10-oji tarptautinė Kauno bienalė „Sujungti“

10-oji tarptautinė Kauno bienalė „Sujungti“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Kauno bienalę globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Šiuolaikinio meno piligrimai savo kelyje šiemet turi dar vieną maršrutą. 2015 m. rugsėjo 18 d. – gruodžio 31 d. Kaune vyks didžiausias Baltijos šalyse šiuolaikinio meno festivalis „Kauno bienalė“, čia savo kūrinius pristatys daugiau nei 80 menininkų iš viso pasaulio. Net keturis mėnesius truksiančiame renginyje bus akcentuojamas vizualaus meno ir garso bei muzikos bendradarbiavimas, o festivalio geografija išsiplės nuo parodinių link viešųjų ir industrinių miesto erdvių. Festivalio organizatoriai šių metų renginiui pasirinko komunikaciją temą ir akcentuos principą: kuo daugiau akivaizdžių ir ryšius kuriančių susitikimų.

Pagrindinė paroda „Gijos: fantasmagorija apie atstumą“

Kauno centrinis paštas (Laisvės al. 102)

Atidarymas: rugsėjo 18 d., 18 val.

Pagrindinę jubiliejinės bienalės parodą „Gijos: fantasmagorija apie atstumą“ („Threads: A Fantasmagoria about Distance“) kuruos gerai meno žmonėms žinomas teoretikas ir išskirtinių parodų kuratorius Nicolas Bourriaud (Prancūzija). Akcentuodamas naująsias komunikacijos formas, N. Bourriaud stengsis aktualizuoti atstumą, šiuo metu itin reliatyvią sąvoką. Atskleisdamas parodos temą, kuratorius atsispiria nuo XIX a. išpopuliarėjusio teatralizuoto vizualinio fenomeno – fantasmagorijos, kurią galima laikyti kino ir, kaip akcentuoja N. Bourriaud, meninės instaliacijos ištakomis. Kauno centrinio pašto 2–6 aukšto erdvėse vyksiančioje parodoje naujus, bienalės užsakymu atliktus ir žinomose pasaulio galerijose jau eksponuotus darbus pristatys įvairių pasaulio šalių menininkai: Liam Gillick, Walead Beshty, Saadane Afif, Roberto Cabot, menininkų Neringos Černiauskaitės ir Ugniaus Gelgudos duetas „Pakui Hardware“, Lothar Hempel, Julijonas Urbonas, Katja Novitskova, Arnas Anskaitis, Carsten Höller, Bronė Sofija Gideikaitė, Amalia Ulman, Katie Paterson, Attila Csorgo, Kelley Walker, Darius Žiūra.

Tarptautinis festivalio tinklas

Festivalio programoje - bienalės partnerių LAB852 (Kroatija), Crafts Council (Didžioji Britanija), Arte&Arte (Italija), „Lewben Art Foundation“ rengiamos parodos ir meno projektai. Renginiai aprėps ne tik muziejų bei galerijų (M. Žilinsko dailės galerija, Kauno paveikslų galerija), bet ir industrines „Drobės“ ir „Dirbtinio pluošto“ fabrikų, o taip pat viešąsias Žemųjų Šančių erdves.

Pilną atidarymo renginių ir parodų sąrašą rasite paspaudę šią nuorodą: http://www.bienale.lt/2015/naujienos/atidarymu-programa/

Plačiau apie festivalį Kauno bienalė SUJUNGTI:

http://www.bienale.lt/2015/naujienos/sujungti-kauno-bienaleje-nuo-paryziaus-iki-niujorko/

Nemokamai Kauno bienalės parodas lankyti gali: vaikų namų auklėtiniai, socialiai remtinų moksleivių grupės, pateikus raštišką mokyklos direktoriaus prašymą, neįgalieji, asmuo lydintis neįgalų lankytoją, respublikos muziejininkai, tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariai, žurnalistai, tarptautinės dailės kritikų asociacijos (AICA) nariai, Lietuvos dailės istorikų draugijos (LDID) nariai, turizmo firmų, gidų gildijos nariai, kurie lydi grupes.



Atlikėjai:

Meno vadovė:

Virginija Vitkienė

Kuratorius:

Nicolas Bourriaud

Partneriai:

LAB852

Crafts Council

Arte&Arte

Lewben Art Foundation

Vaikai įleidžiami nemokamai: TAIP (iki 12 metų amžiaus).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: TAIP.

Renginio organizatorius: Kauno bienalė, VsI.

Daugiau informacijos: www.bienale.lt info@kaunas.biennial.lt.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Rėmėjai

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje