IŠEITIES TAŠKAS'21: JUODI BATELIAI | rež. Aivaras Micius (su GP)

IŠEITIES TAŠKAS'21: JUODI BATELIAI | rež. Aivaras Micius (su GP)

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

SVARBU! Patekimas į renginį tik su galimybių pasu.

Spektaklis „Juodi bateliai” gimė iš žaidimo su Sebastian Majewski pjese “Dėšinys ir Kairys su kulniuku”, kuri Lenkijos publikai pirmą kartą pristatyta 2007 metais ir dabarties neapykantos ženklais. Tai siurrealistiškai dokumentinė dviejų Trečiojo Reicho propagandos ministro žmonos Magdos Goebbels batų kelionė. Ji pradeda garsiajame Niurembergo teisme, kuriame jiems skiriama žiauriausia bausmė- tremtis į Rytu. Jos pabaiga - mūsų dabartis. 

Režisierius Aivaras Micius apie spektaklį: „Rytų Europos pokario istorija išsiskiria savo brutalumu, ji kaip mėsmalė traiškė ištisas tautas, jų žmonių gyvenimus. Nors regiono šalys skiriasi, tačiau jas vienija bendros įvykių sekos paženklintas skausmas. Nėra šeimos, kurioje nesivaidentų kraupių prisiminimų ar nežmoniškų išgyvenimų šmėklos. Vakarai savo atgimimą pradėjo po karo pabaigos, tačiau Rytai dar ir šiandien vaduojasi iš praeities traumų gniaužtų. S. Majewski tai puikiai užčiuopė ir su groteskišku prieskoniu perteikė tai savo pjesėje. Tai dabar gyvenančio žmogaus santykį su istorija ir pačiu savimi reflektuojanti dramaturgija. Ši tema aktuali ir mums Lietuvoje, kur XX a. istorinės traumos ir jų įtaka dabarčiai vis sunkiau suprantama, ypač jaunajai kartai, tačiau tuo pačiu metu šis laikotarpis lieka vienas didžiausių mūsų visuomenę priešinančių klausimų. Negana to, vyraujantis pasimetimas, baimė, apčiuopiamos tikrovės nykimas, socialinių medijų manipuliacijos ir konspiraciniai burbulai išvirsta į makabriškas žiniasklaidos antraštes, absurdiškus politikų pažadus, nesustabdomą norą turėti nuomonę visais klausimas. Kai išgirsti kitą darosi vis sunkiau, o sustoti ir įvertinti kur atsidūrėm ir kur judame nėra laiko, kai asmeninė tiesa tampa svaresnė už faktus, o racionali diskusija pakeičiama ideologiniais kaltinimais, priešintis svarbiau nei išgirsti, kyla jausmas, jog pasibaigia dar vienas laikotarpis ir mes įžengiame į savotišką visuotinį sapną. Jame taisykles kuria garsiausiai rėkiantys ir matantys daugiausiai priešų, tarsi košmaras, kuris ryja atsisakančius būti jo dalimi.” 

 

Režisierius: Aivaras Micius
Vaidina: Kamilė Petruškevičiūtė, Fausta Semionovaitė
Kompozitorius: Mantvydas Leonas Pranulis
Videomenininkas: Kornelijus Jaroševičius
Kostiumų dizainerė: Simona Davlidovičiūtė
Šviesų dailininkas: Monika Šerstabojavaitė

Dramaturgijos asistentė: Inga Sanakojevaitė
Scenografijos asistentė: Aušra Tubutytė

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė | Jaunųjų menininkų programa Atvira erdvė‘19

Nuotraukaos- Dainius PutinasAtlikėjai:

KAMILĖ PETRUŠKEVIČIŪTĖ

FAUSTA SEMIONOVAITĖ

Renginio trukmė: 1 val. 10 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno miesto kamerinis teatras

Daugiau informacijos: Kauno miesto kamerinis teatras Tel.: 861262226.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje