Džiaugsmo simfonija L. van Beethoveno 250-osioms gimimo metinėms paminėti

Džiaugsmo simfonija L. van Beethoveno 250-osioms gimimo metinėms paminėti

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

 

LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius

 

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis

 

Solistai:

AGNĖ STANČIKAITĖ (sopranas)

JUSTINA GRINGYTĖ (mecosopranas)

KRISTIAN BENEDIKT (tenoras)

TADAS GIRININKAS (bosas)

 

Dirigentas

GINTARAS RINKEVIČIUS

 

Programoje:

L. van Beethoven – Simfonija Nr. 9 d-moll, op. 125

 

 

Minint 250-ąsias Ludwigo van Beethoveno (1770–1827) gimimo metines, kviečiame pasiklausyti šio kompozitoriaus šedevro, kurį atliks Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras ir solistai Agnė Stančikaitė (sopranas), Justina Gringytė (mecosopranas), Kristian Benedikt (tenoras), Tadas Girininkas (bosas), diriguojant Nacionalinės premijos laureatui profesoriui Gintarui Rinkevičiui.

Garsiausiu klasikinės muzikos kūriniu tituluojama įspūdinga L. van Beethoveno „Devintoji simfonija“ – tai paskutinis kompozitoriaus darbas, kurį jis sukūrė būdamas visiškai kurčias. L. van Beethovenas uoliai dirbo ties kiekviena šios simfonijos nata ir pabaigęs darbą pasiūlė publikai visiškai naują požiūrį į simfonijos žanrą – simfonijoje dainuoja keturi balsai ir choras (iki tol simfonija buvo laikoma išskirtinai instrumentiniu žanru), kompozitoriaus naudojamas orkestras – neįprastai didelės sudėties, o daugiau nei valandą siekianti kūrinio trukmė – neatitinkanti laikmečio standartų.

 

Ši simfonija laikoma svarbiu stilistiniu tiltu, perėjimu tarp klasikinio ir romantinio periodo Vakarų muzikos istorijoje. Keturi solistai ir choras paskutinėje, ketvirtojoje, simfonijos dalyje dainuoja įžymiąją Friedricho Schillerio poemą „Odė džiaugsmui“ – štai, kodėl simfonija dar vadinama „Džiaugsmo“. Vienas šios dalies fragmentų dabar yra tapęs Europos sąjungos himnu.

 

„Devintosios simfonijos“ premjera įvyko 1824 m. Vienoje ir buvo priimta su didžiuliu publikos entuziazmu. „Publika sutiko savo herojų su didžiausia pagarba ir simpatija, klausėsi jo nuostabaus, didingo kūrinio sulaikiusi kvapą ir pratrūkdavo griausmingais plojimais po kiekvienos kūrinio dalies. Pasibaigus simfonijai publika pasveikino L. van Beethoveną stovinčiomis ovacijomis net penkis kartus: mojavo nosinaitėmis, skrybėlėmis, iškeltomis rankomis tam, kad L. van Beethovenas, kuris negalėjo girdėti plojimų, ovacijas galėtų bent pamatyti“, – po simfonijos premjeros rašė „Theater-Zeitung“ kritikas.

 

Muzikos žinovų „Devintoji simfonija“ yra pripažinta geriausiu L. van Beethoveno kūriniu ir vienu iš aukščiausių pasiekimų Vakarų muzikos istorijoje. Simfonija taip pat yra viena daugiausiai atliekamų simfonijų pasaulyje.

 

 Renginio trukmė: 1 val. 20 min., nėra.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje