Žiūrovų akimis: „Po renginio išėjau su daug klausimų sau“

Tiketa 2019-04-16

Žiūrovų akimis: „Po renginio išėjau su daug klausimų sau“

Tikrai sutiksite, kad kartais atsirandi aklavietėje, nežinai, ką daryti, ko imtis, kas būtų geriau, todėl tokioje situacijoje praverstų kažkieno patarimas iš šono. Galbūt kokia gyvenimiška kito žmogaus istorija ar patirtis, kuri padėtų sudėlioti pliusus ir minusus. Kai buvau jauna, reikėjo rinktis, kuo nori būti užaugus, tai mokykloje nebuvo karjeros patarėjų, nebuvo tiek renginių, kurie praplėstų akiratį. Taip, galėjai nuvažiuoti į parodą apie studijas. Viskas. Jokio pasirinkimo, jokių įkvepiančių istorijų iš šalies, todėl dažnai daugelis pasirinkdavo tai, kas buvo madinga, „ant bangos“, ko norėdavo tėvai...

Šį ketvirtadienį užsukau į „Siemens“ arena. Taip, aš jau tikrai nepriklausau jaunimo grupei, tačiau visada esu „už“ pasiklausyti, kas yra jiems transliuojama. Mane stebina, kaip šiuolaikinis jaunimas yra pažengęs, kad jiems aktualios temos niekuo nesiskiria nuo vyresnės kartos, kuri kas rytą keliasi, eina į darbus, sukasi savo rate ir kartais tiesiog egzistuoja, o ne gyvena. Kur link suku? Jaunimo festivalyje „Vibelift“ klausiausi ne vieno žinomo žmogaus pranešimo. Beje, juos ir seniau teko akis į akį sutikti, nes dirbau pramogų žurnaliste. Tačiau šį kartą atėjau pasiklausyti kaip žmogus, kuris kaip ir jaunimas ieško atsakymų, ieško, kaip rasti savo žvaigždę be žemėlapio, kaip perlipti savo baimes, kaip viena ar veikla gali privesti prie tikslo.

Džiugu, kad žinomi žmonės, kurie yra jaunimo dievaičiai, kurių jie klauso, seka „Instagrame“, gaudo kiekvieną jų žodį, pataria sekti savo širdimi. Geri pavyzdžiai juk įkvepia. Štai Samas pasidalino, kaip reikėjo perlipti per baimes, o rezultatas – grupės BIX gimimas. Jurgis Didžiulis su muzika ir gera nuotaika aiškino Maslow piramidės principus, o broliai dvyniai Algirdas ir Remigijus Gataveckai dalinosi savo asmenine istorija, kuri galbūt tuos, kurie gyvena nepritekliuje, auga vaikų namuose, gali įkvėpti nesėdėti ir savęs „nenurašyti“. Po renginio išėjau su daug klausimų sau ir tikiu, kad ir jaunimui kažkas viduje buvo pasėta: kaip pasirinkti studijas, ar tikrai reikia paisyti tik tėvų norų, kaip būti kitokiu nei kiti, nors tai yra taip sunku, kai esi paauglys.

Tekstas ir nuotraukos: Simona Liaudanskytė

Comments

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
DOWNLOAD Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
DOWNLOAD Tęsti naršyklėje