Vilnius Mama Jazz

Vilnius Mama Jazz

Pasirodymai:

11.17

penktadienis


19:00

Vilnius Mama Jazz GET THE BLESSING (GB) | JAGA JAZZIST (NO)

Vilnius, Lietuvos nacionalinis dramos teatras

nuo 9,90 €

Get The Blessing (Great Britain)

Jake McMurchie - sax and electronics

Pete Judge - trumpet and electronics

Clive Deamer - drums

Jim Barr - bass

“This is Trip-Hop-informed contemporary jazz-rock at its very best” (Time Out London)

Formed in the year 2000, Bristol-based four-piece Get The Blessing has forged a unique signature sound that defies easy classification, yet never loses sight of thumping tunes, monstrously infectious beats, or joyous collective spontaneity.

Despite several short breaks for other projects over the years - most recently in 2016 when drummer Clive Deamer was on tour with Radiohead - Get The Blessing have built a truly international fan base.

After seventeen years, that Get The Blessing can still produce such creative and intelligent music - all balanced with wit and passion - is a testament to the free spirit that they embody.

“The heavyweights of the contemporary jazz scene” (The Independent)

“This outfit will surely recharge the jazz world” (BBC Music)

“…they may well be the most original and exciting band on the British scene at the moment.” (Jazzwise Magazine)

JAGA JAZZIST (Norvegija)

Marcus Forsgren - gitara, efektai

Even Ormestad - bosas, klavišiniai

Andreas Mjøs - vibrafonas, gitara, mušamieji, elektronika

Line Horntveth - tūba, perkusija

Martin Horntveth - mušamieji, mušamųjų sintezatoriai

Lars Horntveth - tenorinis saksofonas, bosinis klarnetas, gitara, klavišiniai

Øystein Moen – klavišiniai

Erik Johannessen - trombonas, perkusija

2001-aisiais Norvegijos grupė „Jaga Jazzist“ išleido diską „A Livingroom Hush“, kurį britų transliuotojas BBC paskelbė geriausiu metų džiazo albumu. Tačiau yra papildoma priežastis, dėl kurios mūsų šalies melomanus šis įrašas nustebino. Vienas jame skambančių kūrinių vadinasi „Lithuania“ - Lietuva.

Negana to, populiariausia pasaulyje muzikos transliavimo internetu platforma „Spotify“ skelbia, kad ši svajinga melodija – daugiausiai kartų joje perklausytas „Jaga Jazzist“ kūrinys. Net jei už tai atsakingi smalsiai daugybę sykių jo klausęsi lietuviai (nors tai – mažai tikėtina), esmės tai nekeičia – kodėl pasaulyje pripažinti norvegai įrašė kūrinį apie mūsų šalį? Sklando net kelios šios legendos versijos, bet tikrąją jau greitai sužinosime patys - „Vilnius Mama Jazz“ kvietimu ši grupė pirmą sykį atvyksta koncertuoti į mūsų šalį.

„Jaga Jazzist“ yra tikras šiaurietiškas stebuklas, įkūnijantis eksperimentų dvasią, supinantis elektroniką ir gyvas improvizacijas, svaigus, pulsuojantis ir kupinas siurprizų.

Tai grupė, kuri gali keleriems metams dingti iš akiračio, tačiau sugrįžusi iškart vėl atsiduria melomanų dėmesio centre. Grupė, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo neturinti jokių taisyklių, tačiau mažiausiai vieną vis dėlto turi.

„Kiekvienas mūsų albumas turi skambėti kitaip nei ankstesnis“, - yra nusprendę šie norvegai. Ir iki šiol šio savo užmojo laikosi.

Kritikai daužo galvą į sieną, bandydami apibrėžti „Jaga Jazzist“ kūrybą, iš perkaitusios vaizduotės traukdami vis naujus palyginimus – nuo džiazo klasiko Gilo Evanso iki britų alternatyvos dievukų „Radiohead“. Tada pasirodo naujas norvegų kūrinys, ir tenka ieškoti naujų palyginimų. Džiazas, rokas, elektronika, hiphopas – šios grupės kūryboje rasite visko. Patys muzikantai tarp savo įkvėpėjų mini ir vieną įdomiausių per pastaruosius kelis dešimtmečius britų popgrupių „Talk Talk“, ir džiazo legendą Johną Coltrane'ą.

Ir taip – jau daugiau nei du dešimtmečius. „Jaga Jazzist“ atsirado 1994-aisiais, kai kartu groti nusprendė Horntvethų šeimos atžalos – broliai Larsas ir Martinas su seserimi Line.

Larsui tuo metu tebuvo keturiolika. Talentingas paauglys išaugo į pagrindinį „Jaga Jazzist“ kompozitorių, o jo brolis ir sesuo grupėje groja ir šiandien. „Jaga Jazzist“ gretose spėjo pabūti trisdešimt muzikantų, tačiau penki iš aštuonių, kurie stovėjo prie grupės ištakų, grupėje groja ir šiandien.

1996-aisiais grupė savo lėšomis išleido pirmąjį albumą „Grete Stitz“, kuriame skambėjo lengvas džiazas su daug humoro ir repo elementų. Įrašas praskynė „Jagga Jazzist“ kelią į Oslo ir kitų Norvegijos miestų klubus, o tada grupės karjera įgijo svaiginantį pagreitį.

Norvegų kolektyvu susidomėjus įtakingai britų leidyklai „Ninja Tune“, jos muzika pasklido po visą pasaulį – rasdama sau vietą ir populiarių didžėjų kolekcijose, ir džiazo ar net roko festivalių programose.

Albumai „A Livingroom Hush“ (2001 m.) ir „The Stix“ (2003 m.) įtvirtino grupę kaip vieną šiaurietiškojo nu-jazz žanro lyderių, nors iš tiesų „Jaga Jazzist“ muzika – kur kas įvairesnė.

Sudėtingi instrumentų žaidimai, kino atmosferą primenantys garsai, lyrika ir nežabotos muzikinės ambicijos grupę vedė ir tebeveda netyrinėtais keliais – pavyzdžiui, 2010-aisiais išleistame albume „One-Armed Bandit“, įrašytame su garsios JAV grupės „Tortoise“ nariu Johnu McEntire'u, skamba muzika, artima progresyviajam rokui. Šis įrašas buvo įvertintas „Spellemannprisen“ apdovanojimu, Norvegijoje prilygstančiu „Grammy“ statulėlei.

2013-uosius pažymėjo dar vienas ryškus nuotykis – koncertinis albumas, įrašytas su garsiu Didžiosios Britanijos kameriniu orkestru „Britten Sinfonia“. O tada Larsas Horntvethas persikraustė į Los Andželą, kur porą metų rašė muziką, įkvėptas amerikietiškos aplinkos, gamtos ir kasdienių potyrių.

Į jo namus paviešėti vis atvykdavo kiti grupės nariai – taip per kelias įrašų sesijas gimė kol kas naujausias grupės albumas „Starfire“, kritikų jau vadinamas šedevru ir džiazui labiausiai artimu „Jaga Jazzist“ darbu.

„Kai Visatoje sudega žvaigždė, ji paskleidžia neono dujas. Bet neonu šviečia ir merginos figūra striptizo klubo iškaboje“, - spalvingai kosminę, bet kartu ir žemišką naujo albumo idėją pristato grupės muzikantai.

Jei tai būtų įprasta grupė, galėtume spėlioti, kad Vilniuje išgirsime naujo albumo kūrinius ir galbūt šį tą iš senojo jos arsenalo.

Tačiau „Jaga Jazzist“ muzikoje nėra nieko, dėl ko ją būtų galima pavadinti įprasta grupe. Prieš šių metų gastroles po JAV su ambientinės muzikos šviesuliu Tycho ir garsiu elektroninės muzikos kūrėju Toddu Terje (jis, beje, padėjo įrašyti naujausią „Jaga Jazzist“ albumą), grupė trinktelėjo dar vieną staigmeną – šią vasarą išleido kūrinį „Prokrastinopel“, įrašytą su švedų psichodelinio roko grupės „Dungen“ gitaristu Reine Fiske.

Vadinkite „Jaga Jazzist“ kaip tik norite, tik nevadinkite šios grupės nuspėjama. Nėra jokių abejonių – šis festivalio vakaras bus vienas didelis atradimas. Tik, žinoma, niekas nedraudžia tikėtis – ką gali žinoti, gal šiame koncerte grupė prisimins ir kūrinį apie Lietuvą. Juk tinkamesnės progos tam nesugalvosi.

--------------------------------------------------

Vilnius Mama Jazz, a renowned festival among Lithuanian jazz enthusiasts, annually provides a unique opportunity to experience the highest quality performances of European and American jazz musicians.

The 16th edition of the festival will be held for five days in four stages. Festival Pass for a whole festival - http://tiketa.lt/LT/vilnius_mama_jazz__festivalio_pasas_17276

Quality, originality, and relevance are the fundamental factors unifying the diversity of the colorful and stylistically limitless program of this festival.

______________________________

VšĮ Vilniaus džiazo klubas pasilieka teisę pristatyti dvi papildomas eiles parterio priekyje.

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 2 val. 30 min., su pertrauka.

Durys atidaromos iki renginio likus: 2 val.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE (NE).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE (NE).

Renginio organizatorius: Vilniaus džiazo klubas, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.vilniusmamajazz.lt +370 612 29 419.

Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

“Nuolankioji“ rež. V. Masalskis, Klaipėdos jaunimo teatras (LNDT) / KJT

“Nuolankioji“ rež. V. Masalskis, Klaipėdos jaunimo teatras (LNDT) / KJT

  • Klaipėda, Klaipėdos dramos teatras
  • Spalio 20 d., 18:30 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
13 d. 19 val. 16 min.
5,00 € 10,00 €
Pirkti
“POP & ROCK STRINGS” /Styginių kvartetas „Archi Quartett“

“POP & ROCK STRINGS” /Styginių kvartetas „Archi Quartett“

  • Kaunas, TEATRO KLUBAS
  • Spalio 21 d. 18:30 val.
  • Trukmė: 1 val. 12 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 18 val. 18 min.
4,60 € 9,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-40 %
#ManTaiGeriau @Vilnius

#ManTaiGeriau @Vilnius

Galioja iki: 10-30

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje