BRITANIJOS ORFĖJAS

BRITANIJOS ORFĖJAS

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

MAŽOJOJE SALĖJE

LAURA LATVAITYTĖ-ZAMAN (sopranas)

ROMANAS KUDRIAŠOVAS (baritonas)

GIEDRĖ MURALYTĖ-ERIKSONĖ (fortepijonas)

Programoje:

HENRY PURCELL

„Music for a while („Muzika akimirkai“), ž. John Dryden

„Fairest Isle“ („Gražiausia sala“) iš operos-dramos „Karalius Artūras“, ž. John Dryden

„If music be the food of love“ („Jei muzika būtų penas meilei“) iš rinkinio „Orpheus Britannicus“ („Britanijos Orfėjas“), ž. Henry Heveningham

BENJAMIN BRITTEN

Aranžuotos anglų liaudies dainos „Salley Gardens“ („Ievų sodai“), „Sweet Polly Oliver“ („Mieloji Poli Oliver“), „O Waly, Waly“ („Vargas man“)

Ciklas balsui ir fortepijonui „Winter Words“ („Žiemos žodžiai“), op. 52, ž. Thomas Hardy:

„At Day-close in November“ („Paskutinę lapkričio dieną“)

„Midnight on the Great Western“ („Vidurnaktis Great Western stotyje“)

„Wagtail and Baby“ („Kielė ir kūdikis“)

„The Little Old Table“ („Mažas senasis stalelis“)

„The Choirmaster's Burial“ („Choro vadovo laidotuvės“)

„Proud Songsters“ („Išdidūs čiulbuonėliai“)

„At the Railway Station, Upway“ („Stotyje, pakeliui“)

„Before Life and After“ („Prieš gyvenimą ir po“)

HENRY PURCELL– BENJAMIN BRITTEN – Aranžuotės (realizacijos) iš rinkinio „Orpheus Britannicus“ („Britanijos Orfėjas“):

„If music be the food of love“ („Jei muzika būtų penas meilei“), ž. Henry Heveningham, 3 versija

„I'll sail upon the Dog-star“ („Aš plauksiu po Sirijaus žvaigždynu“), ž. Thomas D'Urfey

„Mad Bess“ („Pamišėlė Besė“), ž. nežinomo autoriaus

BENJAMIN BRITTEN – Dainos iš ciklos balsui ir fortepijonui „Sechs Hölderlin-Fragmente“, op. 61, ž. Friedrich Hölderlin:

„Menschenbeifall“ („Žmonijos lemtis“)

„Die Heimat“ („Tėvynė“)

„Sokrates und Alcibiades“ („Sokratas ir Alcibiadas“)

HENRY PURCELL– BENJAMIN BRITTEN – Duetas „Sound of the Trumpet“ („Trimito garsas“)

 

Profesionalioji britų muzika dažnai apibrėžiama dviem išskirtinėmis figūromis: baroko epochoje kūrusiu Henry Purcelliu, padėjusiu pamatus akademinei britų muzikos kultūrai, ir XX a. genijumi Benjaminu Brittenu, sugrąžinusiu angliškąją kūrybą į akademinės muzikos aukštumas. Sąsajas tarp šių dviejų menininkų ir nuostabiausius britiškosios vokalinės muzikos puslapius Kauno valstybinės filharmonijos klausytojams atvers trys puikūs atlikėjai, savo kūrybiniame kelyje daug dėmesio skiriantys angliškosios dainos meno puoselėjimui.

Iš Marijampolės kilusi, šiuo metu Vokietijoje gyvenanti dainininkė LAURA LATVAITYTĖ-ZAMAN kopia karjeros laiptais, vis dažniau pasirodydama didžiosiose pasaulio scenose. 2019 m. solistė debiutavo Berlyno filharmonijoje su Frankfurto miesto simfoniniu orkestru (dirigentas T. Hennigas), taip pat su Berlyno simfoniniu orkestru (dirigentai T. Hennigas, E. Kusas), atlikdama kompozitorių A. Brucknerio, G. Rossini kūrinių „Te Deum“, „Mišios“ Nr. 1 d-moll, „Stabat Mater“ soprano partijas. Jos repertuare – kūriniai nuo baroko iki XXI amžiaus kompozicijų. Solistė kuria vaidmenis operos scenoje, yra kviečiama į kamerinės muzikos rečitalius, tarptautinius muzikos festivalius. 2018 m. L. Latvaitytė-Zaman įkūrė savo vardo labdaros ir paramos fondą, kurio tikslas – Marijampolėje puoselėti klasikinės muzikos tradicijas. Per šį laikotarpį labdaringais tikslais buvo surengti koncertai gimtajame dainininkės mieste, taip pat Vilniuje ir Berlyne. Tais pačiais metais dainininkė atstovavo Marijampolei, kaip Lietuvos kultūros sostinei, jai buvo suteiktas kultūros ambasadorės statusas.

Daugybės tarptautinių konkursų laureatas, II tarptautinio Virgilijaus Noreikos dainininkų konkurso finalininkas ir specialaus prizo laimėtojas, Kauno filharmonijos publikai gerai pažįstamas baritonas ROMANAS KUDRIAŠOVAS 2021 m. kartu „Vilnius City Opera“ ir Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru atstovavo Lietuvai pasaulinėje EXPO parodoje Dubajuje. Šiais metais solistas debiutavo Liono operos teatre Prancūzijoje Strahlbuscho vaidmeniu F. Schrekerio operoje „Irrelohe“. R. Kudriašiovas sukūrė vaidmenis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, „Vilniaus City Opera“ pastatymuose, Ispanijos Valjadolido miesto teatre, Londono karališkajame operos teatre, Glyndebourne‘o vasaros festivalyje ir kitose svarbiose šalies bei užsienio scenose. Baritonas yra surengęs nemažai rečitalių bei solinių koncertų Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Karališkajame Omano operos teatre, „Vittoria“ teatre Turine, Italijoje bei Lietuvoje. R. Kudriašovas yra Londono nacionalinės operos studijos absolventas. Taip pat jo biografiją puošia studijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Hamburgo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje, Velso tarptautinėje dainavimo akademijoje bei tobulinimasis Georgo Solti „Bel canto akademijoje“ Italijoje.

GIEDRĖ MURALYTĖ-ERIKSONĖ koncertuoja kaip solistė, koncertmeisterė ar kamerinių ansamblių narė Lietuvoje, Prancūzijoje, Italijoje, Graikijoje, Gruzijoje, Vokietijoje, Suomijoje. Dar studijų metais kryptingai pradėjo bendradarbiauti su Lietuvos bei užsienio dainininkais. Pianistės-koncertmeisterės repertuaras labai platus, tačiau daugiausiai ji gilinasi į B. Britteno vokalinę muziką, vokiečių romantikus bei šiuolaikinę skandinavų muziką. Rengė svarbius rečitalius Vilniaus rotušėje, Kauno valstybinėje filharmonijoje, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Karališkajame Omano teatre ir kt. Atlikėja aktyviai dalyvauja koncertinėse programose su įvairias užsienio ir Lietuvos atlikėjais tarptautiniuose festivaliuose ir nuolatos sulaukia palankių meno kritikų įvertinimų. 2021 m. pianistė išleido kompaktinę plokštelę „Bangos“.

Viso renginio metu rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

 Renginio trukmė: 1 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje