Anglijos karalienė Viktorija – šiandienos kino ir televizijos pažiba

Tiketa 2018-01-12

Anglijos karalienė Viktorija – šiandienos kino ir televizijos pažiba

Daugeliui kino ir televizijos žiūrovų turbūt puikiai pažįstama ne viena ekranizacija, vaizduojanti garsiąsias britų monarches, karalienę Elizabeth I bei šiandien vis dar valdančią Elizabeth II. Tiek filmas „Elizabeth“ (1998 m.), kuriame už pirmtakės įkūnijimą australų aktorė Cate Blanchett susižėrė keletą reikšmingų apdovanojimų, tiek garsioji juosta „The Queen“ (2006 m.), kurioje dabartinę karalienę įtaigiai suvaidino Helen Mirren, būtų šio reikšmingo sąrašo priekyje. Tačiau ar teko kine susipažinti su ypač įdomia istorine asmenybe – Anglijos karaliene Viktorija?

Viktorija – iki šiol ilgiausiai valdžiusi britų monarchė (šalį valdė net 63 metus). Jos valdymo laikotarpis netgi turėjo savo pavadinimą - „Vikorijos era“. Šis laikotarpis mene dažnai mistifikuojamas, romantizuojamas. Pati karalienė Viktorija vaizduojama kaip itin ne iš kelmo spirta moteris – protinga, stipri, humoro jausmą turinti valdovė, nuo pat jaunų karūnavimo metų pasirodžiusi kaip gera strategė ir stipri karalienė savo šaliai.

Puikus šių dienų ekranizacijos pavyzdys – filmas „The Young Victoria“ (2009 m.), vaizduojantis anstyvąsias karalienės valdymo ir santuokos dienas. Jame atskleidžiama maištinga ir aistringa karalienės Viktorijos prigimtis, leidusi jai nuo pat pradžių užimti tvirtą poziciją soste ir nepasiduoti provokacijoms bei kitų įtakai. Karalienę Viktoriją juostoje įkūnijo britų aktorė Emily Blunt.

Kita ankstyvojo karalienės Viktorijos valdymo ekranizacija leidžia susipažinti su jos valdymu išsamiau – tai britų ir amerikiečių TV serialas „Victoria“, kurio premjera įvyko 2016 m. rugsėjo mėnesį. Kolkas dienos šviesą išvydo jau du serialo sezonai, paskutinė antrojo sezono serija pristatyta 2017 m. gruodį. Juose išsamiai atskleidžiami karalienės Viktorijos, įkūnytos britų aktorės Jenna Coleman, jos mylimo vyro Alberto ir kitų šeimos narių psichologiniai portretai, vaizduojamas karalienės požiūris ir valdymo subtilybės. Trečiasis serialo sezonas numatomas šiemet.

Bene naujausia juosta, pavadinimu „Victoria and Abdul“ (2017 m.), vaizduojanti jau vėlyvąjį karalienės Viktorijos valdymo laikotarpį, pasakoja išties neįprastą istoriją – karalienės prisirišimą bei draugystę su iš Indijos atsiųstu rūmų tarnu Abdul. Šis jaunas vyras buvo atsiųstas karalienei tiesiai iš Indijos, tuometinės D. Britanijos kolonijos, kaip dovana. Netrukus, kitų nuostabai ir nepasitenkinimui, tarp nuoširdaus jauno indo ir Anglijos karalienės užsimezga betarpiško bendravimo ryšys, atnešantis jai daug džiaugsmo paskutiniais gyvenimo metais. Turint omenyje aistringą karalienės Viktorijos būdą ir norą gyventi, netrukus Abdul tampa jos mokytoju, o karalienė ima studijuoti sanskritą bei Indijos kultūrą.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje