JMDT PREMJERA | ALIASKA rež. Augustas Gornatkevičius

JMDT PREMJERA | ALIASKA rež. Augustas Gornatkevičius

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Harold Pinter

ALIASKA

Vienos dalies  drama

 

Jaunosios teatro kartos režisierius Augustas Gornatkevičius savo naujajam spektakliui Juozo Miltinio dramos teatre pasirinko Haroldo Pinterio pjesę „Aliaska“. Vieno įtakingiausių šiuolaikinės dramaturgijos atstovo, Nobelio literatūros premiją pelniusio anglų dramaturgo pjesė pasižymi santūriu, taupiu pokalbiu bei pauzėmis, perteikiančiomis daugiau, nei žodžiai. Pauzėmis, kurios svarbios ne tik tekstui, bet ir pasakojamai istorijai.

Mene apstu pavyzdžių, kuomet vykstant pasaulinėms katastrofoms ir epidemijoms, kūrėjai atsigręžia į fantastikos, futurizmo žanrus. Ne išimtis ir mūsų pandeminis laikas, neseniai sukėlęs didžiulį susidomėjimą zombių apokalipsės tematikos filmais. Visgi subtilesnė ir net Lietuvos teatre dažnai sutinkama tema – individo atskirtis ir miego būsena. Izoliuotas, savo laiko ir gyvenimo nevaldantis žmogus tampa mūsų šiandienos savijautos atspindžiu.
Taip savo laiku (1982 m.) šalia legendinių Michaelo Jacksono „Thriller“ zombių atsirado Pinterio „Aliaska“, kurioje aprašoma miego epidemija. Ši realybėje egzistuojanti liga paskutinį kartą fiksuota prieš 100 metų, kaip ispaniškojo gripo pandemijos pasekmė. Nenuostabu, jog slūgstant dabartinei pandemijai, imamės sau artimų įvaizdžių, kalbančių apie praėjusios traumos pasekmes ir išliekamuosius reiškinius.

Jaudinanti vienos moters likimo istorija žiūrovą veikia tiek emociškai, bandant susitapatinti ir įsigyventi į jos jausmus, tiek ir simboliškai. Miego liga tampa dramaturgo, o kartu ir režisieriaus įrankiu kalbėti apie gyvenimo tėkmės suvokimą, brandą kaip sustabarėjimą ir prarastą žmogaus laiką.

Režisierius – Augustas Gornatkevičius

Scenografijos ir kostiumų dailininkė – Simona Davlidavičiūtė

Kompozitorius – Jokūbas Tulaba

Vaizdo projekcijų autorius – Paulius Jakubėnas

Šviesų dailininkas – Julius Kuršis

Šviesų dailininko asistentas – operatorius – Renaldas Bartulis

Choreografė – judesio koordinatorė – Gintarė Šmigelskytė

Režisieriaus asistentė – Kotryna Siaurusaitytė

Vaidina: Ligita Kondrotaitė, Emilis Pavilionis, Ieva Brikė, Lolita Martinonytė, Laimutis Sėdžius

 

Premjera – 2022 m. gegužės 20, 21 d.
 

"A Kind of Alaska" was inspired by Awakenings by Oliver Sachs MD, first published in 1973 by Gerald Duckworth and Co.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Žiūrovams, jaučiantiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių rekomenduojama į renginį nevykti.Atlikėjai:

Emilis Pavilionis

Ieva Brikė

Lolita Martinonytė

Ligita Kondrotaitė

Laimutis Sėdžius

Renginio trukmė: 1 val. 20 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Juozo Miltinio dramos teatras

Daugiau informacijos: www.miltinioteatras.lt

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje