Iš ciklo „Rusų smuiko virtuozai“

Iš ciklo „Rusų smuiko virtuozai“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

ANDREI BARANOV (smuikas, Rusija)

VYTIS ŠAKŪRAS (fortepijonas)

Programa:

Giuseppe Tartini (1692–1770) – Sonata g-moll „Devil’s Trill Sonata“, op. 1, Nr. 4

Sergej Prokofjev (1891–1953) – Sonata Nr. 2, D-dur, op. 94b

Niccolò Paganini (1782–1840) – „Varpelis“ („La campanella“) iš Koncerto smuikui ir orkestrui Nr. 2, h-moll, op. 7

Fritz Kreisler (1875–1962) – „Praeludium ir Allegro“

Sergej Prokofjev (1891–1953) – „5 melodijos“ smuikui ir fortepijonui op. 35

Robert Schumann (1810–1856) – Sonata Nr. 1, a-moll, op. 105

Maurice Ravel (1875–1937) – Rapsodija „Čigonė“ („Tzigane“) (1924)

Dar XIX a. Rusiją, kaip puikių smuiko virtuozų kalvę, išgarsino vengrų kilmės virtuozas ir pedagogas Leopoldas Aueris, sukūręs rusų smuiko mokyklos pagrindus. XX ir XXI amžiai – legendinių rusų ir amerikiečių smuikininkų epocha, kuomet ryškiausiomis žvaigždėmis tapo Amerikoje rezidavę žydų tautybės atlikėjai Jascha Heifetzas, kurio gimtasis miestas – Vilnius, bei lordas Yehudi Menuhinas, kurio protėviai buvo Baltarusijos žydai. Vyresniosios kartos klausytojų atmintyje dar skamba kitų legendinių XX a. Rusijos smuikininkų Davido Oistracho ir Leonido Kogano interpretacijos. Į šių didžiųjų smuiko virtuozų repertuaro pasaulį klausytojams pasinerti siūlo du bendram kūrybiniam projektui jėgas suvieniję jaunosios kartos atlikėjai.

Andrejus Baranovas – jauniausias Rusijos smuikininkas tarp labiausiai pripažintų nūdienos atlikėjų. Jis – daugelio tarptautinių konkursų laureatas, styginių kvarteto, pavadinto Davido Oistracho vardu, įkūrėjas ir narys. A. Baranovui atlikus Piotro Čaikovskio koncertą smuikui, dienraštis „Frankenpost“ rašė, kad juos „sužavėjo kolorito pajauta ir panašumas į legendinį Jašą Heifetzą“, o žurnalas „Strad“ apibūdino A. Baranovo atliktą Benjamino Britteno koncertą smuikui tokiais žodžiais: „Geriausias tarp visų buvo Andrejus Baranovas iš Rusijos. Jo pasirodymas suteikė šiam kūriniui didelės vertės, svorio ir kokybės, jis atskleidė koncerto sudėtingumą ir paslaptingumą, tai yra tai, koks šis kūrinys turėtų būti. Ypač tai atsiskleidė antroje dalyje, kur smuikininkas demonstravo natūralų individualumą. A. Baranovo pasirodymas išsiskyrė iš kitų ir tapo galingiausiu šio kūrinio atlikimu, kokį tik tekę girdėti.“ Gimęs 1986 m. Sankt Peterburge, muzikantų šeimoje, A. Baranovas pradėjo griežti smuiku būdamas penkerių metų. Jis baigė Nikolajaus Rimskio-Korsakovo konservatoriją Sankt Peterburge ir Lozanos konservatoriją Šveicarijoje. Jį mokė žymūs mokytojai, bet svarbiausiu mokytoju tapo legendinis Prancūzijos smuikininkas Pierre Amoyalis. Po didžiojo debiuto 2005 m. Sankt Peterburgo filharmonijoje, A. Baranovas pasirodė daugelyje pasaulinio garso scenų su prestižiniais tarptautiniais orkestrais bei žymiais dirigentais. Lozanos konservatorijoje jaunasis atlikėjas buvo paskirtas P. Amoyalio asistentu, nuo tada veda tarptautines meistriškumo pamokas. Šiuo metu A. Baranovas griežia 1708 m. pagamintu Stradivarijaus smuiku „Huggins“, kurį atlikėjui iš japoniškos smuikų kolekcijos skyrė „Nippon Music Foundation“.

Pianistas Vytis Šakūras skambinti fortepijonu pradėjo penkerių, mokėsi Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Frankfurto ir Kelno (Vokietija) aukštosiose muzikos mokyklose. V. Šakūras tobulinosi garsių lietuvių ir užsienio pianistų vestuose meistriškumo kursuose, tapo tarptautinių konkursų Lietuvoje, Čekijoje, Didžiojoje Britanijoje ir kt. laureatu, aktyviai koncertuoja, dalyvauja prestižiniuose Europos muzikos festivaliuose. Pianistas solo grojo su Šv. Kristoforo kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais, kaip solistas ar kamerinės muzikos atlikėjas koncertavo Vokietijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Austrijoje, Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje, Japonijoje, Lietuvoje. Viename interviu atlikėjas yra pasakęs: „Grodamas fortepijonu atsiduriu kitame pasaulyje, tampu imlesnis ir jautresnis, pojūčiai suaktyvėja. Įdėmiai besiklausanti publika šiuos pojūčius dar labiau sustiprina. Atmosfera tarsi įkaista ir subtilus muzikavimas tampa pastovia būsena. Aš džiaugiuosi, jausdamas scenos jaudulį. Kuo jis stipresnis, tuo sėkmingesnis būna koncertas.“Renginio trukmė: 2 val., 1 pertrauka po 20 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 6 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga.

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

LOW AIR 10 FEST: vizualus šokio spektaklis - ŽAIDIMAS BAIGTAS

LOW AIR 10 FEST: vizualus šokio spektaklis - ŽAIDIMAS BAIGTAS

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Spalio 24 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
0 d. 12 val. 48 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

STALO TEATRAS | Spektaklis šeimai „Sibiro haiku“ Kišeninė salė

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Gruodžio 12 d., 15:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
2 d. 5 val. 10 min.
5,50 € 11,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje