ConTempo 2020: komiksų opera „Alfa“

ConTempo 2020: komiksų opera „Alfa“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Režisierė, scenos ir kostiumų dizainerė Dr. GoraParasit

Kompozitorius Albertas Navickas

Libreto autorė Gabrielė Labanauskaitė

VJ Tomas Stonys

Video režisierė, dizainerė ir montažo autorė Dr. GoraParasit

Iliustratorius Edvinas Špetas

Iliustracijų režisierė, vaizdų istorijos autorė Dr. GoraParasit

Ekrano teksto grafikos dizainerė Dr. GoraParasit

Skulptorius Donatas Repeika

Skulptūros dizainerė ir režisierė Dr. GoraParasit

Choreografė (flamenko) Sandra Domingo

Šviesų dailininkas Linas Bliūdžius

Garso režisierius Jurgis Tamošiūnas

Vertėja Veronika Janatjeva

Prodiuseris Operomanija

Atlikėjai: Nora Petročenko (mecosopranas), Nerijus Masevičius (bosas-baritonas), Ieva Savickaitė (aktorė), Pranas Kentra (elektrinė gitara), Agnė Rimgailaitė (akordeonas), Ignas Juzokas (elektronika)

Trukmė: 50 minučių (be pertraukos)

Amžiaus rekomendacija: rekomenduojama žiūrovams nuo 14 metų (naudojama necenzūrinė kalba, vaizdai), tačiau jaunesni žiūrovai su bilietais įleidžiami su už juos atsakančiais tėvais ar globėjais.

DĖMESIO - renginio metu būtina dėvėti apsaugines veido kaukes.

Alfa“ („α“) – opera, kurioje drąsiai keliami svarbūs šių dienų socialiniai ir kultūriniai klausimai. Atsigręžiama į tokias temas: lyčių lygybė, mažumos ir didelių istorijų krizė. Pritrenkiantis dviejų tolimų žanrų – operos ir komiksų – junginys meilės ir nužudymo istorijai (su stipria pagrindine heroje priešaky) suteikia ekstravagantiškumo.

Operoje pasakojama istorija yra variacija vieno ryškiausių XX amžiaus ispanų poeto ir dramaturgo Federico García Lorcos tragiško likimo tema. „Alfoje“ veikianti Isabelė García Lorca, Federico sesuo, po daugelio metų emigracijoje sugrįžta į Ispaniją norėdama atskleisti savo brolio likimo paslaptis. Rašytojo mirties aplinkybės iki šiol yra miglotos, o kapo vieta kurį laiką buvo manoma esanti netoli Alfacaro miestelio Andalūzijoje. Siekį atskleisti tiesą apsunkina laiko rate užstrigusi paslaptis, kuri mus nuolat grąžina atgal į pradžią ir tampa „alfa“ be „omegos“.

2019 m. operos kūrybinė komanda apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“ nominacijoje „Opera / operetė / miuziklas“.

„α“ partitūra buvo sukurta žavintis flamenko melodijomis ir pasikartojančiomis minimalistinės muzikos struktūromis. Operos ritminį audinį sudaro du kontrasto principu gretinami sluoksniai: pastovus, ritmingas pulsas ir „pakibęs“, tarsi nejaukią tylą įgarsinantis aukštų dažnių spengimas. Kūrinio veikėjai savo partijas dainuoja šių ritminių struktūrų fone, joms svyruojant nuo skubraus rečitatyvo iki smarkiai ornamentuotų melodijų. Partitūroje vokalines linijas atspindi akordeono ir gitaros partijos, kurios pasitelkus gyvą elektroniką neretai sluoksniuojamos ir palaipsniui sukuria tirštėjančią garsų vertikalę. (kompozitorius Albertas Navickas)

Tai ne tik opera – tai „opera-komiksas“ apie moters superherojės, kovojančios tiek su antgamtiniais, tiek su žemiškais demonais, išbandymus ir vargus pasaulyje. Opera „α“ man yra tarsi puslapių rinkinys – komiksų knyga. Opera „α“ yra MEGA moteriška. (režisierė Dr. GoraParasit)

„Alpha“ – tarptautinės scenos vertas kūrinys, narpliojantis šiandien ypač aktualias stiprios moteris ir lyčių lygybės temas.(Rasa Murauskaitė, Kultūros barai)

Pastatymo estetika koketuoja su feminizmu, komiksais ir kompiuterinių žaidimų vizualumu, režisūros kalboje naudojami pantomimos teatro elementai, konceptualiai sukurta šviesų ir spalvų partitūra.(Lauma Mellēna, atsiliepimo vertimas iš latvių k. publikuotas www.menufaktura.lt)

Komikso ir operos derinys netikėtai suveikė. (Emilija Visockaitė, 15min.lt)

Premjera: 2018 m. balandžio 20 d., Menų spaustuvė, VII Šiuolaikinės operos festivalis NOA.

ConTempo – tarptautinis scenos menų festivalis, Kaune ir Kauno rajone vykstantis rugpjūčio 18-23 d.

Festivalis, inicijuotas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“, nuo 2019-ųjų organizuojamas Kaune ir Kauno rajone, kaip nurodo pavadinimas, miestui padedantis tvirtai žengti iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę. Festivalio programoje – kruopščiai atrinkti šiuolaikinio scenos meno projektai ir menininkai iš Lietuvos ir tarptautinių scenų.

Išsami programa: www.contempofestival.lt | Informacija: info@contempofestival.lt

Festivalį pristato „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022”, organizuoja VšĮ „Kultūros platforma“ ir Lietuvos šokio informacijos centras, festivalį remia Lietuvos kultūros taryba.Renginio trukmė: 50 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 15 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kultūros platforma, VšĮ

Daugiau informacijos: Fesitvalio programa

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

  • Alytus, Alytaus miesto teatras
  • Gegužės 14 d. 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
19 d. 14 val. 38 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Gegužės 15 d. 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
20 d. 19 val. 52 min.
7,20 € 12,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje