Fortepijono įžymybė TAMARA STEFANOVICH su orkestru

Fortepijono įžymybė TAMARA STEFANOVICH su orkestru

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Vilniuje koncertuos fortepijono estetė – įžymioji pianistė Tamara Stefanovich

Spalio 30 d. Vilniaus kongresų rūmuose pasirodys pasaulinio garso pianistė Tamara Stefanovich. Vokietijoje gyvenančią serbų kilmės fortepijono įžymybę „The Guardian” apibūdina kaip „bebaimę, stulbinančią, išskirtinę” atlikėją. Svarbiausiose pasaulio koncertų salėse pasirodymus rengianti garsi pianistė Vilniuje koncertuos su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, prie kurio vairo tą pasirodys viena labiausiai intriguojančių tarptautinės scenos dirigenčių Anu Tali.

Kritikai negaili pagyrų pagrindinėse pasaulio scenoje koncertuojančiai serbų kilmės pianistei Tamarai Stefanovich. Ji apibūdinama kaip „bebaimė, stulbinanti, išskirtinė”, „jos meistriškumas įveikiant techninius iššūkius yra neabejotinas”, o „kiekvieną atliekamą kūrinį paįvairinanti vaizduotė teikia nuolatinio džiaugsmo” („The Guardian”).

Žymi pianistė yra sukaupusi platų repertuarą nuo Johanno Sebastiano Bacho iki šiuolaikinių autorių, tarp kurių ypatingą vietą užėmė garsusis Pierre’as Boulezas, su kuriuo Tamara Stefanovich bendradarbiavo ne tik kaip su kompozitoriumi, bet ir kaip su dirigentu. „Deutsche Grammophon” 2008 m. išleistas albumas, kuriame pianistė atlieka Bellos Bartóko Koncerto dviem fortepijonams, perkusijai ir orkestrui su Pierre-Laurent’u Aimardu ir London simfoniniu orkestru, diriguojant Pierre’ui Boulezui, buvo nominuotas „Grammy” apdovanojimui.

Tamara Stefanovich koncertuoja su Londono simfoniniu ir Londono filharmonijos orkestrais, Klyvlando orkestru, Čikago simfoniniu orkestru, Europos kameriniu orkestru, Bambergo simfoniniu orkestru, Bremeno „Kammerphilharmonie Bremen”, Tokijo simfoniniu orkestru, Leipcigo MDR simfoniniu orkestru, Kelno Vakarų Vokietijos simfoniniu orkestru ir kitais orkestrais. Pianistė pasirodymus rengia Tokijo „Suntory” salėje, Londono Karališkojoje Alberto ir „Wigmor” salėse, Barbican centre, Hamburgo Elbės filharmonijoje, Vienos koncertų salėje, Briuselio „Flagey”. Tamara Stefanovich yra koncertavusi ir Zalcburgo festivalyje, ir „Beethovenfest” festivalyje Bonoje ir daugelyje kitų garsiausių muzikos forumų.

Tarp paskutiniojo koncertinio sezono viršūnių 2019-2020 m. – pasirodymai su Kirillo Petrenkos diriguojamu Izraelio filharmonijos orkestru, Pablo Heras-Casado diriguojamu Bavarijos radijo simfoniniu orkestru bei Londono filharmonijos orkestru, diriguojamu Karl-Heinzo Steffenso.

Didelį dėmesį savo programose Tamara Stefanovich skiria šiuolaikinės muzikos atlikimui. Ji bendradarbiauja su tokiais kompozitoriais kaip George Benjamin, Hans Abrahamsen, György Kurtág. Vienas įspūdingiausių jos projektų buvo didelis koncertų turas JAV, skirtas Pierre’o Boulezo 90-osioms gimimo metinėms paminėti. Tamara Stefanovich taip pat rengia edukacinius projektus Londono Barbican centre, Kelno filharmonijoje ir kitur. Ji yra viena iš Portlando tarptautinio fortepijono festivalio „The Clearing” įkūrėjų ir jo kuratorė.

Pianistės diskografija sulaukia apdovanojimų ir kritikos dėmesio. Pavyzdžiui, firmos ECM išleistas G. Kurtágo „Quasi una Fantasia” ir jo dvigubas koncertas, kuriame Tamara Stefanovich groja su „Asko|Schönberg Ensemble”, violončelininku Jeanu-Guihenu Queyras ir dirigentu Reinbertu de Leeuw, pelnė Edisono apdovanojimą. Puikių įvertinimų sulaukė pianistės solinis albumas, skirtas J. S. Bacho ir B. Bartóko kūriniams. O firmos „Pentatone” išleistame Tamaros soliniame albume „Influences” skamba Ch. Ives’o, B. Bartóko, O. Messiaeno ir J. S. Bacho kūriniai – šis albumas kritikų recenzijose sulaukė neabejotino penkių žvaigždučių įvertinimo.

Ypač glaudus bendradarbiavimas pianistę sieja su žymiaisiais dirigentais Esa-Pekka Salonenu, Vladimiru Jurovskiu ir Susanna Mälkki. O Vilniuje Tamara Stefanovich koncertuos diriguojant charizmatiškai estų dirigentei Anu Tali, kuri pristatoma kaip viena iš labiausiai intriguojančių dabarties tarptautinės scenos dirigenčių, priklausančių tai naujai menininkų kartai, kuri nuolat siekia šviežio ir kūrybiško požiūrio į muziką. Talentingoji dirigentė Anu Tali laikoma naujosios moterų dirigenčių kartos, stulbinamai įsiveržusios į pasaulio koncertų sales, viena iš lyderių – greta jos šiose pozicijose jau spindi Mirga Gražinytė-Tyla, Karina Canellakis, Elim Chan, Dalia Stasevska, Tabita Berglund.

Fortepijono įžymybės Tamaros Stefanovich koncertas su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru – spalio 30 d. Vilniaus kongresu rūmuose.Atlikėjai:

TAMARA STEFANOVICH (fortepijonas solo)

JENNIFER WALSHE (balsas solo)

Dirigentė ANU TALI

LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Vilniaus festivaliai, VšĮ

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Sausio 26 d. 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
6 d. 22 val. 29 min.
7,20 € 12,00 €
Pirkti
Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

  • Alytus, Alytaus miesto teatras
  • Sausio 27 d. 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
7 d. 17 val. 15 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje