Dhafer Youssef  (Prancūzija) /  Festivalio „TheATRIUM“ uždarymo koncertas

Dhafer Youssef (Prancūzija) / Festivalio „TheATRIUM“ uždarymo koncertas

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Grupės nariai:

Dhafer Youssef (ūdas / vokalas), Eivind Aarset (gitara), Raffaele Casarano (saksofonas / klarnetas), Adriano Dos Santos (mušamieji)

Trukmė 1 val. 15 min.

Kai kurie muzikantai patiria sakrališką ir itin intymų santykį su savo meno kūriniu. Kai 19-etis Daferas Jusefas atrado indišką muziką Vienoje, kur studijavo klasikinę muziką, jis patyrė gluminantį nušvitimą. Hinduistinės muzikos skambesys stipriai suvirpino Jusefo sielos stygas – po trisdešimties metų tunisietis kompozitorius prisimena: „Mane pripildė tiek stebuklo jausmas, tiek įsitikinimas, kad kada nors koncertuosiu kartu su žinomiausiais legendiniais indiškos muzikos atlikėjais“. Įsimintinas Indijos sarodo meistro Ali Akbaro Chano pasirodymas Vienos koncertų salėje užtvirtino sandorį tarp vokalisto ir ūdo meistro. Nuo to laiko Daferas Jusefas vien tik gyveno ir alsavo indiška muzika. O galbūt indiška muzika išsirinko jį kaip savo pasiuntinį?

Kai kurios svajonės gyvena ilgiau nei kitos, ir kai kurie regėjimai rodosi tarsi pranašystės. Išleidęs devynis įrašus keliaujantis muzikantas, kurio dėka ūdas įsiliejo į džiazą, išpildė savo svajonę groti indišką muziką ir savo turo metu po Prancūziją pakvietė mušamųjų atlikėją Zakirą Huseiną kartu su juo scenoje atlikti kelis pasirodymus. Nors šios rungtynės buvo jau nulemtos iš aukščiau, bet vis dar trūko atspalvio – tarsi trūko pučiamojo instrumento. Tada Daferas Jusefas pakvietė dar vieną bendramintį, turkų klarnetistą Husnu Selenderici. Šio trejeto koncertiniai pasirodymai įkvėpė sukurti dvylika „Sounds Of Mirrors“ takelių. Įrašinėti trijulė pradėjo Mumbajuje, po to darbą tęsė Stambule, kur talentingas norvegų džiazo gitaristas Eivinas Arsetas prisidėjo prie šio nepakartojamo nuotykio. Įrašas, kuris turėjo tapti tarsi odė Zakirui Huseinui ir tablai, pakrypo netikėta linkme. „Išlaikant indų kultūrą fone, jaučiau, kad galime ryžtis kažkam universalesniam... Man šis įrašas – tarsi odė draugystei ir bičiulystei. Kai grojome kartu, jaučiausi gan savotiškai, tarsi būtume bendramintės sielos, atspindinčios vieną kitą. Todėl ir gimė toks albumo pavadinimas – „Sounds Of Mirrors“ (liet. „Atspindžių garsai“), – paaiškino Jusefas.

Nors įrašo branduolį sudaro penki garso takeliai, kurie labiau skirti apmąstymams (kai kurie primena Džono Haselio visa apimančias utopijas), Dafero Jusefo skonis grūvui niekada neišblėsta. Jo keisti ritmai skamba netgi kaip dūžiai, nepakeliamas troškimas priverčia klausytoją atsiduoti ritmui, ypač „Dance Layan Dance” (liet. „Šok, Lajan, šok“) (skirtas dukrai), „Journey in Bergama” (liet. „Kelionė į Bergamą“), „Nasikhabhushani“ ar lengvai įsimenančio „Chakkaradaar“ metu. Zakiro Huseino tablų tonai tiksliai atsispindi tuo pačiu metu įsiterpdami į Jusefo laisvą ūdų skambesį. „Kuo vyresnis tampi, tuo mažiau jauti poreikį pateisinti savo elgesį“, – šypsosi Jusefas.

Su „Sounds Of Mirrors“ Daferas Jusefas ir jo užburiantis, niekada neblėstantis gebėjimas atsinaujinti siūlo klausytojui neįkainojamą galimybę patirti naujus susitikimus, kitaip tariant, išvysti anksčiau nematytas muzikos spalvas. Dalinimosi menas yra viena geriausių dovanų.

PASTABA! Žiūrovai, įsigiję bilietus su nuolaida, įeidami į žiūrovų salę, kartu su bilietu PRIVALO pateikti dokumentą, įrodantį teisę naudotis nuolaida.

Atlikėjai:

Dhafer Youssef

Eivind Aarset

Raffaele Casarano

Stephane Edouard

Renginio trukmė: 1 val. 15 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: BĮ Klaipėdos dramos teatras.

Daugiau informacijos: Po trečio skambučio žiūrovai į salę neįleidžiami. Teatras pasilieka teisę keisti repertuarą. info@kldt.lt.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Bani Folk Band

Bani Folk Band

  • Vilnius, Vasaros terasa
  • Birželio 26 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 15 val. 6 min.
13,80 € 23,00 €
Pirkti
Bani Folk Band

Bani Folk Band

  • Kaunas, Sakramento kiemelis
  • Birželio 27 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 15 val. 6 min.
12,00 € 20,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
THE ILLUSIONISTS LIVE

THE ILLUSIONISTS LIVE

PASIBAIGĘS

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje