PREMJERA . Audiovizualinių potyrių spektaklis. JUODA SAULĖ,  rež. Łukasz TWARKOWSKI

PREMJERA . Audiovizualinių potyrių spektaklis. JUODA SAULĖ, rež. Łukasz TWARKOWSKI

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Balandžio 9 d. 18 val. spektaklis vyks anglų kalba

Režisierius — Łukasz TWARKOWSKI

Dramaturgė — Anka HERBUT

Kompozitorius — Bogumił MISALA

Dailininkas — Piotr CHOROMAŃSKI

Vaizdo projekcijų autorius — Jakub LECH

Grafikos dizaineris — Fabien LÉDÉ

Projekto vadovė — Dominika KLUSZCZYK

Premjera Vroclavo lenkų teatre – 2015 m. liepos 24 d., premjera Lietuvos nacionaliniame dramos teatre – 2017 m. balandžio 7 d.

„Juoda saulė“ – tai garsinio kino patirtis. Publikos regėjimo pojūtis yra išjungtas – žmonės yra veikiami tik garsų ir kalbos. Šiame kino teatre nėra ekrano. Nėra ir vaizdo, tik tamsa. Vaizduotė kompensuoja dirgiklių trūkumą, atverdama duris į haliucinacijas, iliuzijas ir fantazijas. Saulė akina. Jei į ją per ilgai užsižiūri, paskui jau užsimerkęs matai jos negatyvą. Kad ir kas ten buvo anksčiau, dabar to nebėra. Tamsu ir tuščia. Staiga tave apakina Juoda Saulė. Žodžiai tampa psichoaktyvūs. Atsiminimai išsiveržia į laisvę.

Spektaklio veiksmas vyksta įvairiose LNDT erdvėse. Žiūrovai renkasi prie įėjimo į LNDT Mažąją salę (iš Odminių g.). Būtent čia ir prasideda audiovizualinių potyrių kelionė, kuri dalyvius panardina į kitokią patirtį teatre. Spektaklio kūrėjai „Identity Problem Group“ [IP Group] atstovai teigia, kad tai net panašu į tam tikrą meditacijos formą arba tamsos terapiją teatre. Kai žiūrovai atsiduria pagrindinėje spektaklio erdvėje, pasirenka savo pagalvę ir patogiai įsitaiso, prasideda pasakojimas, kuris, sykį prasidėjęs, nebegali sustoti, kažkas ima keistis – įsižiebia blausios šviesos; kai kuriose vietose šviesos tampa ryškesnės ir tarsi susigrupuoja į žvaigždynus...

Audiovizualinių potyrių spektaklis „Juoda saulė“ yra įkvėptas Julijos Kristevos knygos „Juoda Saulė. Depresija ir melancholija.“ 

„Juoda saulė“ yra lenkų kultūros festivalio „Avant Art“, kuris šiemet pirmą kartą lankosi Baltijos šalyse ir kurį Lietuvoje pristato Lenkijos institutas Vilniuje, dalis.

Atsiliepimai apie spektakį Lenkijoje:

TAMSA

Paskelbė filmų ir radijo kritikas Jan Pelczar

Šių metų festivalyje dvi meno sritys, vizualiųjų menų ir teatro, papildė viena kitą precedento neturinčiu būdu. Lenkų teatro Vroclave pastatytas IP Group spektaklis „Juoda saulė“. Nesu tikras, ar visi žino šį kolektyvą. Gal Lenkijoje yra ir kitų meno kūrėjų kolektyvų, tačiau geresnių tikrai nėra. Bent jau aš tikiu, kad nėra ir tas mano tikėjimas sustiprėja po kiekvienos jų premjeros. Šį kartą, taip nutiko po „Juodos saulės“, kuri – ir vėl tas nelemtas tikėjimas – rudenį tikriausiai sugrįš į Vroclavo Lenkų teatrą. Atminties peristaltika, sensorinės atskirties kamera teatre.

Išmintingi žodžiai, graži muzika ir vizualinis eksperimentas vienoje vietoje – tai penas tiek kūnui, tiek sielai.

NYRIMAS Į TAMSĄ

Magda Piekarska, paskelbta „Gazeta Wyborcza“ 2015 m. gruodžio 4 d.

Čia ne tik saulė yra juoda – šiame pasakojime, suaustame iš balso, Bogumilo Misalos muzikos, tamsos, ir šviesos blyksnių tarsi priedainis vis pasikartoja tamsių jūros bangų užliejamo paplūdimio vaizdas. Šiame melancholiškame liūdesyje yra kažkas pavojingai viliojančio – muzika ir gražus moteriškas balsas mus užliūliuoja ir gundo galimybe pabėgti nuo beveik ranka pasiekiamo, visai šalia, už teatro durų, esančio pasaulio. Atrodo, vos vienas žingsnis ir liksime anapus ribos, o tuomet galėsime tik stebėti neryškius, išplaukusius tikrovės kontūrus.

EFEKTŲ DVIKOVA

Karolina Plint, paskelbta meno žurnale „Szum“ 2015 m. rugpjūčio 22 d.

Turime atiduoti duoklę kuratoriams ir pripažinti, kad jie išsikėlė labai aukštus tikslus. Tikrai nėra lengva sukurti situaciją, į kurią žiūrovas visiškai įsitrauktų, tarsi panirtų į transą. Ypač Lenkijos meno kontekste, kur, kaip taisyklė, naudojamos labai kuklios išraiškos priemonės. Panašios idėjos reikalauja tinkamų sąlygų, ką aiškiai parodė kitas tarptautiniame kino festivalyje  „T-Mobile New Horizons“ pristatytas projektas – aš, žinoma, kalbu apie IP Group kūrinį „Juoda saulė“, pastatytą Lenkų teatre. Po šio spektaklio, kurį galime pavadinti kelione po kosminę techno zoną, žiūrovas išėjo drebėdamas. Teisybę pasakius, nesu tikra, ar publikos panardinimo į tam tikrą būseną patirtis visada turi būti susijusi su tam tikrų technologijų naudojimu, bet Vidurnakčio šou – Juodos saulės dvikovos atveju, būtent taip ir buvo.

Spektaklis nepritaikytas žmonėms su judėjimo negalia. Spektaklio metu naudojami ryškios šviesos efektai.

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 1 val. 20 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 14 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Daugiau informacijos: www.teatras.lt

Draudžiama įsinešti: Maisto produktų, gėrimų, filmavimo ir fotografavimo kamerų.

Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Klaipėdos „Atlantas“ – Jonavos „Jonava“. Futbolo klubo Klaipėdos „Atlantas“ rungtynės (ant dirbtinės dangos)

Klaipėdos „Atlantas“ – Jonavos „Jonava“. Futbolo klubo Klaipėdos „Atlantas“ rungtynės (ant dirbtinės dangos)

  • Klaipėda, Klaipėdos centrinis stadionas
  • Balandžio 25 d., 18:00 val.
  • Trukmė: 2 val., 1 x 15 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
4 d. 19 val. 13 min.
1,50 € 2,50 €
Pirkti
Tezių opera LIUTERIO DURYS

Tezių opera LIUTERIO DURYS

  • Kaunas, Girstučio kultūros ir sporto centras
  • Balandžio 25 d., 19:00 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
5 d. 22 val. 48 min.
9,10 € 18,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje