Kauno kvartetas ir jaunieji

Kauno kvartetas ir jaunieji

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

 

KAUNO STYGINIŲ KVARTETAS

Karolina Beinarytė-Palekauskienė (I smuikas)

Aistė Mikutytė (II smuikas)

Eglė Lapinskė (altas)

Saulius Bartulis (violončelė)

 

Solistės:

PAULINA BANAITYTĖ (smuikas)

SIMONA LUKAŠEVIČIŪTĖ (smuikas)

IEVA JAUNULEVIČIŪTĖ (smuikas)

 

Programoje:

Johann Sebastian Bach – Koncertas dviem smuikams d-moll, BWV 1043

Joseph Haydn – Styginių kvartetas B-dur, op.76 Nr.4 „Saulės patekėjimas“

Franz Schubert – Rondo A-dur smuikui solo ir styginių kvartetui, D.438

 

 

Kiekvienais metais, rudenį, Kauno styginių kvartetas tęsia prasmingą idėjinį ciklą – „Kauno kvartetas ir jaunieji“.

 

Šio kolektyvo mėgėjai puikiai žino, kad daugiau nei 35-erius metus gyvuojantis Kauno styginių kvartetas visada lieka ištikimas rimtai ir kokybiškai muzikai, tarnauja Lietuvos, ypač Kauno kultūrai, itin vertina bei dažnai atlieka Kauno kompozitorių kūrybą, tarsi vėliavnešys stengiasi išsaugoti tikrąsias meno vertybes, „nenupopsėti“, paskatinti tą daryti ir kitus. Ne veltui 2009 m. už lietuvių kompozitorių muzikos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje ansamblis paskelbtas „Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu“, o 2012 m. už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui kvartetui paskirta Vyriausybės premija.

Lietuvoje kvartetas yra surengęs įvairių koncertų ciklų: „Visų laikų modernistai“, „Kauno kompozitorių vakarai“, „Styginių kvarteto žanro raida“, „Kauno kvartetas ir jaunieji“. Pastarąjį ciklą Kauno kvartetas itin vertina, nes jis tarsi atveria kelią pasireikšti dar tik pradedantiesiems savo muzikos bei kūrybos kelią atlikėjams. Koncertas kartu su profesionaliu kolektyvu suteikia galimybę pajusti ansamblių muzikavimo grožį, atrasti nepatirtų šio žanro klodų, kūrybiškai tobulėti ir nešti amžiną kultūros deglą tolyn. Ne vienas gabus atlikėjas, anksčiau koncertavęs su šiuo kolektyvu, yra išplaukęs į plačiuosius vandenis.

Koncerte grieš net trys smuikininkės besimokinančios Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje. Tai Paulina Banaitytė ir Simona Lukaševičiūtė (mokytojos ekspertės Mildos Pupelienės smuiko klasė) bei Ieva Janulevičiūtė (mokytojos ekspertės Ilonos Klusaitės smuiko klasė).

PAULINA BANAITYTĖ yra IV tarptautinio konkurso ,,Olimpo musicale“ „Grand Prix“ laimėtoja, Respublikinio J. Urbos styginių instrumentų konkurso I vietos laureatė, Nacionalinio B. Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso laureatė ir tarptautinio B. Dvariono pianistų ir styginių konkurso diplomantė, Tarptautinio 5-ojo S. Sondeckio pianistų, violončelininkų ir smuikininkų konkurso diplomantė, VIII tarptautinio konkurso ,,Muzikuojame dviese“ I vietos laureatė, styginių instrumentų jaunųjų atlikėjų konkurso ,,Crescendo“ laureatė, tarptautinio konkurso „Kaunas Sonorum“ III vietos laureatė. Kauno filharmonijoje grojo solo su J. Naujalio muzikos gimnazijos ir VDU Muzikos akademijos simfoniniu orkestru, dalyvavo XXVI tarptautiniame jaunųjų muzikų festivalyje „Kaunas 2017“, Kauno filharmonijoje grojo su orkestru Z. Bružaitės kūrinį, už kurio atlikimą gavo kompozitorės Z. Bružaitės vardo premiją.

SIMONA LUKAŠEVIČIŪTĖ yra 7-ojo tarptautinio konkurso „Muzikos tiltai“ I vietos laureatė, Lietuvos muzikos mokyklų jaunųjų styginių konkurso „Akimirkos“ II ir III vietos laureatė, 10-ojo „Accordion Art Festival & Contests“ I vietos laureatė, tarptautinio konkurso „Kaunas Sonorum“ III vietos laureatė, „Concorso Internazionale di Musica Citta di Stresa“ II vietos laureatė, Nacionalinio B. Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso diplomantė.

IEVA JAUNULEVIČIŪTĖ yra nacionalinio B. Dvariono konkurso diplomantė, dukart dalyvavo tarptautiniame „Kaunas Sonorum“ konkurse, Kauno filharmonijoje grojo solo su Kauno miesto simfoniniu orkestru, grojo koncerte „Muzika ne tik Pučia“ su „Ąžuolyno“ pučiamųjų instrumentų orkestru. Dalyvavo meistriškumo kursuose pas Gintvilę Vitėnaitę, Rūtą Lipinaitytę, Dalią Kuznecovaitę, Pavelą Bermaną, profesorių Davide‘ą Alogną 2019 m. koncertavo Sicilijoje, Taorminoje.

 

 

Mieli klausytojai, norime Jus informuoti, kad Kauno valstybinė filharmonija laikosi visų Lietuvos Respublikos sveikatas apsaugos ministro rekomendacijų, tam, kad mūsų koncertuose jaustumėtės saugūs:

Klausytojai į filharmoniją įleidžiami tik su apsauginėmis veido kaukėmis;

Sudarytos sąlygos klausytojams dezinfekuotis rankas;

Klausytojai sodinami į kas antrą kėdę išlaikant saugų atstumą;

Ribojamas klausytojų skaičius;

Reguliuojamas klausytojų judėjimo srautas;

Prieš ir po renginio vėdinamos filharmonijos patalpos;

Kruopščiai valomi ir dezinfekuojami paviršiai.Renginio trukmė: 2 val., 1 po 15 min.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje