AURA31: Premjera „Prarasti / Namai toli nuo namų“

AURA31: Premjera „Prarasti / Namai toli nuo namų“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Įėjimas į renginį tik turint „galimybių pasą“.

Pirmieji žmonės buvo klajokliai. O kokia paskutiniųjų lemtis? „Prarasti / Namai toli nuo namų“ pasiūlo prieglobstį aštuonioms būtybėms, kurių takas veda į praradimą ir užmarštį. Čia yra namai, kur trumpam susitikusios jos dalijasi istorijomis apie savo kilmę bei kelius, čia įvyksta ta akimirka, kai kiekviena pasaulio dalis atsiskleidžia kaip dygsnis žmonijos audinyje. Besirūpindamos bendruomene, kurios nelegaliomis viešniomis tapo, šios būtybės patiria didžiulį džiaugsmą. Prisiminimo veiksmas kaip susitikimo forma, užmarštis – laisvės išraiška. Jos – pabėgėlės iš svetur, greitai keliausiančios toliau, palikdamos pėdsakus, kuriais šokti ateis jau kiti. Bet šiandien jos čia.  

 

Kūrinys trykšta gaivališka „Auros“ trupės šokėjų energija, jaunatviška ir organiška jų jėga virsta vieninga unikalia kalba. „Mano tikslas – ne didingas pasirodymas, o nuodugni trapumo ir neįtikėtinai mažų dalykų studija, kurioje bendram darbui susitinka individualios esybės“, – tvirtina choreografė K. Ponties.

 

Scenoje – aštuoni šokėjai, kiekvienas iš kitos šalies: Meksikos, Australijos, Prancūzijos, Italijos, Lietuvos, Japonijos, Albanijos, Korėjos. Jie – skirtingų kultūrų interpretatoriai, ir jautrūs skirtingai. Siekdama kuo turtingesnės kolektyvinio darbo patirties, K. Ponties meninėse kolaboracijose su partneriais iš visos Europos, Afrikos, Rusijos ir Azijos visada skatina šokėjus tirti savo gimtąją kultūrą ir kalbą, formuoti unikalų prasmės bei istorijos suvokimą, o tai galiausiai padeda jiems atrasti savitą braižą. „Jungtys gimsta dirbant su asmenybėmis, kiekviena kurių autentiškai bando įprasminti jau egzistuojančias kalbas: garsus, žodžius, gestus, spalvas, pasaulio pliūpsnius. Tai – medžiaga transformacijoms“, – sako kūrėja.

 

Gyvi sutvėrimai gali prisiminti, jog kartais, norint gyventi kartu, versti ir perrašyti pasaulį savyje, pirmiausia reikia pamiršti.

 

Choreografija: Karine Ponties

Dramaturgija ir šviesų dizainas: Guillaume Toussaint Fromentin

Kostiumų dizainas: Kristina Čyžiūtė Svirskienė

Šokėjai: Ester Bega, Ludovico Murgia, Heung Won Lee, Julija Mintautė, Kris Dao Nicholls, Natsuho Matsumoto, Marine Fernandez, Pepe Jaimes.

Koprodukcija: šokio trupė „Dame de Pic“

Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Padėka: Anne’ai Nicolle’ei, Nerinai Cocchi ir Vilmai Piltrinaitei

Premjera: 2021 m.

Trukmė: 50 min.

 

AURA

1980 m. Birutės Letukaitės iniciatyva įkurta šokio studija 1995 m. buvo įregistruota kaip Kauno miesto šokio teatras „Aura“, kuriam garsioji choreografė vadovauja iki šiol. Per kūrybingus dešimtmečius „Aura“ sukūrė ir suformavo Lietuvos šiuolaikinio šokio veidą, užaugino daugybę visame pasaulyje žinomų šokėjų.

Šis šokio teatras nuolatos dirba su įvairiais tarptautiniais projektais, bendradarbiauja su užsienio ir Lietuvos choreografais, kitais įvairių šalių menininkais. „Aura“ atstovauja Lietuvos šiuolaikiniam šokiui užsienyje, nuolatos dalijasi inovatyviomis idėjomis su viso pasaulio auditorijomis. Kaune 26-erius metus vykstantis tarptautinis šokio festivalis „Aura“ pamažu tapo neatsiejama miesto kultūros dalimi.

 

Apsaugines kaukes devėti privaloma.

Daugiau informacijos ir festivalio programa www.dancefestival.lt jau netrukus!Atlikėjai:

Choreografija: Karine Ponties

Dramaturgija ir šviesų dizainas:

Guillaume Toussaint Fromentin

Kostiumų dizainas: Kristina Čyžiūtė

Koprodukcija: šokio trupė „Dame de Pic“

Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Padėka: Anne`ai Nicolle`ei, Nerinai Cocchi ir Vilmai Piltrinaitei

Šokėjai: Ester Bega, Ludovico Murgia, Heung won Lee, Julija Mintautė, Kris Dao Nicholls, Natsuho Matsumoto, Marine Fernandez, Pepe Jaimes

Renginio trukmė: 50 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 10 min.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno šokio teatras „Aura“

Daugiau informacijos: www.aura.lt Tel.: +37061424277.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje