AAT | Artūro Areimos teatro spektaklis NOTHING HURTS

AAT | Artūro Areimos teatro spektaklis NOTHING HURTS

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Atšauktas gruodžio 19 dienos spektaklis. Bilietus galite grąžinti iki sausio 2 d. kasose, kuriose juos pirkote. Pirkę bilietus internetu galite grąžinti savo paskyroje www.tiketa.lt.

pagal Falk Richter pjesę “Nothing Hurts”

 

Premjera: 2019 m. Sausio 25, 26 d. Artūro Areimos teatras, Vilnius

trukmė: 90 min

N-16

 

Kūniškumo samprata šiandieniniame pasaulyje, mūsų santykis su kūnu kaip savo tapatybės dalimi, socialinė lytis – kertinės temos, kurias kūrybiniame procese ketina analizuoti spektaklio kūrėjai. Pasak spektaklio režisieriaus, ilgus šimtmečius skirtingose pasaulio kultūrose buvo vykdoma propaganda, siekianti įtikinti žmones, kad jie neturi teisės savintis savo kūno, arba skatino neigiamą požiūrį į jį, o šiuolaikinėje vartojimo visuomenėje šiuo metu pasiektas kitas kraštutinumas: dedamos nepaliaujamos pastangos siekiant įtikinti žmones savo kūno vertingumu, siekiama jį įkainoti. Kūnui pritaikomas visuotinis privačios nuosavybės statusas, visuomenės gamybos/vartojimo struktūros skatina dvigubą subjekto praktiką: reprezentuoti kūną kaip kapitalą ir kaip fetišą.

 

Gražus kūnas šiandien tampa absoliučiu imperatyvu: būti nuostabia/nuostabiu daugiau nebėra prigimties rezultatas ar moralinių savybių papildinys. Kūno būklė apibrėžiama kaip jo savininko padėtis, už kurią jis yra atsakingas ir kuri gali jį pakeisti: kūną reikia reguliuoti, kruopščiai tikrinti, tobulinti, kad savo pačių pastangomis sukurtume iš jo prekę. Savęs fragmentavimas į savojo „aš" įvaizdžius padalija ir patį kūną į kūno dalis. Medijos, reklama, muzikiniai klipai gausiai papildo tokią fragmentaciją. Kiekviena kūno dalis - lūpos, klubai, šlaunys, pilvas, krūtinė – apžvelgiami atskirai, kaip priemonė, padidinanti trokštamo įvaizdžio vertę. Kūno dalys performuojamos ir dekontekstualizuojamos: suvokiamos kaip nutolusios nuo individo.

 

Koks jausmas šiandien gali būti tikras ir priklausyti žmogui, kaip vientisai asmenybei? Kaip jį iššaukti, ir ar jis egzistuoja, jei nebesuvokiame savęs, kaip kūno ir dvasios visumos?

 

 

Fotografė Laura Vansevičienė

projektą remia Lietuvos Kultūros taryba

 

 

 Atlikėjai:

Režisierius/scenografas Artūras Areima

Kostiumų dailininkas Artūras Areima

Kompozitorius π

Vaidina Petras Šimonis, Monika Poderytė

Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Asmenys iki 16 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Artūro Areimos teatras, VšĮ

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje