EKSPRESYVUSIS ŠTRAUSAS

EKSPRESYVUSIS ŠTRAUSAS

Pasirodymai:

12.06

ketvirtadienis


18:00

EKSPRESYVUSIS ŠTRAUSAS

Kaunas, Kauno valstybinė filharmonija

nuo 11,20 €

VIKTORIJA MIŠKŪNAITĖ (sopranas)

DARIUS MAŽINTAS (fortepijonas)

Programa:

Richard Strauss – 5 pjesės fortepijonui op. 3

Keturios dainos op. 27: „Ilsėkis, mano siela!“, „Cecilia“, „Slaptas kvietimas“,

„Rytoj!“ (ž. K. Henckell, ž. H. Hart, J. H. Mackay)

Richard Strauss – „Keturios paskutinės dainos“: „Pavasaris“, „Rugsėjis“, „Rengiantis miegoti“, „Vakaro žaroje“ (ž. H. Hesse, J. Eichendorff)

Artimiausias Richardui Štrausui buvo simfoninės poemos žanras. Čia jis tęsė Berliozo ir Listo tradicijas. Poemas kūrė pagal filosofines („Zaratustra taip kalbėjo“, 1896, „Don Kichotas“,1897) ir iliustracines („Don Žuanas“, 1889) programas. Viena populiariausių antrojo tipo poemų yra „Tilio Oilenšpygelio išdaigos“ (1895)

Vėliau R. Štrausas kuria beveik vien operas. Jos ne tokios maištingos, nuosaikesnės nei poemos. R. Štrausas buvo didelis Vagnerio muzikos gerbėjas ir pasekėjas. Pirmiausia išgarsėjo jo „Salomėja“, o nuo „Elektros“ (pagal graiko Sofoklio tragediją) prasidėjo bendradarbiavimas su H. fon Hofmanštaliu. Tai aštrių disonansų muzika. Šedevru laikomas dar vienas bendraautorių darbas – „Rožės kavalierius“.

R. Štrauso muzika buvo itin svarbi atsirandant naujoms srovėms muzikoje.

Šiame koncerte skambės nuostabios, retai atliekamos R. Štrauso dainos, kuriose atskleidžiama intymi, kamerinė kompozitoriaus kūrybos pusė, kurią interpretuos nuostabaus tembro sopranas Viktorija Miškūnaitė ir subtilusis pianistas Darius Mažintas.

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka po 20 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje