JE T‘AIME! MYLIU TAVE

JE T‘AIME! MYLIU TAVE

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Atlikėjos:

KAROLINA GLINSKAITĖ (sopranas, Belgija-Lietuva)

BIRUTĖ ASEVIČIŪTĖ (fortepijonas)

MINADORA ŠERNAITĖ (smuikas)

 

Programoje:

Gabriel Fauré – „Nubudus iš sapno“ („Après un Rêve“) iš ciklo „Trys dainos“ („Trois mélodies“), op. 7

Gabriel Fauré – „Ruduo“ („Automne“) iš ciklo „Trys dainos“ („Trois mélodies“), op. 18

Claude Debussy – „Romantika“ („Romance“)

Claude Debussy – „Žvaigždėta naktis“ („Nuit d'étoiles“)

Camille Saint-Saëns – „Habanera“ („Havanaise“) smuikui ir fortepijonui

Ferenc Liszt –  „O, kai aš miegu...“ („Oh! Quand je dors“)

Vincenzo Bellini – „Melancholija, nimfa švelnioji...“ („Malinconia, ninfa gentile“ )

Vincenzo Bellini – „Pagailėk, mielasis mano...“ („Per pietà, bell'idol mio“)

Vincenzo Bellini – „Filės kapas“ („ La tomba di Fille“)

Antonín Dvořák – Romantinė pjesė op. 75 Nr. 1 smuikui ir fortepijonui

Vincenzo Bellini – „Kad būtum laimingas“ („Ma rendi pur contento“)

Vincenzo Bellini – „Gražusis mėnuli“ („Vaga luna“)

Vincenzo Bellini – „Jei negaliu“ („Almen se non poss'io“)

 

Balandžio 24-osios vakarą sopranas Karolina Glinskaitė, pianistė Birutė Asevičiūtė ir smuikininkė Ieva Daugirdaitė ragins atverti širdis pačiam meilės jausmui: „Kas yra ta, kuri sušvinta tarsi aušra, graži kaip mėnulis, šviesi tartum saulė, pagarbią baimę kelianti lyg pulkas su vėliavomis?“ (Ištrauka iš „Giesmių giesmės“). Ir visai nesvarbu, kam tas meilės jausmas skirtas – žmogui, tėvynei, gamtai ar gyvenimui. Menininkės kuria savitą himną jausmui, kuris pažadina kūrybiškas galias, polėkį, fantaziją. Meilė yra tokia, kokią mes išgyvename. Ji gali būti audringa, beribė, gal net nežinanti saiko arba tyli, sėjanti ramybę ir susitelkimą. Kaip ir muzika, kurią išgirsite koncerte. Skambės subtilios prancūzų melodijos, sentimentalios V. Bellini dainos, išgirsite G. Fauré, C. Debussy, F. Liszt bei kitų kompozitorių kūrinius. Juos papildys ištraukos iš didžiosios odės meilei „Giesmių giesmė“.

„Manyje gyva meilės idėja. Ji auga ir transformuojasi kartu su patirtimi. Aš, kaip menininkė, gyvenu jausmų chaose. Mano susižavėjimo objektu gali tapti ne tik realūs žmonės, jų talentai, scenos herojai, vaidmenys, kuriuos įkūniju dainuodama, bet ir pats išgyvenimas. Meilė – gyvenimo variklis, muzika – jausmų kurstytoja, aistra – noras gyventi ir kurti“, – atvirai mintimis apie meilę ir kūrybinį gyvenimą dalijasi K. Glinskaitė.

KAROLINA GLINSKAITĖ studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. V. Noreikos kl.), 2014–2015 m. buvo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) operos studijos stažuotoja, vėliau ilgą laiką stažavo Italijoje. Solistė yra daugelio tarptautinių konkursų laureatė. LNOBT solistė sukūrė Aninos ir Džiovanos vaidmenis G. Verdi operose „Traviata“ ir „Ernani“ bei Leonoros – L. van Beethoveno operoje „Fidelijus“. K. Glinskaitė koncertuoja Lietuvoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Italijoje, dalyvauja „Vilnius City Opera“ spektakliuose, tarptautiniuose muzikos festivaliuose užsienyje, tokiuose kaip „Morellino Classica Festival Internazionale di Scansano“ (Italija), „Triomphe de l’Art Music Festival“ (Belgija), bei Lietuvoje – „Sugrįžimai“, „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“, „Alma Mater Musicalis“, Sakralinės muzikos, Kristupo vasaros, Bistrampolio festivaliuose ir kt. 2019 m. kartu su Birute Asevičiūte koncertavo JAV. Dainininkė yra jungtinio klasikos ir džiazo projekto „Baroque Contempo“ narė.

Pianistė BIRUTĖ ASEVIČIŪTĖ – tarptautinių konkursų laureatė, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, pianizmo meistriškumą tobulino meistriškumo pamokose pas žymius profesorius: J. Weinrocką (JAV), A. Juozapėnaitę-Eesmaa (Estija), U. Eisenlohrą (Vokietija), H.-D. Alardt (Vokietija), H. Luyten (Belgija), M. Tranchant (Prancūzija), S. Malcevą (Rusija) ir kt. Atlikėja koncertuoja su tokiomis scenos žvaigždėmis kaip M. Vitulskis, L. Mikalauskas, J. Vaškevičiūtė, O. Kolobovaitė ir kt., yra buvusi maestro V. Noreikos scenos partnere. Ji dažnai pasirodo įvairiuose festivaliuose („Permainų muzika“, „Tebūnie naktis“, „Pavasario gaida“, „Mūsų miesteliai“, „Kai skamba gatvės“ (Rusija), M. K. Oginskio tarptautiniame festivalyje (Baltarusija-Lietuva) ir daugelyje kitų, pati kuria koncertines programas. B. Asevičiūtė taip pat yra lektorė, skaitanti pranešimus Lietuvos pedagogams ir muzikantams.

 

Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.Renginio trukmė: 1 val. 20 min., 15 min..

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje