichodelinis Otis Taylor šedevras – 2015 m. albumas „Hey Joe Opus Red Meat“ – pasakoja apie žmogiškus pasirinkimus ir jų pasekmes. Jis bliuzo žurnalų „Blues Music Magazine“, „Premier Guitar Magazine“ bei radijo stoties „Blues411“ buvo išrinktas metų albumu, muzikos tinklaraštis „Twangville“ skyrė garbingą antrąją vietą, Didžiosios Britanijos žurnalas „The Blues“ įtraukė į geriausių metų įrašų trisdešimtuką, o „Downbeat“ įvertinęs keturiomis su puse žvaigždutėmis garantavo vietą top šimtuke.

Otis Taylor svarbą bliuzo pasaulyje įrodo ir tai, jog jo vardu yra pasirodę net keli instrumentai – akustinė gitara („Santa Cruz Guitar“, 2008 m.), bandža („Ome“, 2007 m.) bei elektrinė bandža („Blue Star“, 2003 m.).

Vienas aktualiausių mūsų laikų trance bliuzo artistų Otis Taylor koncertuose pasakoja daugybę žmogiškų, intymių ir įtraukiančių muzikinių istorijų. Neabejojame, jei esate Chris Rea, Dier Straights, , J.J. Cale gerbėjas, pamilsite ir Otis Taylor kūrybą.

Atlikėjai:

Otis Taylor - vokalas, gitara, bandža

Anne Harris - smuikas

Todd Edmunds - bosinė gitara

Larry Thompson - būgnai

Taylor Scott - elektrinė gitara

Renginio trukmė: 2 val., 1.

Durys atidaromos iki renginio likus: 15 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: TAIP (iki 7 metų).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: GM Gyvai, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.gmgyvai.lt

Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

PAVIENĖS VIETOS. Vilniaus RYTAS - Turino FIAT

PAVIENĖS VIETOS. Vilniaus RYTAS - Turino FIAT

  • Vilnius, Siemens arena
  • Spalio 24 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
10 d. 9 val. 25 min.
5,50 € 11,00 €
Pirkti
EUROCUP: Vilniaus RYTAS - Turino FIAT. PRAMOGAUKIT.LT SPORTO LOŽĖ.

EUROCUP: Vilniaus RYTAS - Turino FIAT. PRAMOGAUKIT.LT SPORTO LOŽĖ.

  • Vilnius, Siemens arena
  • Spalio 24 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
10 d. 9 val. 21 min.
9,00 € 15,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-40 %
Comic Con Baltics superfanas

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje