FRANKENŠTEINO KOMPLEKSAS (rež. V. Silis)

FRANKENŠTEINO KOMPLEKSAS (rež. V. Silis)

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Dėmesio! Lankantis teatre būtina laikytis saugumo reikalavimų. Detaliau: http://tiny.cc/Lankymosi-taisykles

Dėmesio!  Spektaklio dieną būtinai pasitikrinkite informaciją www.dramosteatras.lt dėl galimų spektaklių atšaukimų ar perkėlimų.

Dirbtinio intelekto (DI) sprendimai jau tapo reikšminga mūsų gyvenimo dalimi. Norėdami to ar ne, juo naudojamės, kad ir atrakindami išmanųjį telefoną – kas atpažįsta mūsų pirštų antspaudus? Dar girdime, kad DI dalyvauja diagnozuojant įvairias ligas. Protingasis DI kėsinasi ir į mūsų darbo vietas – pakuotojus, operatorius sėkmingai pakeičia robotai. Gyvename savaeigių automobilių priešaušryje. Kas toliau? Gal DI už mus laikys egzaminus, o gal kurs filmų scenarijus? Gal ir poetams bei dramaturgams nebereikės alinti savo pilkųjų ląstelių, o įvedus kelis raktinius žodžius, vėliau galės pasirašinėti naujus kūrinius? Gal DI sugebės atkurti Wiliam‘o Shakespeare‘o eilėdarą ar antikos autorių dramatizmą? Veikiausiai šio klausimo vedinas ir trokšdamas eksperimento, latvių aktorius ir dramaturgas Kārlis Krūmiņš išbandė kompanijos OpenAI (negalima nepaminėti, kad tai Elono Musko produktas) sukurtą dirbtinės kalbos modulį GPT-3 (Generative Prie-trained Transformer), gebantį generuoti tekstą, beveik neatskiriamą nuo žmogaus sukurto teksto. Po kelių mėnesių bandymo susikalbėti su mašina, menininkas jau laikė rankose pjesę. Na, žinant, kad mašina sugeba perskaityti 4 tūkst. puslapių per minutę, tašymo procesas užtruko tik dėl žmogaus kaltės! Žmogaus-kūrėjo ir DI bendradarbiavimas įgijo kūną – pjesę, pagal kurią buvo sukurtas spektaklis „Frankenšteino kompleksas“. Jeigu klausiate, apie ką šis spektaklis, atsakome: apie tai, kokius mus mato DI. Tai lyg dalyvavimas tyrime, kuriame jums tenka atskirti, kur yra žmogaus, o kur DI kūryba. 
Spektaklyje vaidina du latvių ir du NKDT aktoriai, bendraujantys anglų kalba, nes tai kalba, kuria jie gali susišnekėti su DI sistema ir tarpusavyje, žiūrovams taip pat siūlomi lietuviški surtitrai.

Spektaklis kuriamas kartu su Latvijos nepriklausomu teatru „Dirty Deal teatro“.

Mažoji scena (5 aukštas).

Po trečio skambučio žiūrovai į salę neįleidžiami.

Daugiau apie spektaklį: https://dramosteatras.lt/lt/spektaklis/frankensteino-kompleksas/

 

 

 Atlikėjai:

Inga Tropa

Kārlis Reijers

Deividas Breivė

Vaidas Maršalka

Renginio trukmė: 1 val. 35 min., be pertraukos.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Nacionalinis Kauno dramos teatras

Daugiau informacijos: Nacionalinis Kauno dramos teatras info@dramosteatras.lt; 8 37 22 40 64.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje