Hibridinis šokio spektaklis - MĖLYNA MĖLYNA

Hibridinis šokio spektaklis - MĖLYNA MĖLYNA

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Šokio spektaklis „Mėlyna Mėlyna“  yra penkių bemaž atsitiktinai susitikusių (po teisybei – kuratorių Pauliaus Prievelio ir Birutės Bagdonienės draugėn sutelktų) kūrėjų bendras darbas, kilęs ne iš planingo veiksmo, o veikiau iš laisvo interpretacinio darbo dalinantis garsiniais, vizualiniais ir judesio impulsais. 

Erdvėje judantys žmogiškieji ir nežmogiškieji kūnai vykdo nuolatinį neverbalinį polilogą, kuris įsisteigia ne tik pačioje scenoje, bet ir tarp scenos bei nesceninės realybės. Tarsi atsakas izoliacijos ir atskirties kontekstui, šis vizualiai žaidybiškas darbas gali būti skaitomas kaip keliapakopis naujosios realybės tyrimas. Kiek esame laisv* kurti santykį ir pasitikėti tuo, kas  anapus kaukių ir širmų? 

Kita vertus, šis darbas gali būti skaitomas ir kur kas paprasčiau: kaip motorinis, spalvinis ir garsinis naratyvas, nekomplikuojant savo dienos egzistenciniais klausimais.

Menininkai neria į tvarumo, ekologinio triukšmo, savidestrukcijos temų analizę, kurios įtraukiamos į šio spektaklio pasakojimą. Šokio spektaklis siekia kvestionuoti ribų ir distancijos sąvokas, būdus, kuriais mes artėjame prie kitos būtybės ir/ar gamtos.

Choreografija, šokis, performansas, muzikos performansas, fizinis teatras, hepeningas – visos šios disciplinos tampa kūrybinio proceso dalimi ir kūrybiniais įrankiais spektaklio pasakojimo metu.

Spektaklyje naudojami muzikos instrumentai yra visiškai perdirbti vieno iš spektaklio kūrėjų Simono Nekrošiaus, kuris yra tarpdisciplininio meno kūrėjas, aktyviai dalyvaujantis šiuolaikinio meno, eksperimentinės muzikos ir garso meno srityse. Jo kūrybinis bruožas pasižymi „pasidaryk pats“ ir „ready-made“ veiklos principais, daug dėmesio skiriant procesiškumui, tvarumui ir improvizacijai.

Kūrinyje ypatingas dėmesys skiriamas nelaimėms, klimato kaitai, maisto saugumui, poveikiui ir priežiūrai. Meninis siekis  praturtinti kūrinį tarpdisciplininiu būdu. Antropologijos tyrimas virsta spektaklio skambesiu, skatinančiu judesį tapti refleksija ir kontrapunktiniu bendravimu su publika.

 

IDĖJA Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Ieva Lapelytė, Simonas Nekrošius, Daina Dieva | CHOREOGRAFIJA, ATLIKIMAS Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Ieva Lapelytė | KOMPOZITORIAI, GYVAS MUZIKOS ATLIKIMAS: Simonas Nekrošius, Daina Dieva | DRAMATURGĖ Kristina Steiblytė | ŠVIESŲ DAILININKAS Povilas Laurinaitis | GARSO OPERATORIUS Julius Janukaitis 

Produkcija: Vilniaus miesto šokio teatras Low Air
Trukmė: 40 min.
N7

Koprodukcija: Low Air Vilniaus miesto šokio teatras, Tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis „Startas“.

 

* Nuomonės:

„Stebint <…> įsijungė tas pats – tarytum šiuolaikinio cirko – jausmas, ir šis panašumas yra šio spektaklio stiprioji pusė. Čia dera šiuolaikinis šokis, objektų teatras (ant vielučių pamautų stalo teniso kamuoliukų gyvenimas), flirtas su žiūrovais ir atvira garso kūrimo laboratorija, o po raiškos įvairove slepiasi šiandieniniame nerimo triukšme seniai begirdėta žinutė: pasaulis paprastas kaip dukart du.” Dovilė Zavedskaitė, Menų faktūra, 2022 02 05

 

DĖMESIO! Lankantis spektaklyje žiūrovai privalo laikytis visų saugumo reikalavimų, dėvėti medicininę kaukę arba respiratorių.

Pasikeitus reikalavimams, susijusiems su saugiais atstumais ir maksimaliu leistinu žiūrovų skaičiumi salėje, LOW AIR pasilieka teisę keisti žiūrovų vietas spektaklio dieną.

Renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas, dalyvaudami renginyje neprieštaraujate, kad jūs galite patekti į kadrą.Atlikėjai:

Kūrybinė komanda:

Idėja: Arida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Simonas Nekrošius, Daina Dieva, Ieva Lapelytė

Choreografija, šokis: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Ieva Lapelytė

Kompozitoriai, gyvas muzikos atlikimas: Daina Dieva, Simonas Nekrošius

Garso operatorius: Julius Janukaitis

Dramaturgė: Kristina Steiblytė

Šviesų dailininkas: Povilas Laurinaitis

Vadybininkė: Gabrielė Kundrotaitė

Prodiuseris: Laurynas Žakevičius

Produkcija: Low Air Vilniaus miesto šokio teatras

Renginio trukmė: 40 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE (Ne).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE (Ne).

Renginio organizatorius: Urbanistinio Šokio Teatras „Low Air“, VšĮ

Daugiau informacijos: Vilniaus miesto šokio teatras Low Air 8-68430191, info@lowair.lt.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje