IŠEITIES TAŠKAS: KI(t)OKIA + pokalbis | Alytaus miesto teatras

IŠEITIES TAŠKAS: KI(t)OKIA + pokalbis | Alytaus miesto teatras

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

KI(t)OKIA – dviejų žmonių išpažintis, kurią stiprina (arba vėsina) atviras bei betarpiškas pokalbis su žiūrovu. Tai pokalbis, iškeliantis klausimus, bet neduodantis savojo atsakymo. Pokalbis be moralizavimo ir didaktikos. Pokalbis, kaip puiki galimybė be gėdos pratęsti dialogą namuose, mokyklose apie lytinį brendimą, seksą, meilę, jausmus ir atsakomybę. Ne tik prieš save, vienas kitą, bet ir..(?)

11 metų slėpusi savo didžiąją patirtį, atlikėja KIOKIA nusprendžia naująjį albumą (,,KI(t)OKIA“) paskirti Toms ir Tiems, kurie taip pat buvo, yra ar dar bus tame kelyje, kurį jį pati nuėjo/eina. Per 11 muzikinių kūrinių, 11 monologų bei pokalbių su žiūrovu atlikėja papasakoja savą patirtį. Atvirai kalba apie tai, ko nei tėvai, nei mokykla nemokė. Apie meilę ir atsakomybę kitam. Apie gyvybę ir jos atsiradimą. Apie tašką, kuris nėra tik TAŠKAS, netyčia brūkšteltas rašikliu matematikos sąsiuvinio langelyje.

< Taip, aš esu KIOKIA ir šiandien labai rizikuoju.>

< Taip, aš esu žudikė ir esu laisvėje. Niekas manęs nenuteisė iki gyvos galvos, nors nutraukiau kitam gyvybę.>

< Naktį, nubėgau į policiją ir meldžiau, kad mane uždarytų, niekada iš ten neišleistų. Jie tepasakė: jus galima uždaryti. Tik ne čia, o Vasaros 5. >

< Po nužudymo valandos palatoje buvome dviese. Pasižiūrėjom viena kitai į akis ir nusisukome kiekviena į savo sieną. Šiandien pirma diena, kai nuo tos sienos atsisuku. Čia ne palata. Jūs – ne ji. Ir tai nemažai pasako. Aš žinau, kad rizikuoju apie tai kalbėdama, bet daugiau tylėti nebegaliu. Ne tik dėl to, kad darkart išpažinčiau savo klaidas, o tam, kad parodyčiau, kokį slibiną esme užsiauginę. Ne, jis nėra devingalvis. Aš net nesu tikra, ar įmanoma tas galvas suskaičiuoti.>

< Vieną dieną, nuvažiavau į kapines, aplankyti Dovydo kapo. Žiūrėdama į paminklą, jo mamai įrodinėjau, kad padaryta grubi klaida: jis mirė prieš dešimt metų! Juk atvažiavau būtent dėl to. Mama, dievagojosi, kad ne, jau vienuolika metų, kaip sūnaus nėra. Rėkiau visoms kapinėms įrodinėdama: kaip galima taip išbraukti metus lyg niekur nieko! Pasirodo, klaidos daromos ne tik (gimus) pase, bet ir ant paminklų. Pajutau, kaip megztinio rankove bandau nutrinti į akmenį įkaltus mylimo mirties metus, kol galiausiai suvokiau: trinu save ir savą neišgedėtą skausmą. Vieneri metai manyje tiesiog dingo. Užsisluoksniavo. Aš jų negyvenau. Aš juos iškvėpavau.>

Atlikėja KIOKIA kviečia žiūrovą į atvirą pokalbį, palytėtą electronic/idm/dance/triphop muzikos garsų. Taip, gal šis pokalbis nebus kupinas šviesos ir margo džiugesio. Gal jame bus daugiau tylos ir klausimų: kodėl kalbėti apie seksą, abortą vis dar gėda ir nejauku? Kodėl nuogą kūną pamačius, išpila karštis? O jei tą mato dvylikametis, kyla noras jam dengtis akis ar perjungti kanalą: čia ne tau, čia – suaugusiems. Mokykloje mokytojos pristatydamos temas apie lytinę brandą vis dar kalba išpiltos prakaito, o menstruacijos vis dar laikoma gėda bei liga (?). Vis dar nenorima pripažinti, kad niekas nepasibaigia vien tik gyvybės nutraukimu ir tik puse lūpų kalbama, kas vyksta su moterimi po jo. Ar poabortinė depresija yra gydoma? Išgydoma? Ar tikrai ,,susitvarkysi ir viskas“ yra tas pats, kas susitvarkyti spintą ir iš jos išmesti nereikalingus rūbus? Kodėl moterys (šis kūrinys sukurtas, remiantis trimis realiomis moterų istorijomis) mini Rachelės vynuogyną? Kas jis? Nuo ko prasideda gyvybė? Kada gyvybė yra gyvybė, o kada dar tik taškas, ląstelė?

< Visą tą laiką buvau pati sau ir šventikas, ir Dievo namai, iš kurių išmestas kūdikis. >

O kokį slibiną maitini Tu?

Režisierius(-ė): Andra KAVALIAUSKAITĖ

Kompozitorius(-ė): Elena NENIŠKYTĖ

Vizualizacijų kūrėja: Violeta Mackialo

Choreografė: Agnė Juška Petrulė

Režisieriaus asistentė: Alma Purvinytė

N-16

POKALBYJE DALYVAUJA

Mergaičių ir moterų akademijos (MMA) atstovės – gydytojos akušerės ginekologės: Raminta Baušytė, Lina Andrijauskienė ir Ieva Šiaudinytė.

Apie MMA:

Vykdo informacijos sklaidą, mokymus, rengia paskaitas merginoms mokyklose, trečio amžiaus universiteto studentams, dalyvauja įvairiuose projektuose, televizijos laidose. MMA kalba apie moterų fizinės ir psichologinės sveikatos ypatumus skirtingais gyvenimo periodais, lytinės ir reprodukcinės sveikatos palaikymą, ligų profilaktiką, nėštumo planavimą ir gyvenimą pastojus bei laikotarpį po gimdymo, didžiausius mitus ir kartais labai tyliai girdimas tiesas bei visus kitus kiekvienai merginai, moteriai rūpimus klausimus.

Bendradarbiauja su „Nebegėda“ komanda ir Beata Tiškevič.Atlikėjai:

Andra Kavaliauskaitė

Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 15 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno miesto kamerinis teatras.

Daugiau informacijos: www.kamerinisteatras.lt Tel.: 861262226.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Sausio 26 d. 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
8 d. 22 val. 7 min.
7,20 € 12,00 €
Pirkti
Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

Klaipėdos jaunimo teatras „Kontrabosas“ (rež. V. Masalskis) / KJT

  • Alytus, Alytaus miesto teatras
  • Sausio 27 d. 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
9 d. 16 val. 53 min.
6,00 € 10,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje