SIRENOS'17: MDLSX

SIRENOS'17: MDLSX

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Motus (Italija)

Atlieka: Silvia Calderoni

Režisūra: Enrico Casagrande ir Daniela Nicolò

Dramaturgija: Daniela Nicolò ir Silvia Calderoni

Garsas: Enrico Casagrande

Bendradarbiaujant su Paolo Panella ir Damiano Bagli

Šviesos ir video: Alessio Spirli

Trukmė – 1 val. 20 min.

Italų sprogstamasis teatrinis mišinys – trupės MOTUS pristatomas mono-spektaklis „MDLSX“ scenoje dalinsis spektaklio veikėjo Cal prisiminimais, asmeniniais dokumentais ir praeities liudijimais. Šifruotinas kaip „middle sex“ (lt. „vidurinioji lytis“) ir atliekamas nenustygstančios vietoje aktorės Silvia Calderoni, spektaklis žiūrovams nepasakoja personažo istorijos, tačiau nepateikia ir autentiškos aktorės patirties – tebūnie klausimas, kiek spektaklyje fikcijos, o kiek realybės, lieka neatsakytas kaip ir kitas klausimas, ar scenoje vyras, ar moteris. Kita vertus, kodėl mums tai turėtų rūpėti? Calderoni prisiminimai, pramaišiui su ivairių tekstų ištraukomis, kviečia nelaukti atsakymo. Kviečia neuždavinėti klausimų. Nespręsti iš anksto. Ir leisti sau priimti tai, ką kitas leido sau priimti kaip save.

Ar tikrai teatre reikia kalbėti apie tai, – galėtų gūžčioti pečiais konservatyvesni žiūrovai, tačiau nusimetusiuosius išankstinių nuostatų pančius scenoje pasitiks nuostabios atlikėjos kūnas ir jo pasakojama smurto, skausmo, sumišimo ir priėmimo istorija. Nuotraukos ir seni namų video supažindina su berniukiško tipo mergaite, kuriai augant ir bręstant kyla klausimas – o visgi, kas ji(s)? Ir į ką reikia užaugti – į vyrą ar į moterį? „MDLSX“ – tai aktorės Silvia Calderoni road trip‘as, kelionė, kurioje ji eksperimentuoja DJ/VJ formate, tyrinėdama lytiškumo ir tapatybės koncepcijos ribas. Tikrovę ir fikciją defokusuojantys autobiografiniai motyvai ir literatūriniai intarpai, siūbuoja tarp lyčių problemų ir lyties atsisakymo. Spektaklio kūrėjai cituoja Judith Butler, Donna Haraway, Paul B. Preciado ir kitas queer konteksto kaleidoskopines ištraukas. „MDLSX“ – tai (kiek)vieno žmogaus žengimas į kitą veidrodžio pusę, išsivaduojant nuo savęs – kaip iš anksto sudėliotos koncepcijos. Tuo tarpu, pasak spektaklį išgyrusių teatro kritikų, Silvia, atliekanti Cal vaidmenį, stoja į vieną gretą su Davidu Bowie ir Tilda Swinton, nė žingsniu neatsilikdama nuo šių androginiškų menininkų kompanijos.

60-70-tųjų dioniziškos psichodelikos estetikoje, tarp okultizmą menančios simbolikos ir rūgšties persisunkusioje atmosferoje pagrindinis spektaklio personažas Cal mokosi laužyti barjerus, su kuriais kiekvienam tenka susidurti nuo gimimo.

MOTUS – italų teatro trupė Rimini mieste buvo įkurta 1991 m. menininkų Enrico Casagrande ir Danielos Francesconi Nicolò. Šių kūrėjų meniniai darbai yra lydimi susitikimų su žiūrovais, paskaitų ir kūrybinių dirbtuvių įvairiuose Italijos ir užsienio universitetuose, jų kūriniai pristatyti įvairiuose pasaulio šalyse nuo Avinjono iki Maroko. Kūriniams scenai akomponuoja video darbai, dokumentika, performanso poetika, instaliacijos. Už savo kūrybą įvairiais Italijos ir tarptautiniais apdovanojimais pagerbti menininkai yra atviri netyrinėtoms kryptims ir bet kokiam galimam „kitam“ kontekstui.

Renginio kalba: Italų kalba su lietuviškais subtitrais.

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 1 val. 20 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Vilniaus tarptautinis teatro festivalis "Sirenos".

Daugiau informacijos: www.sirenos.lt el. paštas: info@sirenos.lt.

Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Žiurkiagalviai - Klaipėdos jaunimo teatras / KJT

Žiurkiagalviai - Klaipėdos jaunimo teatras / KJT

  • Klaipėda, Klaipėdos dramos teatras
  • Vasario 23 d. 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
29 d. 1 val. 53 min.
5,00 € 10,00 €
Pirkti
Saulės Kliošas

Saulės Kliošas

  • Vilnius, TAMSTA, muzikos klubas
  • Vasario 23 d., 21:30 val.
  • Trukmė: 2 val., 1 Pertrauka.
Iki pasiūlymo pabaigos:
5 d. 23 val. 0 min.
8,00 € 16,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-30 %
Antikv. Kašpirovskio dantys

Antikv. Kašpirovskio dantys

Galioja iki: 03-10

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje