Fiodoro Dostojevskio kūrinių motyvais „Dostojevskio angelai“ Rež. Birutė Mar

Fiodoro Dostojevskio kūrinių motyvais „Dostojevskio angelai“ Rež. Birutė Mar

Pasirodymai:

11.28

trečiadienis


18:30

Fiodoro Dostojevskio kūrinių motyvais „Dostojevskio angelai“ Rež. Birutė Mar

Vilnius, Lietuvos rusų dramos teatras

- 15 %
nuo 10,00 €

DOSTOJEVSKIO ANGELAI

(vienos dalies spektaklis F. Dostojevskio kūrinių motyvais)

Scenarijaus autorė ir režisierė – Birutė Mar

Kompozitorius – Antanas Kučinskas

Dailininkė – Kristina Norvilaitė

Režisierės asistentė, choreografė – Sigita Mikalauskaitė

Vaidina: Birutė Mar

Spektaklis vaidinamas rusų kalba.

Neatsitiktinai naujojo Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorės ir režisierės Birutės Mar spektaklio premjera įvyks Vilniaus rusų dramos teatro scenoje – spektaklis „Dostojevskio angelai“ kuriamas rusų klasiko F.Dostojevskio prozos motyvais originalo kalba.

Naujojo spektaklio pagrindu pasirinkti fragmentai iš rašytojo romanų „Idiotas“, „Broliai Karamazovai“, „Demonai“, apysakos „Baltosios naktys“ bei apsakymo „Berniukas prie Kristaus eglutės“. Spektaklyje prabils skirtingi jų herojai – Nastenka iš „Baltųjų naktų“, kunigaikštis Myškinas („Idiotas“), Nikolajus Stavroginas („Demonai“), , Grušenka („Broliai Karamazovai“) bei mažasis herojus iš apsakymo „Berniukas pas Kristaus eglutės“.

Rašytojo sukurtuose personažuose, kaip ir visuose mumyse, pasak F.Dostojevskio – glūdi „ano pasaulio“ daigai. Tik jų dėka mumyse egzistuoja tiesos ir išminties, sąžinės ir pasirinkimo laisvės, meilės ir tikėjimo pradai.

Birutė Mar:

Kažkada, teatro studijų Sankt Peterburge metais, nemaža savo studentiškų darbų kūriau „pagal Dostojevskį“ - rašytojo kūryba tapo savitu žmogaus prigimties tyrinėjimo kamertonu.

Likimas taip susiklostė, kad ir vėliau, grįžus į Lietuvą, teko vaidinti Dostojevskio herojes – Poliną („Lošėjas“, rež. A.Maksimovas, Vilniaus rusų dramos teatras), Matriošą („Demonai“, rež.J.Vaitkus, LNDT), Falalėjų („Stepančikovo dvaras“, rež. J.Vaitkus, LNDT). Dažnai galvodavau, kodėl beveik kiekviename rašytojo kūrinyje egzistuoja personažai keistuoliai - tarsi žeme vaikščiojantys žmonės-angelai, gyvenantys apnuoginta, atvira širdimi?

Sako, visi gimstame angelais, vėliau tai užmirštam. Pasaulyje žmogui tenka ilgai klaidžioti, kol atranda savo tikrąją prigimtį – tuomet žmogus ima švytėti. Turime tarytum atsiskirti nuo savęs-angelo šioje žemėje, kad vėl pas jį sugrįžtume. Tačiau per visą žemišką gyvenimą išlieka ilgesys kažko iš anapus... Šiapus esame tarsi vienasparniai angelai, besiilgintys savo „antrojo sparno“, Ir tas ilgesys padeda žmogui išlikti žmogumi.

Tai – bene svarbiausia visų F.Dostojevskio kūrinių tema, jo genialios kūrybos leitmotyvas.

«... Бог взял семена из миров иных и посеял на сей земле, и взрастил сад свой, и взошло все что могло взойти, но взращенное живет и живо лишь чувством соприкосновения своего таинственным мирам иным - если ослабевает или уничтожается в тебе сие чувство, то умирает и взращенное в тебе...»

/F.Dostojevskis „Broliai Karamazovai“/

Spektaklio „Dostojevskio angelai“ eskizas pirmąsyk buvo parodytas 2015m. lapkričio 6-11d. Velikij Novgorode ir Staraja Rusa miestuose (Rusija) vykusiame tradiciniame XIX tarptautiniame kamerinių teatrų pagal Dostojevskio kūrinius festivalyje.

Tarp dešimties festivalyje pristatytų F.Dostojevskio sceninių interpretacijų, naująjį spektaklį iš Lietuvos lydėjo sėkmė – jis pelnė net du festivalio apdovanojimus: aktorė Birutė Mar apdovanota diplomu ir prizu „už geriausią moters vaidmenį“, taip pat „Dostojevskio angelai“ pelnė „žiūrovų simpatijų prizą“.

Spektaklis „Dostojevskio angelai“ Staraja Rusa mieste (kur rašytojas gyveno ir kūrė paskutiniais gyvenimo metais) buvo parodytas lapkričio 11-ąją, F.Dostojevskio gimimo dieną. Tą pačią dieną Šv.Georgijaus sobore buvo aukojamos atminimo mišios už rašytoją.

http://teatrvn.ru/news/365/

Po trečio skambučio žiūrovai į parterį – NEĮLEIDŽIAMI.

Ačiū, kad nevėluojate.

Atlikėjai:

Birutė Mar

Renginio trukmė: 1 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos rusų dramos teatras.

Daugiau informacijos: www.rusudrama.lt

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Utenos „Juventus“ - Prienų SKYCOP

Utenos „Juventus“ - Prienų SKYCOP

  • Utena, Utenos daugiafunkcinis sporto centras
  • Lapkričio 17 d., 16:45 val.
  • Trukmė: 1 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
29 d. 0 val. 38 min.
3,00 € 5,00 €
Pirkti
Tarptautinis turnyras „BUSHIDO HERO'S 2018 Vilnius“ šou

Tarptautinis turnyras „BUSHIDO HERO'S 2018 Vilnius“ šou

  • Vilnius, Siemens arena
  • Lapkričio 17 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 4 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 23 val. 2 min.
13,20 € 16,50 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
SKAMP20

SKAMP20

Galioja iki: 12-01

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje