Dedikacija dainininkui Dietrichui Fischeriui-Dieskau

Dedikacija dainininkui Dietrichui Fischeriui-Dieskau

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Mažojoje salėje

ROMANAS KUDRIAŠOVAS (baritonas)

GIEDRĖ MURALYTĖ-ERIKSONĖ (fortepijonas)

Programa:

Franz Schubert (1797–1828)

Daina „Rückblick“ Nr. 8 iš vokalinio ciklo „Žiemos kelionė“ (Winterreise)

Daina „Irrlicht“ Nr. 9 iš vokalinio ciklo „Žiemos kelionė“ (Winterreise)

Baladė „Girių karalius“ („Der Erlkönig“) op. 1, D. 328

Richard Wagner (1813–1883) – Volframo arija „O du, mein holder Abendstern“ iš operos „Tannhäuser“ (Brangi vakare žvaigžde)

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) – Grafo Almavivos arija „Hai gia vinta la causa… Vedro mentr’io sospiro“ iš operos „Figaro vedybos“ (Le Nozze di Figaro, 1789 m. versija)

Franz Schubert (1797–1828) – Sonata fortepijonui Nr. 9, D-dur, op. 147

Giuseppe Verdi (1813–1901) – Rodrigo di Posos arija „Per me giunto – O Carlo, ascolta“ iš operos „Don Karlas“ (Don Carlo)

Gustav Mahler (1860–1911) – Vokalinis ciklas „Keliaujančio pameistrio dainos“ (Lieder eines fahrenden Gesellen): „Kai mano brangioji ištekės“ (Wenn mein Schatz Hochzeit macht), „Paryčiais ėjau lauku“ (Ging heut Morgen übers Feld), „Man į krūtinę įbestas durklas aštrus“

(Ich hab'ein glühend Messer), „Žydros mano mylimosios akys“ (Die zwei blauen Augen)

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (1875–1911) – Preliudas d-moll, VL 256 iš „Simbolinių garsaeilių“

Gustav Mahler (1860–1911) – Daina „Nun will die Sonn' so hell aufgeh'n“ iš vokalinio ciklo „Dainos apie mirusius vaikus“ (Kindertotenlieder)

Benjamin Britten (1913–1976) – Daina „To see a World...“ iš dainų ciklo „William Blake VII dainos ir patarlės“ (Songs & Proverbs of William Blake VII)

Baritonas ROMANAS KUDRIAŠOVAS operinio dainavimo bakalauro studijas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, studijas tęsė Hamburgo aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje, vėliau – Velso tarptautinėje muzikos akademijoje. (Didžioji Britanija). Jis tobulinosi Georgo Solti „bel canto“ vasaros dainavimo akademijoje Italijoje, dirbo su garsiais vokalo pedagogais meistriškumo klasėse, buvo Londono nacionalinės operos studijos stažuotojas. Solistas puikiai jaučiasi atlikdamas kūrinius nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos. Jis sukūrė vaidmenis G. Handelio, J. Rameau, G. Puccini, I. Kalmano, K. Weilio operose bei operetėse. Būdamas Schleswig-Holstein festivalio narys, R. Kudriašovas atliko gausybę baroko bei romantinių oratorijų garsiausiose Europos bei Azijos koncertų salėse.

GIEDRĖ MURALYTĖ-ERIKSONĖ LMTA baigė bakalauro, magistro ir meno aspirantūros studijas. Ji koncertuoja kaip solistė, koncertmeisterė ar kamerinių ansamblių narė Lietuvoje, Prancūzijoje, Italijoje, Graikijoje, Vokietijoje, Suomijoje. Dar studijų metais pradėjo bendradarbiauti su šalies bei užsienio dainininkais. Jos repertuaras labai platus, tačiau daugiausia pianistė gilinasi į B. Britteno vokalinę muziką, vokiečių romantikų bei šiuolaikinę skandinavų muziką. Pianistė surengė svarbius rečitalius Vilniaus rotušėje, Lietuvos nacionalinėje ir Kauno valstybinėje filharmonijose. Jau dešimtmetį G. Muralytė-Eriksonė dirba koncertmeistere LMTA Dainavimo katedroje.

Atlikėjai koncertą dedikuoja Dietrichui Fischeriui-Dieskau – vieno žymiausių XX amžiaus dainininkų atminimui. Vokietijos baritonas labiausiai išgarsėjo kaip austrų kompozitoriaus F. Schuberto dainų ciklo „Žiemos kelias“ (Winterreise) atlikėjas, kuris žinomu tapo po Antrojo pasaulinio karo ir buvo pripažintas kaip vienas geriausių savo kartos lyrinių balsų. Britų kompozitorius B. Brittenas asmeniškai paprašė D. Fischerio-Dieskau atlikti jo „Karo rekviem“ (War requiem). Baritonas žymus dėl Vokietijos muzikos kūrinių balsui ir fortepijonui interpretacijų. Buvęs kariškis D. Fischeris-Dieskau buvo dažnas svečias Berlyno, Vienos, Londono ir Niujorko operos teatruose.

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 6 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Spalio 24 d., 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 21 val. 39 min.
6,00 € 12,00 €
Pirkti
PAVIENĖS VIETOS. Vilniaus RYTAS - Turino FIAT

PAVIENĖS VIETOS. Vilniaus RYTAS - Turino FIAT

  • Vilnius, Siemens arena
  • Spalio 24 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
12 d. 19 val. 34 min.
5,50 € 11,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-40 %
Comic Con Baltics superfanas

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje