04-21
trečiadienis
10:00
Kazio Varnelio namai-muziejus
Vilnius, Kazio Varnelio namai-muziejus
04-21
trečiadienis
10:00
Vilnius, Kazio Varnelio namai-muziejus
04-22
ketvirtadienis
10:00
Vilnius, Kazio Varnelio namai-muziejus
04-23
penktadienis
10:00
Vilnius, Kazio Varnelio namai-muziejus
04-24
šeštadienis
10:00
Vilnius, Kazio Varnelio namai-muziejus
Bilietas galioja konkrečiai dienai, vienam apsilankymui. Muziejų lankyti galima tos dienos darbo valandomis.
Ką sužinosite?
Dailininko, kolekcininko Kazio Varnelio (1917–2010) namai-muziejus iš pirmo žvilgsnio primena nedidelį gyvenamąjį namą. Vis dėlto čia – daugiau nei keturiasdešimt ekspozicinių salių, kuriose tarpusavyje dera senoji grafika, žemėlapiai, Vakarų Europos skulptūra ir tapyba, istoriniai baldai, taip pat Tolimųjų Rytų menas bei paties K. Varnelio optinio meno kompozicijos.
Kazys Varnelis gimė ir užaugo Lietuvoje. Antrojo pasaulinio karo metais išvyko studijuoti į Austriją, vėliau persikėlė Vokietiją, o 1949 metais pasitraukė į JAV. Čia jis išgrynino savo stilių, tapo žinomu optinio meno atstovu, taip pat aistringu senosios dailės ir retų knygų kolekcininku. Po daugiau nei penkių dešimtmečių, praleistų emigracijoje, 1998 metais K. Varnelis grįžo į Lietuvą, apsigyveno namuose Didžiojoje gatvėje ir įsteigė čia muziejų. Dailininkas nuolat tobulino ekspoziciją, kūrė netikėtus, kontrastingus derinius, ilgainiui patį muziejų jis pavertė meno kūriniu.
Šiandien lankytojas savarankiškai gali apžiūrėti keturiolika muziejaus salių. Kitos lankomos su gidu iš anksto susitarus. Išplėstinė ekskursija suteikia progą ne tik geriau pažinti K. Varnelio tapybą bei kolekciją, bet ir pamatyti beveik 10 tūkstančių knygų talpinančią biblioteką ir abejingų nepaliekančią dailininko studiją.
Kazio Varnelio namai-muziejus – pirmasis kolekcininko muziejus Lietuvoje, kartu ir vienintelis menui skirtas Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys.
Ką čia išvysite?
Vieninteles Lietuvos muziejuose eksponuojamas ispanų dailininko Francisco Goyaʼos graviūras iš garsiojo ciklo Los Caprichos (1798); 1631 m. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėlapį, vadinamąjį Radvilos Našlaitėlio žemėlapį; įspūdingus juodai baltus optinio meno šedevrus, tarp jų itin paveikią optinę kompoziciją „Convex and Concave“; modernaus dizaino baldus.
Daugiau informacijos: http://www.lnm.lt/muziejaus-padaliniai/ arba https://www.facebook.com/KVnamaimuziejus
Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.
Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.
Renginio organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus
Daugiau informacijos: NĖRA.
Komentarai