TKKF: Programa STRATOS

TKKF: Programa STRATOS

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

SAULĖS AKMUO

Sunstone

Režisieriai: Filipa César, Louis Henderson

Portugalija, Brazilija, Prancūzija, 2018 m., 35 min., anglų ir portugalų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais

Filmas pasakoja navigacijos istoriją nuo Fresnel lęšio pirmojo panaudojimo švyturiuose iki satelitinių sistemų – visa tai kolonijinių karinių pajėgų darbo rezultatas. Autoriai šiuo kūriniu brėžia žinojimo centrų kuriamų, esą universalių, naratyvų socialinius kontekstus ir pasiūlo naujai pažvelgti į tai, kaip prisidengiant tariamu mokslo universalumu pasaulyje kuriama bei palaikoma pusiausvyra kolonijinių jėgų naudai.

Apie režisierius:

Portugalų režisierė Filipa César (g. 1975 m.) studijavo Porto ir Lisabonos universitetų menų fakultetuose, Miuncheno meno akademijoje, Berlyno meno universitete ji baigė Kontekstualizuoto meno magistro studijas. César domisi anapus judančio vaizdo besiklostančia politika, tad jos darbuose ribos tarp fikcijos, dokumentikos ir eksperimentų dažnai persipina. Ji gyvena ir dirba Berlyne. 2015 m. jos filmo „Užminuota dirva“ (Mined Soil) pasaulinė premjera įvyko Tarptautiniame Roterdamo kino festivalyje. „Saulės akmuo“ (Sunstone), kurio pasaulinė premjera taip pat įvyko Roterdame, yra pirmoji režisierės kolaboracija su Louisu Hendersonu.

Louisas Hendersonas (g. 1983 m.) 2004 m. persikėlė iš Norvičo į Londoną, kur Londono komunikacijos koledže studijavo kiną ir video. Jis savo kūryboje kvestionuoja šiuolaikinį pasaulį ir jame vis dar besitesiantį kolonizacijos ir rasistinio kapitalizmo projektą. Nuo 2015 m. jis bendradarbiauja su kuratorium, prodiuseriu, rašytoju ir performeriu Olivier Marboeuf. Jie rengia pokalbius, parodas, kino peržiūras, kūrybines dirbtuves, drauge yra sukūrę pjesę, trumpametražių filmų ir prodiusavę ilgametražį.

Prodiuseriai: Anže Peršin, Olivier Marboeuf

Produkcijos kompanija: Stenar Projects, Spectre Productions

Scenarijaus autoriai: Filipa César, Louis Henderson

Operatoriai: Filipa César, Louis Henderson

Montažo režisieriai: Filipa César, Louis Henderson

UPLANDAS

Uppland

Režisierius – Edward Lawrenson

JK, Airija, 2018, trumpametražis dokumentinis, 29 min., anglų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais

Europiečiai architektas Killianas Doherty ir kino kūrėjas Edwardas Lawrensonas apsilanko atokiame Yekepos miestelyje Liberijos aukštumose. Kadaise čia klestėjo kalnakasių bendruomenė, tačiau dabar tai – apleisti nykstantys betoniniai griuvėsiai Vakarų Afrikos krūmynuose. Netrukus miestelio pastatai tyrinėtojams atskleidžia netesėtų gerovės pažadų ir pamirštos skriaudos istoriją. Tai filmas apie architektūrą, apie kolonializmo pasekmes bei kasybos pramonės kainą.

Filmo klipas: https://www.youtube.com/watch?v=KRLo-tdjAmI

Apie režisierių:

Londono kino kūrėjo Edwardo Lawrensono filmai rodyti Sundance, BFI Londono, „True / False“, „Open City“ festivaliuose ir įvairiuose kino teatruose bei Niujorko „Judančių vaizdų muziejuje“ (Museum of the Moving Image) ir Londono šiuolaikinio meno institute. Jo režisuota radijo dokumentika buvo transliuojama per BBC radijo 4 programą. 2015 m. E. Lawrensono ir Pia Borg režisuotas dokumentinis filmas „Apleistos gėrybės“ (Abandoned Goods) laimėjo Geriausio tarptautinio trumpametražio apdovanojimą Lokarno filmų festivalyje. Tais pačiais metais režisierius pakliuvo į prestižinį „Filmmaker Magazine“ sudaromą „25 naujų nepriklausomo kino veidų“ sąrašą.

Apie architektą:

Architektas Killianas Doherty yra dirbęs Siera Leonėje, Liberijoje ir Ruandoje. Jis vadovauja bendradarbystės studijai „Architectural [Field] Office“, kurios pagrindinė veikla susitelkia konfliktų zonose ir kuri tyrinėja modernybės ir vystymosi disonansą Afrikoje. Šiomis temomis jis rašo žurnalams „Architectural Review“, „MAS Context“, „VOLUME“. Doherty architektūros projektai minimi įvairiose publikacijose, pvz. Andres Lepiko sudarytoje „Afritektūra: socialinių pokyčių statyba“ (Afritecture: Building Social Change). Šiuo metu jis studijuoja Bartletto architektūros mokyklos dizaino doktorantūroje.

Pagrindiniai Tarptautinio Kauno kino festivalio rėmėjai: Lietuvos kino centras, Kauno miesto savivaldybė, JAV ambasada Vilniuje, Kanados ambasada.

Instituciniai partneriai: Portugalijos ambasada Danijoje, Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Kauno kino centras „Romuva“, kino centras „Cinamon“, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno menininkų namai, „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuras.

Festivalio dienraštis – KAUNO DIENA

Festivalio naujienų portalas – 15 min.

Informaciniai partneriai: „Kaunas pilnas kultūros“, LRT Opus, 370 ir kiti.

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 1 val. 5 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 25 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: TAIP.

Renginio organizatorius: Visos mūzos, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.kinofestivalis.lt info@kinofestivalis.lt.

Draudžiama įsinešti: maisto produktus.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Bani Folk Band

Bani Folk Band

  • Vilnius, Vasaros terasa
  • Birželio 26 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
8 d. 2 val. 13 min.
13,80 € 23,00 €
Pirkti
Bani Folk Band

Bani Folk Band

  • Kaunas, Sakramento kiemelis
  • Birželio 27 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
9 d. 2 val. 13 min.
12,00 € 20,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
THE ILLUSIONISTS LIVE

THE ILLUSIONISTS LIVE

PASIBAIGĘS

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje