Intriguojanti trio klasika

Intriguojanti trio klasika

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Mažojoje salėje

IEVA PRANSKUTĖ (smuikas, Lietuva-Austrija)

MISLAV BRAJKOVIC (violončelė, Kroatija-Austrija)

MORTA GRIGALIŪNAITĖ (fortepijonas, Lietuva-Vokietija)

Programa:

Fritz Kreisler (1875–1962) – „Seni Vienos šokiai“ smuikui ir fortepijonui

Liebesleid

Liebesfreud

Boris Papandopulo (1906–1991) – „Rapsodia Concertante“ violončelei ir fortepijonui

Johannes Brahms (1833–1897) – Fortepijoninis trio Nr. 1, H-dur, op. 8

Į ansamblį susibūrę jauni ir entuziastingi muzikantai, studijuojantys įvairiose Europos šalyse, pradžiugins publiką auksiniais fortepijoninio trio žanro puslapiais. Fortepijoniniu trio vadinama atlikėjų grupė, grojanti fortepijonu ir kitais dviem instrumentais. Tradiciškai susiklostė, kad populiariausias šių instrumentų derinys – fortepijonas, smuikas ir violončelė. Taip pat fortepijoniniu trio gali būti vadinamas kūrinys, skirtas tokiai atlikėjų grupei. Šiems kūriniams būdinga trijų dalių forma, artima sonatai, nors jau žanrą išpopuliarinusio Josepho Haydno kūryboje pasitaiko dviejų dalių fortepijoninių trio. Dar Wolfgang Amadeus Mozart savo penkiuose vėlyvuosiuose opusuose pavertė trio iš kitų instrumentų skambesiu praturtintos sonatos į savarankišką, subalansuotą kamerinės muzikos žanrą, tapusį centrine šios muzikos ašimi. XIX a., daugiausia Ludwigo van Beethoveno dėka fortepijoninis trio išsiplėtė iki keturių dalių formos. Klasicizmo laikotarpiu suklestėjęs namų muzikavimas pasitarnavo fortepijoninio trio populiarinimui, imtos kurti netgi simfoninių kūrinių aranžuotės, skirtos šiam mažam ansambliui. Pats L.van Beethoven pirmąsias dvi simfonijas aranžavo fortepijoniniam trio. Vėlesniais laikais fortepijoninio trio žanras atitolo nuo sonatos formos tradicijos, tapo savarankišku ir laisvai komponuojamu. Klasicizmo epochos trio būdinga dominuojanti fortepijono partija. Smuiko grojama melodija dažnai dubliuojama fortepijonu, o violončelė dubliuoja kairės fortepijono rankos partijos bosą. Didžiąja dalimi tai lėmė ganėtinai skurdus to meto fortepijono skambesys. Vėlyvieji W.A.Mozarto trio jau virto subalansuotu trijų instrumentų dialogu. Įpusėjus XIX a. visi trys ansamblio instrumentai patobulėjo, jų išgaunami garsai tapo sodresni ir galingesni, taigi tapo įmanomas ir savarankiškų partijų atlikimas ansamblyje. Šiais laikais susiformavo tradicija senuosius trio groti autentiškais tų laikų instrumentais, siekiant geriau atskleisti kompozitorių sumanymus ir tuo metu vyravusį instrumentų grupės skambesį.Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 6 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.
UAB „TIKETA“ informuoja, kad atsižvelgiant į 2020-02-26 šalyje paskelbtą ekstremalią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės bei į su tuo susijusius valstybės institucijų bei pareigūnų priimtus sprendimus, nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. bilietų į renginius pirkėjai bus registruojami, papildomai renkant šiuos asmens duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą. Asmens duomenų rinkimo tikslas - COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimas. Asmens duomenų saugojimo terminas – ne ilgiau kaip 21 diena po renginio, į kurį buvo pirkti bilietai, įvykimo dienos. Įsigydamas bilietus, bilietų pirkėjas patvirtina, jog sutinka kad jo asmens duomenys būtų tvarkomi nurodytu tikslu bei sutinka, kad minėti asmens duomenys gali būti perduoti:
  1. Renginio, į kurį bilietai buvo pirkti, organizatoriui;
  2. Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Vaikams „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“ rež. Aidas Giniotis Teatras Atviras ratas I Vilniaus miesto teatras

Vaikams „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“ rež. Aidas Giniotis Teatras Atviras ratas I Vilniaus miesto teatras

  • Alytus, Alytaus miesto teatras
  • Lapkričio 4 d., 10:00 val.
  • Trukmė: 50 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
4 d. 23 val. 55 min.
5,52 € 9,20 €
Pirkti
Low Air: FEEL-LINK

Low Air: FEEL-LINK

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Lapkričio 4 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 40 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
6 d. 3 val. 14 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje