ATSISVEIKINANT SU BEETHOVENU, PASITINKANT LISZTĄ: ROMANTIZMAS NUO...IKI

ATSISVEIKINANT SU BEETHOVENU, PASITINKANT LISZTĄ: ROMANTIZMAS NUO...IKI

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Atlikėjas

2021 m. Tarptautinio Magnus fortepijono konkurso, skirto F. Lisztui, laureatas

FLORIAN VERWEIJ (fortepijonas, Nyderlandai)

 Programoje:

Ludwig van Beethoven – Sonata fortepijonui Nr. 26 Es-dur, op. 81a („Atsisveikinimo“)

Felix Mendelssohn-Bartholdy  – „Dainos be žodžių“ („Lieder ohne Worte“), op. 102

Franz Liszt:

„Lorelei“ („Die Lorelei“) (2 versija), S. 273/2

„Jaunoji vienuolė“ („Die junge Nonne“), S. 558/6

„Vienos vakaras“ („Soirée de Vienne“), S. 427/7

Sonata fantazija „Perskaičius Dantę“ („Après une lecture du Dante“), S. 161/7

„Mergaitės noras“ („Mädchens Wunsch“), S. 480/1

Florianas Verweijus – jaunosios kartos pianistas, giriamas už stulbinančią grojimo techniką bei gebėjimą užpildyti pasirodymus laisvės ir spontaniškumo deriniu. Šiuo metu Florianas studijuoja Amsterdamo konservatorijos magistrantūroje, Naumo Gruberto klasėje. Studijų metu jis penkerius metus skyrė fortepijoniniam duetui. Iki tol, nuo vienuolikos metų mokėsi Amsterdamo konservatorijos „Sweelinck Academy“, skirtoje ypatingai gabiems jauniems muzikams. Dalyvavo meistriškumo pamokose pas Rian de Waal, Stephen Kovacevich, Emanuel Ax, Jacques Rouviers, Dmitri Alexeev, Willem Brons, Enrico Pace, Boris Berman ir Leslie Howard.

Pernai Florianas pelnė pirmą vietą Kaune vykusiame Tarptautiniame Magnus fortepijono konkurse, skirtame Ferencui Lizstui. 2018 m. jis tapo tarptautinio Etlingeno jaunųjų pianistų konkurso finalininku. 2015 m. fondas „Jauni klasikos meistrai“ pakvietė jį dalyvauti dvejų metų trukmės jaunųjų talentų ugdymo programoje. Tais pačiais metais „Peter de Grote“ festivalyje jis pelnė „Labberté-Hoedemaker“ apdovanojimą. 2013 m. jaunųjų pianistų fondo konkurse, būdamas jauniausiu dalyviu ir atlikęs Guuso Jansseno kūrinius „Waldeno tvenkinys“ ir „Pravažiuojantis traukinys“, pelnė autoriaus apdovanojimą už perspektyviausią šiuolaikinio kūrinio atlikimą. Nacionalinio Princesės Kristinos konkurso finale 2013 m., būdamas penkiolikos metų, jis pelnė antrą vietą 15-19 metų amžiaus kategorijoje.

Jau nuo ankstyvo amžiaus Florianas groja koncertus fortepijonui. 2021 bei 2019 m. jis skambino Camille Saint-Saënso „Žvėrių karnavalą“ kartu su „Royal Concertgebouw“ orkestrantais ir „Oorkaan“ teatro grupe. Tarp daugelio kitų reikšmingų pasirodymų – Sergejaus Rachmaninovo Antrasis koncertas fortepijonui, George Gershwino „Žydroji rapsodija“ ir Dmitrijaus Šostakovičiaus Antrasis koncertas, atliktas su Nyderlandų karališkuoju jūrų laivyno pėstininkų orkestru, Wolfgango Amadeuso Mozarto koncertas fortepijonui Nr. 12 A-dur kartu su „Amsterdam Sinfonietta“, Edvardo Griego koncertas fortepijonui a-moll ir Ludwigo van Beethoveno Trečiasis koncertas fortepijonui, grotas kartu su „Frisian Chamber Orchestra“.

Nyderlandų Karalystės ambasados Atėnuose iniciatyva, Florianas surengė koncertinį turą Graikijoje.  Nyderlandų ir Amerikos fondo kvietimu, minint Nyderlandų išlaisvinimo 70-metį, jis koncertavo Kanadoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jau keletą metų iš eilės Florianas yra nuolatinis olandų klasikinės muzikos transliuotojo „Radio 4“ bei tokių festivalių, kaip „Wonderfeel“, „Festival of Young Talent Schiermonnikoog“ ir  „Grachtenfestival“ svečias.

Viso renginio metu rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.Renginio trukmė: 1 val. 20 min., 15 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje