HERCULES & LOVE AFFAIR – OMNION

Tiketa 2017-09-08

HERCULES & LOVE AFFAIR – OMNION

Po proveržio 2008 metais grupei „Hercules & Love Affair“ prireikė bene dešimtmečio, kad vėl susigražintų buvusį hedonistinio beviltiškumo spindesį.

Menu dar, kuomet 2008 metais radijo stotyse karaliavo kūrinys „Blind“, kuriame dainavo Anohni, tuomet dar žinoma, kaip Antony Hegarty. Atrodė, kad dainą išleidusiai „Hercules & Love Affair“ be kelių minučių priklausys visos šokių aikštelės. Deja, kuo toliau, tuo mažiau apie grupę buvo girdima, ji leido albumus, tačiau Andy Butlerio projektą vis rečiau nušviesdavo rampų šviesos.

Nenuostabu, kad tik pasirodęs ketvirtasis „Hercules & Love Affair“ albumas „Omnion“ jau nebekelia tokių bangų, kokias keldavo anksčiau. Atėjo jaunesni ir triukšmingesni, tuo tarpu, kai šio kolektyvo disko ir hauzo mišinys jau atrodo praradęs akimirką, nutolęs nuo laiko ir kažkokiu būdu atsikratęs laikmečio spąstų.

Dabar šokių aikštelės yra taip stipriai perskirtos per pusę: undergroundiniai techno (ir kitų mažesnių žanrų) DJ'ai ir tortus mėtantys bei tarp lempikių, šviesikių ir konfetikių bešokinėjantys „feikeriai“, kad atsiradęs vakuumas leidžia egzistuoti niekam nepavaldžiai ir niekam nepriklausančiai scenai. „Omnion“ yra tos scenos pavyzdys: atrodytų neaktualus, tačiau įdomus ir nesupainiojamas.

„Omnion“ mane labai nustebino, nes, nors albume hitų nėra, jo vientisumas ir tamsi nuotaika puikiai apibūdina hedonistinių pasilinksminimų pilno gyvenimo tamsumą. Perklausius jį, neapims noras išsyk bėgti ir šokti, o labiau juoktis per ašaras. Savotiškas „show must go on“ požiūris atsiskleidžia house ir disko įkvėptiems ritmams minint Andy Butlerio kovą su priklausomybe nuo narkotikų.

Puikiai parinkti vokalistai, nes be nuolatinių Rouge Mary ir Gustapho, dar pakviesti Sharon Van Etten ("Omnion" https://www.youtube.com/watch?v=GE1CmSag22U) ar Farisas Badwan („The Horrors“) ("Controller" https://www.youtube.com/watch?v=JopjQU4LcPM) sukuria šaltoką ir nejaukią atmosferą, kuomet norisi šokti be jokios šypsenos, akmeniniu veidu, lyg tai būtų ne pasilinksminimas, o būdas iškrauti nemalonias emocijas. 

Maloniai nuteikia ir faktas, kad „Hercules & Love Affair“ nesivaiko madų, todėl įrašas neskamba lyg būtų įrašytas 2017-aisiais. Jo synth-popinės įtakos yra akivaizdžios, tačiau jomis visiškai pasitikima, o ne kopijuojama, todėl „Omnion“ išlieka šviežias, nors ir netobulas.

Naujasis „Hercules & Love Affair“ darbas yra sveikintinas sugrįžimas, kuris jei ir nesuteikia daug optimizmo, leidžia liudijant pesimizmą, jį iššokti.

+8 dioptrijos 

https://open.spotify.com/album/0dhWdoFP6zgSavj2jcNCr3

Turi savo karštą pramogų pasaulio naujieną, foto ar video reportažą? Atsiųsk MUMS!
Už kiekvieną naujieną, foto ar video reportažą, kurį patalpinsime, atsilyginsime bilietais į pasirinktą renginį!

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje