3MA projektas - Madagaskaras, Malis, Marokas

3MA projektas - Madagaskaras, Malis, Marokas

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Renginio dieną bilietai brangs.

Šviesus ir lengvas „3MA“ projektas apjungia tris aukščiausio lygio Afrikos muzikantus: koros meistrą Ballaké Sissoko (Malis), oud virtuozą Driss El Maloumi (Marokas) ir svarbiausią valiha atlikėją Rajery (Madagaskaras). Muzikos genijų iš geografiškai ir kultūriškai labai skirtingų Afrikos regionų susitikimas parodo, kas yra aistra muzikai, atskleista abipusio kūrėjų įsiklausymo bei gražios draugystės.

2006 m. susitikę ir 2008 m. išleidę pirmąjį albumą „3MA“ muzikantai taip paprastai išsiskirti nebegalėjo – jų instrumentais kuriami stebuklingi virpuliukai rezonuoja iki šiandienos. Nuostabūs trijų skirtingų styginių garsai viešpatauja ausdami savo magiją – kiekvienas kūrinys yra unikalios chemijos rezultatas. Tai ramus, paprastas bei intymus dialogas, kurio tikslas ne padaryti kuo didesnį įspūdį, o atrasti ryšį vienas su kitu ir klausytoju.

Naujausias „3MA“ albumas pavadinimu „Anarouz“ 2018 m. sausio mėn. atsidūrė pirmojoje „Transglobal World Music Chart“ vietoje, darkart paliudydamas neeilinę draugystę ir brandžią patirtį. Koros, oud ir valiha skambesys darniai kuria vieną bendrą kalbą, tiek įkūnydamas tris skirtingas tradicijas, tiek perduodamas bendrą „3MA“ žinutę nukreiptą prieš smurtą. Minkštos bei raminančios harmonijos, gyvybinė energija ir universalus poetiškumas apgaubia klausytojus sukeldami begalinį malonumo pojūtį.

/Plačiau/

„3MA“ nario Ballaké Sissoko pirštais skambanti muzika mena šimtmečius ir yra išlaikiusi jo griot šeimos iš kartos į kartą perduodamas tradicijas. Kaip bebūtų keista, Ballaké vaikystėje teko paslapčia mokytis groti kora, nes tėvas nenorėjo, kad jis taptų muzikantu. Tačiau svajonė galiausiai nugalėjo ir jis pradėjo nebesislapstydamas praktikuotis pas tradicinius griot meistrus.

1997 m. Ballaké Sissoko kartu su garsiu savo pusbroliu Toumani Diabaté įrašė „New Ancient Strings“, nurodantį į vieną pirmųjų koros muzikos albumų „Ancient Strings“, kurį prieš 30 metų išleido jų abiejų tėvai. Tolesnis atlikėjo kelias vedė į pasirodymus su „Instrumental Ensemble of Mali“, beribis kūrybiškumas paskatino bendradarbiauti su italų pianistu Ludovico Einaudi, Irano perkusininku Keyvan Chemirani, Kretos lyros atlikėju Ross Daly, violončelininku Vincent Segal bei prisijungti prie „Cezario“ apdovanojimą pelniusio 2015 m. filmo „Timbuktu“ garso takelio.

Antrasis „3MA“ narys, Vakarų ir arabų klasikinės muzikos išsilavinimą turintis berberų kilmės atlikėjas, Drisas El Maloumi yra gerbiamas už plačią kultūrinę patirtį, beribį meistriškumą ir smalsumą. Tai padėjo gimti bendrai kūrybai su džiazo trimito atlikėju Paolo Fresu ir indų slide gitaristu Debashish Battacharya. Pastaruosius 20 metų jis – vienas pagrindinių „Hespèrion XX“ ansamblio atlikėjų, yra Agadiro muzikos konservatorijos direktorius bei sėkmingai tęsia solo karjerą.

Trečiasis atlikėjas Rajery stebina egzotiška muzika iš Madagaskaro virtuoziškai grodamas tradiciniu instrumentu valiha (vamzdinė citra). Dar labiau netikėta, kad nepaprastus gebėjimus jis išsiugdė nepaisant to, kad vaikystėje jam amputavo dešinės rankos pirštus. Dabar Rajery išdidžiai dalinasi savo 37 m. patirtimi grojant valiha, 35 m. rengia gyvus pasirodymus, o jo tarptautinė karjera skaičiuoja jau 25 m.

Rajery 2002 m. „RFI World Music Award“ apdovanojimuose buvo pripažintas geriausiu pagrindiniu atlikėju. Jis dažnai rengia turus Europoje, visiškai neapleisdamas daugybės veiklų gimtinėje, kurioje organizuoja Madagaskaro muzikos festivalį, yra įsitraukęs į švietimo veiklas, muzikos terapiją ir miškų atželdinimą.Atlikėjai:

Ballake Sissoko: kora

Rajery: ūdas

Driss el Maloumy: valiha

Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 15 min.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: GM Gyvai, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.gmgyvai.lt

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

LOW AIR 10 FEST: vizualus šokio spektaklis - ŽAIDIMAS BAIGTAS

LOW AIR 10 FEST: vizualus šokio spektaklis - ŽAIDIMAS BAIGTAS

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Spalio 24 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 13 val. 10 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Gruodžio 12 d., 15:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 5 val. 32 min.
5,50 € 11,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje