A.Smilgevičiūtė ir SKYLĖ. Mitologinė drama DŪŠELĖS

A.Smilgevičiūtė ir SKYLĖ. Mitologinė drama DŪŠELĖS

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

 

Atėjus paslaptingam vėlių metui, Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ kviečia susitikti klajojančias dūšeles finaliniame šių metų koncerte.

 

Lapkričio 10 dieną, ypatingoje sostinės erdvėje įvyks paskutinis šių metų muzikinės – mitologinės dramos “Dūšelės” pasirodymas. Jo metu magišką nuotaiką kurs ne tik užburiančiomis šviesomis mirguliuojantys šv. Jonų bažnyčios skliautai, bet ir pakili vargonų muzika.

Nuo pat pirmojo „Dūšelių” koncerto ši muzikinė - mitologinė drama yra atliekama tik ypatingose vietose, padedančiose atskleisti kūrinio savitumą. “Dūšelės”, pasakojančios apie sielų kelionę tarp šiapus ir anapus, sutraukia būrius žiūrovų prie atokių Lietuvos dvarų, įspūdingų bažnyčių, greta šimtmečius skaičiuojančių pilkapynų ir upių slėniuose dunksančių įspūdingų piliakalnių.

 

“Kartu su kiekvienu pasirodymu vis kitame Lietuvos kampelyje, ir patys sau atrandame naujas erdves ir nenustojame žavėtis savu kraštu. Nuolat besikeičianti „Dūšelių“ „nutūpimo” vieta padeda kūriniui išlikti šviežiam, atrodyti ir skambėti vis kitaip, kaskart sukurti vis kitokį įspūdį“, - teigia kūrinio sielos Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius.

Todėl ir šv. Jonų bažnyčioje atliekama muzikinė – mitologinė drama turės kitokį atspalvį, nei atliekama kitur. Ne tik dėl ypatingo bažnyčios interjero, kurį įspūdingai nuspalvins šviesų dailininkas, bet ir dėl kitokio, iškilmingesnio skambesio. “Tik šv. Jonų bažnyčioje “Dūšelių” muzikinis audinys pasipildo improvizaciniais vargonų muzikos intarpais. Be to, tai yra vienintelė galimybė paklausyti kūrinio uždaroje koncertinėje erdvėje”, - sako Aistė ir Rokas.

 

Ir tik Vėlinių laikotarpiu “Dūšelės” įgauna ypatingą prasmę. “Žmonės per ilgus amžius susidėliojo sau laikus – kada mylėti ir džiaugtis, auginti ir imti derlių, kada švęsti gyvenimą, o kada nurimus gamtai, prisiminti ir amžiams nurimusius. Mums Vėlinės – metas, kai riba tarp šiapus ir anapus atrodo plonytė bet kartu ir neperžengiama, neįveikiama. Nebent žinotum magiškus veiksmus ar neatrastus takus – tuos, kurių ir ieško „Dūšelių“ veikėja Sesulė” – į paslaptingą kelionę kviečia Aistė Smilgevičiūtė.

 

Tad lapkričio 10 dieną kviečiame panirti į muzikinį pasakojimą, nukeliantį į baltų mitologijos, senųjų raudų ir pasakų, autentiškų liaudies dainų ir šiuolaikinės poezijos pasaulį. Dešimties autorinių dainų drama papasakos mistinę istoriją, perteikiamą Brolio, mirusio nuo gyvatės įkandimo, į anapusinį pasaulį jo gelbėti iškeliavusios Sesers bei kelionėje sutiktų Dūšelių lūpomis.

 

Ypatingas akcentas – kūrinio finale nuskambės autentiška, dar prieškario folkloro rinkėjų užfiksuota malūnininko pašvilpauta melodija, su kuria jis prišaukdavo vėją...

 

Kūrinio autorius - Rokas Radzevičius

Kūrinio įkvėpėjos - Aušra Žičkienė ir Daiva Vaitkevičienė

Pagrindinių kostiumų dailininkė - Agnė Rimkutė

Šviesų dailininkas - Marius Selevičius

Garso režisierius - Valdas Karpuška

 

Atlikėjai:

Sesuo – Aistė Smilgevičiūtė

Brolis – Rokas Radzevičius

Dūšelės – vokalinė grupė „Baltos Sielos“ (Toma Grašytė - Jegelevičienė, Aušrinė Vyšniūnaitė, Milda Laužikaitė, Viltautė Žvirzdinaitė, Arūnas Petronis, Vincas Kondratas, Kęstutis Drazdauskas, Aidis Jakimavičius)

 

Groja:

Rokas Radzevičius – akustinė gitara

Mantvydas Kodis – akordeonas, klavišiniai

Kęstutis Drazdauskas – fleita

Enrikas Slavinskis – elektrinė ritminė ir solinė gitaros

Gediminas Žilys – bosinė gitara

Salvijus Žeimys – mušamieji

Vitalijus Neugasimovas - vargonai

 

Renginio vietoje nėra rūbinės.

 

Renginio rėmėjas: LR Kultūros ministerija.

Atlikėjai:

Aistė Smilgevičiūtė

Rokas Radzevičius

Mantvydas Kodis

Kęstutis Drazdauskas

Gediminas Žilys

Enrikas Slavinskis

Salvijus Žeimys

Vitalijus Neugasimovas

vokalinė grupė "Baltos sielos"

Renginio trukmė: 1 val. 15 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 45 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: TAIP (iki 6 metų amžiaus).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Via Artis, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.skyle.lt El. paštas: koncertai@skyle.lt.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

PAVIENĖS VIETOS. CIRQUE DU SOLEIL - TORUK

PAVIENĖS VIETOS. CIRQUE DU SOLEIL - TORUK

  • Vilnius, Siemens arena
  • Gegužės 23 d., 20:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 23 val. 13 min.
60,80 € 76,00 €
Pirkti
PAVIENĖS VIETOS. CIRQUE DU SOLEIL - TORUK

PAVIENĖS VIETOS. CIRQUE DU SOLEIL - TORUK

  • Vilnius, Siemens arena
  • Gegužės 24 d., 20:00 val.
  • Trukmė: 2 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 16 val. 59 min.
87,20 € 109,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
THE ILLUSIONISTS LIVE

THE ILLUSIONISTS LIVE

PASIBAIGĘS

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje