JMDT | APSIAUSTAS rež. Kotryna Siaurusaitytė

JMDT | APSIAUSTAS rež. Kotryna Siaurusaitytė

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

2022 m. balandžio 3 d. spektaklis JMDT | APSIAUSTAS rež. Kotryna Siaurusaitytė atšauktas. Bilietus galima grąžinti kasose kuriose buvo pirkti iki 2022 m. balandžio 17 d.

Dėmesio! Visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai renginio metu privalo dėvėti medicinines kaukes arba FFP2 lygio respiratorius.

Nikolaj Gogol

APSIAUSTAS

Vienos dalies impresija

 

Jauna režisierė Kotryna Siaurusaitytė į teatro sceną grąžina ukrainiečių kilmės rusų klasiką, vadinamą rusų literatūros krikštatėviu, – Nikolajų Gogolį. Vladimiras Nabokovas Gogolį vadino geriausiu Rusijos rašytoju, o jo kūryba veikė ištisas autorių kartas – nuo Fiodoro Dostojevskio iki Michailo Bulgakovo. Savo kūryboje Gogolis meistriškai derino realybę ir fantaziją, komizmą ir dramą, realistinį tikrovės perteikimą, visuomeninės sistemos kritiką ir egzistencinius apmąstymus bei mistikos intarpus. 


Pagrindinis apsakymo „Apsiaustas“ veikėjas – šeštą dešimtį pradėjęs skurdžiai besiverčiantis vienišas valdininkas Akakijus Akakijevičius. Jis – tipiškas „mažas žmogus“ – tylenis, uždaras, retai išsakantis savo nuomonę. Nuolat pašiepiamas dėl savo būdo ir išvaizdos, Akakijevičius nusprendžia įsigyti naują apsiaustą, vildamasis, kad tai pakeis jo gyvenimą, pelnys jam aplinkinių pagarbą. Mintis apie naują drabužį užvaldo žmogaus mintis, apie apsiaustą Akakijevičius ima galvoti kaip apie artimą žmogų. Pagaliau įgyvendinus svajonę ima atrodyti, kad Akakijevičiaus gyvenimas iš tiesų pasikeičia, tačiau netrukus paaiškėja, kad tai tebuvo dar didesnių negandų pradžia... Paprastas žmogus lieka vienui vienas kovoti prieš neteisybę ir galiausiai yra sutraiškomas biurokratinės sistemos dantračių. 


Kaip sako spektaklio režisierė Kotryna Siaurusaitytė, „Atrodo, kad N. Gogolis ,,Apsiauste“ daro bandymus su žmogumi: paėmė už sprando, palaikė ir numetė. Gogolis – liūdnas humoristas: linksma tuoj pat virsta į liūdna ir atvirkščiai. Žanro lengvumas suteikia erdvės kūrybai ir aktorinėms improvizacijoms, perkeliant šią medžiagą į sceną. Šis spektaklis – tai žvilgsnis į absurdišką pasaulį, kuriame žmogus gali egzistuoti tik fantazijų dėka ir kuriame atsiskleidžia vieno ir vienišo žmogaus tragizmas, sąlygotas jį supančios visuomenės abejingumo ir bandymo viską ir visus sistematizuoti. Asociatyviais vaizdiniais, garsiniais sprendimais bei, žinoma, sveiku humoru bandysime panardinti žiūrovus į siurrealistinį sapnų peizažą.“
 

 

Režisierė – Kotryna Siaurusaitytė

Scenografijos ir kostiumų dailininkas – Arvydas Gudas

Šviesų dailininkas – Paulius Jakubėnas

Kompozitorius – Vygintas Kisevičius

Videomenininkai: Paulius Jakubėnas, Arvydas Gudas

Vaidina: Ieva Brikė, Jonas Čepulis, Lolita Martinonytė, Andrius Povilauskas, Rimantas Teresas, Gintautas Žiogas

 

Premjera – 2021 m. lapkričio 5, 6 d.

Spektaklis vyks Juozo Miltinio dramos teatro Miltinio laboratorijos scenoje.

 

Žiūrovų, kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) paprašysime nedelsiant palikti renginio vietą, todėl žiūrovus, turinčius turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) prašome į renginio vietą nevykti. Pasikeitus saugių atstumų ir maksimalaus leistino žiūrovų skaičiaus salėje reikalavimams, teatras pasilieka teisę keisti žiūrovų vietas spektaklio dieną.Atlikėjai:

Ieva Brikė

Jonas Čepulis

Lolita Martinonytė

Andrius Povilauskas

Rimantas Teresas

Gintautas Žiogas

Renginio trukmė: 1 val. 30 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Juozo Miltinio dramos teatras

Daugiau informacijos: www.miltinioteatras.lt

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje