Banda Magda - kino spalvomis alsuojanti muzika

Banda Magda - kino spalvomis alsuojanti muzika

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

„Banda Magda“ – tai sunkiai nusakomos kilmės world muzikos grupė, kurios skambesys varijuoja nuo sambos iki prancūziško šansono, nuo graikiškų liaudies melodijų iki Kolumbijos cumbia, afro-peruiečių bei šiaurės rytų Brazilijos ritmų. Grupė, garsėjanti savo nevaržomu muzikalumu, puikiai pagavusi geriausius praėjusio amžiaus vidurio vintažinius pop elementus, juos išlaisvina spalvingoje, kinematografiškoje ir subtilumu pasižyminčioje kūryboje.

„Banda Magda“ įkūrė graikų kilmės dainininkė, kino muzikos kūrėja ir kompozitorė Magda Giannikou, šiuo metu gyvenanti Niujorke. Magda Giannikou muzikos filmams rašymo paslapčių išmokusi garsiajame Berklio koledže, už savo veiklą spėjo pelnyti ne vieną apdovanojimą bei sulaukė didžiulio dėmesio – nuo amerikiečių styginių kvarteto „Kronos Quartet“ iki aktoriaus ir komiko Louis C.K., su kuriuo duetu sudainavo jo televizijos šou.

Gyvuose pasirodymuose „Banda Magda“ trykšta savo humoru, išdaigomis ir jautrumu, o viso to varomoji jėga – nenuilstanti energija. Ryškūs, drąsūs muzikiniai potėpiai, skirtingi ritmai ir šviesios, svajingos melodijos, atkeliavusios iš įvairiausių pasaulio kampelių, geriausiai apibūdina „Banda Magda“ kūrybą. Laukinė, beprotiškai romantiška Magdos Giannikou prigimtis, atlikėjų dovanojami mirktelėjimai, šypsenos, puošimasis scenoje tigro kaukėmis ir subtilus artistiškumas kuria saulėtą grupės muzikos pasaulį.

„Banda Magda“ yra grojama kone viskuo – nuo marimbos, cimbolų, japonų shamisen, kinų guzheng, iki puodų ir keptuvių, kad tik būtų išgaunamas pageidaujamas garso atspalvis. Grupės branduolio sudėtis taip pat neįprastai įvairi – du argentiniečiai, du japonai bei du graikai, o albumuose ar pasirodymuose galime išgirsti ir daugybę kitų muzikantų. „Banda Magda“ dainas atlieka net septyniomis skirtingomis kalbomis. Svarbiausios jų temos – meilė ir atsidavimas, tarpusavio draugystė, ryšiai, jungiantys grupės narius.

Ši artimų draugų grupė Magdos Giannikou parašytas dainas pavertė įtraukiančiu siautuliu, užkariavusiu „Carnegie Hall Musical Explorers Series“ susidomėjimą, bei sulaukė pasiūlymų pasirodyti išskirtinėse vietose ir festivaliuose: „Webster Hall“, „Irving Plaza“, „The Kennedy Center“, „The Jefferson Centre“, „Celebrate Brooklyn“, „Jazz al Parque“, „St. Moritz festivalis Da Jazz“, „Chicago World Music Festival“, „Burlington Discovery Jazz Festival“, „Minneapolis World Festival“ ir kt.

Debiutinis grupės albumas „Amour, t‘es là?“ (2013 m.) buvo puikiai įvertintas – pateko į „Billboard“ world muzikos top dešimtuką, NPR programas „All Songs Considered“, „First Listen“ bei tarp dešimties mėgstamiausių 2013 m. pasaulio muzikos įrašų. 2014 m. „Banda Magda“ išleido antrąjį darbą pavadinimu „Yerakina“, tarp kurio prodiuserių – „Grammy“ apdovanojimą laimėję Michael League (iš grupės „Snarky Puppy“) ir Fab Dupont (dribęs su Shakira, Jennifer Lopez, Bebel Gilberto ir kt.). Artimiausiu metu grupė ruošiasi įrašyti savo trečiąjį albumą „Tigre“.

Charizmatiškoji grupės lyderė Magda Giannikou yra pianistė, akordeonistė, dainininkė, kompozitorė, filmų muzikos kūrėja, dainų autorė, prodiuserė, įkvepianti šokėja ir... gera virėja. Atėnuose gimusi bei užaugusi atlikėja anksti suprato, kad muzika jai yra geriausias dalykas žemėje, todėl gimtinėje pradėjo studijuoti klasikinę bei džiazo muziką, o vėliau išvyko į legendinį Berklio koledžą.

Tarp Magdos Giannikou pelnytų apdovanojimų puikuojasi „Georges Delerue Award“ už pasiekimus kuriant muziką kinui ir BMI kino stipendija. Po studijų persikėlusi gyventi į Niujorką, atlikėja susižavėjo nuostabiu gyvai atliekamo džiazo ir world muzikos pasauliu. Tai paskatino gimti „Banda Magda“, apjungusią prancūziškas dainas, Lotynų Amerikos ritmus bei džiazo improvizacijas. Grupė pasirodydama JAV, Prancūzijoje, Liuksemburge, Graikijoje, Kolumbijoje, Kanadoje netruko suburti entuziastingų klausytojų auditoriją.

Magda Giannikou, nuo vaikystės buvusi tarsi apsėsta meilės kino muzikai, po įkvepiančio dalyvavimo „Sundance Composer’s Lab“ (2009 m.) drauge su kompozitore Zeltia Montes sukūrė muziką ispanų 3D animaciniam filmui „La Tropa del Trapo“, talkino kompozitoriui iZLER ir Curt Schneider juostoje „Natural Selection“, Edet Belzberg „Watchers of the Sky“ bei Louis C.K. „Louie“. Ji parašė kūrinį, skirtą garsiam „Kronos Quartet“, šventusiam savo 40-metį Niujorko „Lincoln Center“ bei pasirodė grupės „Snarky Puppy“ albume „Family Dinner Vol. 1“, pelniusiame „Grammy“ apdovanojimą.

Magda Giannikou, būdama sinestetė, pasižymi ryškia ir spalvinga vaizduote. Kurdama dainas, jas mato savo galvoje tarsi spalvas ir formas didžiuliame kino ekrane. Šis jautrumas kūrėjai itin padeda suprasti, ar einama teisingu keliu, muzikoje perteikiant norimas emocijas.

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 2 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 15 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: TAIP (iki 7 metų).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: GM Gyvai, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.gmgyvai.lt

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Vaikams „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“ rež. Aidas Giniotis Teatras ATVIRAS RATAS I Vilniaus miesto teatras

Vaikams „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“ rež. Aidas Giniotis Teatras ATVIRAS RATAS I Vilniaus miesto teatras

  • Palanga, RAMYBĖ, kultūros centras. Vytauto g. 35
  • Liepos 21 d., 16:00 val.
  • Trukmė: 50 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 8 val. 40 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
Kristupo festivalis: KARAVAN FAMILIA

Kristupo festivalis: KARAVAN FAMILIA

  • Vilnius, VU botanikos sodo Vingio skyriuje
  • Liepos 18 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 2 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 6 val. 58 min.
9,10 € 18,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
GAMEON'19 bilietas 2 D.@Litexpo

GAMEON'19 bilietas 2 D.@Litexpo

Galioja iki: 08-31

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje