Hazmat Modine

Hazmat Modine

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

„Hazmat Modine“ – tai viena originaliausių Niujorko grupių, grojanti paprastą, beprotiškai smagų Naujojo Orleano smuklėse skambėjusio bliuzo derinį su lengvu klezmerų muzikos prieskoniu. Grupės varomoji jėga yra lūpinės armonikėlės, tūba, būgnai, gitaros, bandža, turtinga pučiamųjų sekcija bei dinamiškiausiu atlikėju pripažintas ansamblio lyderis Wade Schuman, stebinantis giliu ir griausmingu balsu. Šis visiškai išskirtinis bliuzo, folk, world, fusion, džiazo ansamblis energingai sulieja 3-iojo dešimtmečio muziką su XXI a. entuziazmu.

„Hazmat Modine“ susibūrė dešimtojo dešimtmečio pabaigoje, vadovaujama vokalisto, dainų autorius Wade Schuman, grojančio prieškario bliuzo garsais skambančia lūpine armonikėle, gitara ir kitais instrumentais. Kolektyvo kūryba subrendo turtingoje JAV muzikos dirvoje, apimančioje nuo XX a. 3-iojo – 4-ojo iki 6-ojo – 7-ojo dešimtmečių stilius: bliuzą, hokum jugband, svingą, klezmerį, Naujojo Orleano R&B ir Jamaikos rokstedį.

Greta grupės priešakyje besivaržančių dviejų lūpinių armonikėlių, bandančių viena kitą pergudrauti garsų tobulumu, rikiuojasi eilė klasikinių ir egzotiškesnių instrumentų, kuriais paprastai kartu nėra grojama: Rumunijos cimbolai, banjitar (šešių stygų bandža), klaviola, sheng (senoviniai kinų lūpiniai vargonai) bei kiti. „Hazmat Modine“ skambesys atspindi įvairias įtakas – pradedant nuo avangardinio džiazo iki rokabilio, nuo vakarietiško svingo iki Vidurio Rytų, Afrikos ir Havajų muzikos stilių.

Per pastaruosius aštuonerius metus „Hazmat Modine“ gastroliavo daugiau nei 40-yje šalių – apimant Sibirą, Borneo, Braziliją, Vokietiją, Meksiką, Naująją Zelandiją, Turkiją. Jie bendradarbiavo ir koncertavo su galybe skirtingų muzikantų: „Bombino“, „Kronos Quartet“, „Cat Empire“, „Gangbe Brass“ iš Benino, Natalie Merchant, „Huun-Huur-Tu”, Steve Baker, Jim Campilongo.

Pirmojo „Hazmat Modine“ albumo „Bahamut“ (2006 m.) titulinė daina buvo panaudota „Oskarui“ nominuotame Wimo Wenderso filme „Pina“ ir yra atliekama Pinos Bausch bei Štutgarto baleto pasirodymuose. Šis įrašas pateko į dvyliktą „Billboard“ renkamų geriausių bliuzo albumų poziciją. Muzikos kritikas Jeff Tamarkin, recenzuodamas jį „Allmusic“ portalui, suteikė keturias žvaigždutes iš penkių, kaip ir „Pitchfork Media“ apžvalgininkas Joe Tangari dainai „Everybody Loves You“, atliekamai kartu su Tuvos gerklinio dainavimo atstovais „Huun-Huur-Tu“.

Antrasis grupės įrašas „Cicada“ (2011 m.) Prancūzijoje buvo apdovanotas „Charles Cross“ už geriausią metų albumą ir atsidūrė Europos world muzikos topų pirmose vietose. 2015 m. pasirodė naujausias trečiasis studijinis albumas „Extra-Deluxe-Supreme”.

Klausantis „Hazmat Modine“ susidaro įspūdis, kad girdime kažką gerai pažįstamo, kad groja seną įrašą, tačiau subtilus grupės požiūris paverčia muziką ne nostalgiškais prisiminimais, o šventiniu ir visiems nesunkiai perkandamu skambesiu. Grupė apjungia tarsi kitiems nereikalingus garsus, prarastus instrumentų bei kultūrų derinius, atspindinčius Amerikos muzikos ištakas, ir šia įvairove sėkmingai žengia dar netyrinėtais takais.

Autentiškos garsų bendrystės ieškanti „Hazmat Modine“ yra geriausia, kas gali nutikti, kuomet muzikantai nėra įsikibę griežtų formų. Šie bebaimiai world muzikos alchemikai savo lengvai klausoma, keista ir nuo pirmos iki paskutinės natos nuostabia kūryba geba sužavėti įvairiausio amžiaus auditoriją.

„Ši programa įgyvendinta gavus Baltijos–Amerikos Laisvės Fondo (BAFF) finansavimą. Daugiau informacijos apie BAFF stipendijas ir lektorių paramą rasite apsilankę interneto svetainėje www.balticamericanfreedomfoundation.org.“

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 2 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 15 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: TAIP (iki 7 metų).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: GM Gyvai, VšĮ.

Daugiau informacijos: www.gmgyvai.lt

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Stas Michailov. Jubiliejinis turas. 50 metų

Stas Michailov. Jubiliejinis turas. 50 metų

  • Klaipėda, ŠVYTURIO ARENA
  • Gruodžio 26 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 2 val. 30 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 4 val. 33 min.
22,80 € 38,00 €
Pirkti
GameOn Lan Party Šeštadienis

GameOn Lan Party Šeštadienis

  • Vilnius, Siemens arena
  • Rugpjūčio 24 d., 12:00 val.
  • Trukmė: 48 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
5 d. 20 val. 20 min.
12,90 € 21,50 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
GAMEON'19 bilietas 2 D.@Litexpo

GAMEON'19 bilietas 2 D.@Litexpo

Galioja iki: 08-31

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje