VOKIETUKAI, rež. Sonya SCHÖNBERGER

VOKIETUKAI, rež. Sonya SCHÖNBERGER

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Turai vyksta Vilniaus Vingio parke (įėjimas iš Čiurlionio gatvės). Prie vartų į parką žiūrovai bus pasitikti. Spektakliai vyks bet kokiu oru. 

Vaidina:

Aidas JURGAITIS

Neringa KRUNGLEVIČIŪTĖ

Gabrielė LADYGAITĖ

Pijus NARIJAUSKAS

Miglė POLIKEVIČIŪTĖ

Eglė ŠPOKAITĖ

Jūratė VILŪNAITĖ

Pijus NARIJAUSKAS

Paremta Sonya Winterberg tyrimu

Nuo 1944-ųjų tūkstančiai vaikų buvo atskirti nuo savo tėvų Rytų Prūsijoje. Daugelis – visam laikui. Jų tėvai pražuvo per bombardavimus, mirtinai sušalo arba mirė iš bado. Nepasiduodami alkiui, šalčiui ir sovietų despotizmui, „vokietukai“ iš paskutiniųjų kabinosi į gyvenimą, kartais padedami draugų ar giminaičių, kartais visiškai vieni. Kai kurie atsidūrė Lietuvoje, kur juos priglaudė kaimo gyventojai. Išsigelbėjo, bet prarado tapatybę: vilko vaikus slėpę lietuviai turėjo veikti slapta nuo sovietų valdžios, tad daugelio jų vardai buvo pakeisti, jiems buvo draudžiama prasitarti apie tai, iš kur kilę. Istorija toliau komplikavo šių žmonių likimus net ir po Šaltojo karo pabaigos, nes Vokietija ne iš karto sutiko pripažinti juos savo piliečiais. Kiekvieno „vokietuko“ istorija – juodas taškas Vokietijos istorijoje, bet kartu ir ryški linija, jungianti šią šalį su Lietuva.

Viešėdama Vilniuje režisierė Sonya Schönberger kurs spektaklį su šešiais aktoriais, kurių kiekvienas imsis vieno „vokietuko“ monologo. Vienas aktorius kurs unikalią patirtį tik vienam žiūrovui, abiem keliaujant po Vilniaus Vingio parką. Monologai rašomi remiantis biografijomis, kurias, atlikusi didžiulį tyrimą Lietuvoje, aprašė žurnalistė Sonya Winterber, publikavusi knygą „Wir sind die Wolfskinder. Verlassen in Ostpreußen.“

Apie režisierę:

Sonya Schönberger studijavo socialinę antropologiją Berlyno laisvajame universitete ir Ciuricho universitete bei eksperimentinį medijų dizainą Berlyno menų universitete. Jos darbai balansuoja tarp vizualaus meno, performanso ir teatro, o visuose juose ryškėjanti bendra tema – skausmingi žmogaus išgyvenimai susidūrus dviem politinėms sistemoms. Menininkė kuria ne tik gimtojoje Vokietijoje – jos spektakliai ir parodos pristatytos Amerikoje, Danijoje, Kanadoje, Pakistane ir daugelyje kitų šalių. Vienas paskutinių darbų – „Aš visada sapnuosiu savo namą. Perkeltųjų istorijos“ („Stories of Displacement“), kurtas kartu su Shahana Rajani, – 2016 metais pristatytas Berlyno „Hebbel am Ufer“

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 45 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Daugiau informacijos: www.teatras.lt

Draudžiama įsinešti: maisto produktų, gėrimų, filmavimo ir fotografavimo kamerų..

Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Monika Marija su grupe

Monika Marija su grupe

  • Palanga, VANDENIS, muzikos klubas
  • Birželio 20 d., 20:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
19 d. 11 val. 45 min.
8,10 € 16,20 €
Pirkti
LIETUVOS BALSAS 6 sezonas. AKLOSIOS PERKLAUSOS

LIETUVOS BALSAS 6 sezonas. AKLOSIOS PERKLAUSOS

  • Palanga, Palangos sporto centras
  • Birželio 22 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
20 d. 9 val. 16 min.
2,58 € 4,30 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
Karklė 2018

Karklė 2018

PASIBAIGĘS

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje