Kanarėlės pranašystė

Kanarėlės pranašystė

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

2022 m gegužės 28 d. "Kanarėlės pranašystė" 1 ir 2 dalis nukelti į 2022 m. rugpjūčio 13 d., o 3 ir 4 dalys į rugpjūčio 20 d. Bilietai lieka galioti tie patys.
Kuriems netinka nauja data bilietus galite grąžinti iki birželio 10 d. kasose, kuriose juos pirkote. Internetu pirktus bilietus galima grąžinti  savo paskyroje
www.tiketa.lt.

Norėdami įsigyti bilietą tik į vieną dalį susisiekite su mumis telefonu +370 602 273 21.

Naujasis teatras pristato – 2 baigtinių dalių dokumentinį spektakliį  apie Oskarą Milašių „Kanarėlės pranašystė“. Spektaklyje atskleidžiami skirtingi   poeto, diplomato, mistiko O. Milašiaus gyvenimo bei kūrybos etapai.

1 dalis „Septynios vienatvės“ Pirmas veiksmas.. Čia Jūs turėsite galimybę susipažinti su poeto seneliais, tėvais ir jo gyvenimu iki 33 metų. Oskaras Vladislovas Liubič-Miloš-Milašius (Oscar Vladislas de Lubicz Milosz) gimė ir augo Čerėjos dvare. Vietovė po LDK padalijimo tarp Rusijos ir Prūsijos priklausė Rusijos imperijai (Mogiliovo gubernija). Dabar – Baltarusija (Vitebsko sritis). Poeto vaikystė ir jaunystė buvo sudėtinga: kilęs iš senos LDK bajorų giminės, bet vaikystėje nesulaukęs meilės, švelnumo jis liko vienišas visą gyvenimą. XIX a. pab. Paryžiaus bohema ir XX a. pradžios carinės Rusijos provincijos kasdienybė – visa tai formavo jaunojo poeto asmenybę, jo santykius su žmonėmis, kūrybinius bei dvasinius ieškojimus. Savaime suprantama, galėsite mėgautis Oskaro eilėmis prancūzų ir lietuvių kalbomis. Pirmasis poezijos rinkinys „Le Poeme des Decadences“ („Nuopuolių poema“, 1894 m.) kupinas skausmingų emocijų ir nusivylimo gyvenimu simbolių, persmelktų cinizmo ir mirties šauksmo. Antrajame –  „Les Sept Solitudes“ („Septynios vienatvės“, 1906 m.) poetas dar labiau pagilina skaudžią mintį apie savo vienišumą. Rinkinyje tilpo viso pasaulio liūdesys dėl prarastos vaikystės, tikrų namų ilgesio, prasmės paieškų ir neviltingo beprasmybės, būties tuštumos pojūčio. Ir kaipgi be meilės? Bus ir ji...

 Antras veiksmas. Kaip jis atrado Dievą, išauklėtas ateistine dvasia?.. Koks įvykis nulėmė didžiojo poeto troškimą atrakinti paslaptis ir išgirsti kanarėlių vėlių šnabždesį?.. Tuo metu vyksta pirmasis pasaulinis karas, Oskaras toliau kuria eiles, parašo tris misterijas. „Tai tikrai nepaprastas grožis, - manau, kad galėsiu numirti ramus. Rašau dieną ir naktį, iki penktos ar šeštos valandos ryto, o vidurdienį vėl sėdu prie rašomojo stalo. Nebevalgau ir nebemiegu. P. S. Jūs žinote, reikia dirbti.“ Visa tai ir dar daugiau Jūs, brangūs žiūrovai, atėję pamatysite.

 

 2 dalis „Ma Lituanie“–   Pirmas veiksmas. “Tos žemės vardas – Lietuva – užvaldė mano protą ir jausmus. / Aš trokštu jums atskleisti ją. / Ateikit! Dvasioje nuvesiu jus į svečią kraštą, ūkanotą, glūdų, šnarantį…“ Šie prancūziškai rašiusio lietuvių poeto Oskaro Milašiaus žodžiai lyg magiškas užkalbėjimas pakeri, užvaldo vaizduotę ir įsimena ilgam. Milašius, nors ir išauklėtas lenkiška dvasia, lemtingu Lietuvos tautai metu save laikė lietuviu ir tokiu save viešai ir visur vadino. Jis sakė: ,,Aš, prancūzų poetas, klaidingai ar teisingai laikomas avangardistų sambūrių pagarboje, <…> tikėjausi atliksiąs naudingesnį darbą, pasilikdamas po kukliu lietuviškuoju kryžiumi”. Šioje dalyje atskleidžiami Oskaro Milašiaus darbai nuveikti Lietuvos labui.

Antras veiksmas.  Milašius buvo paukščių žmogus, sparnuočiai jo nebijojo ir lesdavo tiesiai iš rankų.. Regis, savyje jis jautė pašaukimą gelbėti nuo pražūties ne tik paukščius, bet ir visą žmoniją.. Oskaras buvo filosofas, metafizikas, stebinęs ir savo pranašysčių tikslumu. Šioje dalyje atsiskleis poeto mistinė dvasia.

 

 Scenarijaus autorė ir režisierė: Šviesa Šulc

Režisieriaus asistentė:  Kristina Grūšelionytė

Scenografijos ir kostiumų dailininkė: Jurgita Jankutė

Kompozitoriai: Toma Čepaitė.

Projekcijų dailininkas: Darius Pečiūra

Vaidina: Giedrė Antanavičiūtė,  Marius Černiauskas, Oleg Dlugovskij,  Loreta Raškevičiūtė, Šviesa Šulc,  Beata Tarnackaja.

Ypatinga padėka: a.a. Jonui Laimonui Tapinui, Prof., Dr. Genovaitei Dručkutei, Les Amis de Milosz“, Lietuvos centrinis valstybės archyvas, Gento universitetas, Martina Jablonskytė, Teresa Rozanovska, Br. Kun. Arūnas Peškaitis OFM, „Kamanių šilelis“.

 

----------

Numatomos spektaklio datos XIV sezone:

2022 m. rugpjūčio 13 d. 16:00 val. – 1 dalis

2022 m. rugpjūčio 20 d. 16:00 val. – 2 dalis

 

Vienos dalies trukmė: 1 val. 40min.

VIETA: Naujasis teatras, A. Jakšto g. 9 PIETINIS ĮĖJIMAS, Kamerinė salė, Vilnius.

 

Norėdami įsigyti bilietus tik į vieną dalį, susisiekite su mumis. Bilietus į šį renginį galite įsigyti Naujojo teatro kasose iš anksto suderinus tel. +37060227321 arba info@naujasisteatras.lt bei visose TIKETA platinimo vietose.

Perkant 3 ir daugiau bilietus 2eur. nuolaida.Atlikėjai:

Šviesa ŠULC

Olegas DLUGOVSKIJ

Marius ČERNIAUSKAS

Giedrė Antanavičiūtė

Beata Tarnackaja

Renginio trukmė: 1 val. 40 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 30 min.


Asmenys iki 18 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE (ne).

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Neįgaliųjų Naujasis teatras, VšĮ

Daugiau informacijos: Naujasis teatras +37067908208.

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje