„Artimos tolumos“

„Artimos tolumos“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

 

Koncertas skiriamas Japonijos ir Lietuvos dvasinei bičiulystei ir Chiune Sugiharos atminimui

 

JOHANNES HUSTEDT (fleita, Vokietija)

VYTAUTAS OŠKINIS (fleita)

JŪRATĖ LANDSBERGYTĖ (fortepijonas)

 

Programoje:

Michio Miyagi – „Jūra pavasarį“ (jap. Haru No Umi)

Vidmantas Bartulis – „Barkarolė“

Kazuo Fukushima – „Mei“

Toshi Ichiyanagi – „Fantazija“

Giedrius Kuprevičius – „Preliudas M. K. Čiurlionio atminimui“

Kazuo Fukushima – „Shan-Sun“

Vidmantas Bartulis – „Palydžiu išvykstantį draugą ir mes paskutinį kartą žiūrime į apsnigtus vasario medžius...“

Toshiya Sukegawa – „Kagami“ dviem fleitoms

Improvizacija „Haiku“

 

„Koncertas „Artimos tolumos“ skiriamas Japonijos ir Lietuvos dvasiniams ryšiams, žymaus diplomato Chiune’s Sugiharos 120-osioms gimimo metinėms ir „gyvybės vizos“ 80-mečiui – prisimintina jo misija gelbėjant Lenkijos ir Lietuvos žydus. O dvasinė bičiulystė su ypatinga japonų kultūra atsiskleidžia per muziką, į kurią veda kompozitorių idėjos ir kūriniai. Koncerte skambės ir haiku – japonų poezija, kuri persikels į scenos veiksmą kartu su improvizacijų motyvais. Dvasiniai ryšiai tarp žmonių ir tautų, inspiruojantys kūrybos ir gyvybės vizos prasmes, šiandien ypač aktualūs“ – taip programą inspiravusi vargonininkė JŪRATĖ LANDSBERGYTĖ apibūdina šio vakaro koncertą.

Koncerte groja patyrę scenos meistrai. Vokiečių fleitininkas JOHANNESAS HUSTEDTAS ilgus metus puoselėja muzikinius kultūrinius mainus, koncertuoja visame pasaulyje kaip solistas ir kamerinių ansamblių partneris, daugiausia dėmesio skiria gyvai sąveikai su Azijos, Pietų Amerikos ir Rytų Europos kultūra. Dalyvauja įvairiuose svarbiuose festivaliuose visame pasaulyje ir Lietuvoje, yra Karlsruūhės muzikos universiteto pedagogas ir kviestinis kitų universitetų lektorius.

Talentingas jaunas lietuvių fleitininkas VYTAUTAS OŠKINIS yra LMTA profesorių Algirdo Vizgirdos ir Valentino Gelgoto klasių absolventas, meistriškumo sėmėsi ir pas Machiko Takahashi bei kitus žinomus fleitininkus, dalyvavo kursuose „International Summer Academy“ Austrijoje. Domisi šiuolaikine muzika ir naujomis fleitos raiškos galimybėmis, grojo šiuolaikinės muzikos ansamblyje „Synaesthesis“. Šiuo metu gilinasi į improvizacijos paslaptis, groja kaip solistas ir įvairių sudėčių ansambliuose, nuolat koncertuoja Lietuvoje ir Vokietijoje.

J. LANDSBERGYTĖ yra žinoma Lietuvos vargonininkė, muzikologė, meno daktarė, koncertinę veiklą pradėjusi 1978 m., vėliau dirbo Berlyno Šv. Stepono bažnyčios vargonininke ir nuo to laiko vargonuoja įvairiose evangelikų bažnyčiose Vokietijoje ir Lietuvoje, koncertuoja solo ir su įvairiais ansambliais bei solistais. Svarbią vietą J. Landsbergytės repertuare užima modernioji muzika, ypač lietuvių – yra daugelio kūrinių pirmoji atlikėja bei redaktorė. Atlikėja daug kūrinių įrašė Lietuvos ir Vokietijos radijo archyvams, išleido daugiau nei 30 kompaktinių plokštelių. J. Landsbergytė pastoviai nuolat koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir Rygoje, Miunsteryje, Dresdene, Berlyne, Seinejokyje (Suomija), Otavoje (Kanada), dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose. Yra apdovanota už Lietuvos ir Vokietijos dvišalio bendradarbiavimo puoselėjimą.

LNF inf.

Atlikėjų nuotr. autorius Vygaudas JuozaitisRenginio trukmė: 1 val. 15 min., nėra.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje