DRĄSI ŠALIS. Režisierius Cezaris Graužinis

DRĄSI ŠALIS. Režisierius Cezaris Graužinis

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Dviejų dalių spektaklis apie lietuvišką tapatybę ir gyvenimo džiaugsmą.

Spektaklyje siekiama išreikšti asmeninį santykį su esamuoju laiku ir kartu ieškoma atsakymų į universalius klausimus: apie ką svajoja statistinis jaunas žmogus Lietuvoje? Kokią praktinę filosofiją jis renkasi, pradėdamas sąmoningai kurti savo gyvenimą? Ar jis konfliktuoja su aplinka? Ar jis didžiuojasi savo visuomene? O gal jis turi motyvų gėdytis to, kad joje gyvena? Ir apskritai, ką reiškia gyventi čia ir dabar – XXI amžiaus pradžios Lietuvoje, kuri pirmauja Europoje pagal savižudybių statistiką, kenčia nuo politikų korupcijos, pilietinio susvetimėjimo, didėjančios emigracijos ir tuo pat metu karštligiškai rūpinasi geresniu savo įvaizdžiu pasaulyje?..

Vaidinimas sukurtas dar 2007 m. (pavadinimu „Lietuvos diena“) kaip reakcija į diskusiją apie Lietuvos įvaizdį, į dirbtinai aktualizuojamas (politizuojamas) „tautinio identiteto paieškas“. Tai chameleoniškas spektaklis apie chameleonišką mūsų laikų ideologiją. Tai sveika anarchijos ir laisvės dozė nuo politinės demagogijos pavargusiai publikai.

Teatrologė Rasa Vasinauskaitė apie spektaklį rašė: „Tai, ką daro šviesiaplaukė, žydrų akių ir nepaprastai skaidriai baltų marškinių ketveriukė, spektaklio afišoje žvelgianti į žydrą dangų, nepavadinsi spektakliu. Kalbėjimosi su žiūrovais seansu – galbūt; žongliravimo valanda šiandienos mūsų politikų ir žiniasklaidos minčių topais – galbūt. Tik ne spektakliu. Ne tuo įprastu teatro pastate reginiu, kuris iškart verstų svarstyti, ar teisingai elgiamasi su tekstu, ar bent lašas tiesos yra kuriamų veikėjų paveiksluose, ar visa tai apskritai įsitenka į spektaklio laiko, vaizdo, suvokimo ir vertinimo „rėmus“.

Spektaklį įvertino Lietuvos publika ir teatro apžvalgininkai:

„Labai juokingas vaidinimas. Aktoriai labai gražūs ir mylintys. Cezario grupė sugebėjo laikraštieną paversti baletu: su palakstymais, pastūgavimais, pasišvaistymais kuoka. Dešimt balų.“ (Verslo žinios)

„Teatras nulipa nuo savitikslių meninių aukštumų pjedestalo ir ateina pas žiūrovus. Parodo, kad jam rūpi žiūrovai ir ta šalis, kurioje gyvena kartu, kad jam įdomi žiūrovų nuomonė ir reakcija. Teatras tampa politika plačiąja prasme. Ne bet kaip, o taip, kaip moka tik jis – žaismingai“. (www.bernardinai.lt)

„Lietuvos diena“ tautinės tematikos aktualinimo galimybę atranda konkrečioje kasdienybės grožio patirtyje. Tai laimės patyrimas, kurį „cezario grupė“ perteikia gražiai ir jautriai.“ (Kultūros barai)

„Skaidru, emocinga, savaip dinamiška ir kartu kiek sentimentaloka – pats tikriausias meilės išpažinimas gyvenimui“. (7 meno dienos)

„Tai, ką rodėte, aktualu, nes labai reikalinga pamatyti save iš šalies ir pamąstyti apie save. Tokioje į savižudybes linkusioje tautoje tai tiesiog reikalinga. Ačiū aktoriams už puikią vaidybą, ačiū režisieriui, gražiai ir prasmingai praleidome vakarą“. (Karoliniškių gimnazija)

Aktorius Juozas Gaižauskas už vaidmenį šiame spektaklyje pelnė prizą profesionalių teatrų nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Pakeleivingi-2015“ Anykščiuose.

Režisierius C. Graužinis priklauso menininkų, intensyviai kuriančių Vakarų Europoje, kartai. Jo sukurtų spektaklių geografija driekiasi nuo Atėnų per Salonikus, Vroclavą, Vilnių, Helsinkį, Malmę iki pat Farerų salų. Režisierius turi sukūręs savitą darbo su aktoriais metodiką bei teatro stilistiką, kurios nevysto jokia kita teatro trupė Lietuvoje. C. Graužinio teatras – tai vaizduotės teatras, kuriam būdinga gilintis į žmogaus prigimtį ir esmę, narstyti būties ir egzistencijos problemas.

2003 m. režisierius Vilniuje įkūrė „cezario grupę“, pastatė su ja per tuziną spektaklių. Jo vadovaujama trupė pelnė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos apdovanojimą – Auksinį scenos kryžių – už spektaklius „Arabiška naktis“ (2004 m.) ir „Nutolę toliai“ (2011 m.). 2007 m. C. Graužinis apdovanotas prestižine Graikijos teatro ir muzikos kritikų sąjungos premija kaip geriausias režisierius (už spektaklį „Dafnis ir Chlojė“). 2011 m. „cezario grupė“ įvertinta Dalios Tamulevičiūtės premija už geriausią nacionalinės dramaturgijos pastatymą „Nutolę toliai“, o C. Graužinis – Boriso Dauguviečio auskaru „už Europos ir Lietuvos teatro tapatybės paieškas“.

Atlikėjai:

Režisierius Cezaris Graužinis

Kompozitorius Martynas Bialobžeskis

Šviesų dailininkas Rimas Petrauskas

Vaidina: Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Juozas Gaižauskas, Vilma Raubaitė

Renginio trukmė: 2 val., su pertrauka.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Cezario grupė, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.cezariogrupe.lt

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

„Brangioji Mokytoja“ pagal L. Razumovskajos pjesę ATVIRAS RATAS I Vilniaus miesto teatras

„Brangioji Mokytoja“ pagal L. Razumovskajos pjesę ATVIRAS RATAS I Vilniaus miesto teatras

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Sausio 22 d., 18:30 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
6 d. 21 val. 2 min.
7,50 € 15,00 €
Pirkti
Buvusių moterų reikalai 3

Buvusių moterų reikalai 3

  • Ukmergė, Ukmergės kultūros centras
  • Sausio 23 d., 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 20 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
37 d. 18 val. 54 min.
10,71 € 15,30 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
THE ILLUSIONISTS LIVE

THE ILLUSIONISTS LIVE

Galioja iki: 02-09

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje