KMSO SEZONO UŽDARYMO KONCERTAS „ŠVIESOS SIMFONIJA“

KMSO SEZONO UŽDARYMO KONCERTAS „ŠVIESOS SIMFONIJA“

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Atlikėjai:

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS

Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas

 Solistė

IX tarptautinio Stasio Vainiūno pianistų konkurso laureatė

ELŽBIETA LIEPA DVARIONAITĖ (fortepijonas)

Dirigentas MARKUS HUBER (Vokietija)

Programoje:

Anton Bruckner – Simfonija Nr. 6 A-dur

 

Programoje:

Ludwig van Beethoven – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 1 C-dur, op. 15

Anton Bruckner – Simfonija Nr. 6 A-dur

 

17-ąjį koncertinį sezoną Kauno miesto simfoninis orkestras užbaigs įspūdingąja Antono Brucknerio simfonija Nr. 6 A-dur. Savo Šeštąją simfoniją kompozitorius kūrė būdamas pakilios nuotaikos ir pagaliau išgyvendamas gyvenimo pilnatvę. Šeštosios simfonijos muzika stebinančiai gaivi ir pakylėta. Iš tiesų ši simfonija suvokiama tarsi pasaulėtvarkos grožio ir didybės pašlovinimas. Iš visų A. Brucknerio simfonijų ji – pati šviesiausia. Muzikoje trykšta džiūgavimas, beatodairiškas svaiginimasis būties pilnatve. Lyrinės temos prisodrintos iki tol negirdėta emocine galybe ir jausmų šiluma.

Šį vakarą publika turės galimybę išgirsti ir IX tarptautinio Stasio Vainiūno pianistų konkurso pirmosios vietos laimėtoją Elžbietą Liepą Dvarionaitę. Solo koncertas su Kauno miesto simfoniniu orkestru – tai išskirtinė orkestro dovana balandžio mėnesį vykusio tarptautinio konkurso nugalėtojui.

ELŽBIETA LIEPA DVARIONAITĖ gimė 2001 metais, Vilniuje. Nuo šešerių metų mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje Vaidos Kirvelytės ir Albinos Šikšniūtės klasėse, šiuo metu studijuoja Vienos muzikos ir vaizduojamojo meno universitete Annos Malikovos klasėje spec. fortepijono klasėje. Elžbieta yra daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė. Ji laimėjo pirmąsias vietas Antonine (Lenkijoje) - monografiniame F. Chopino konkurse „Chopin dla najmlodszych“ (2013), Rygoje – „Riga international piano competition“ (2013), Usti nad Labem (Čekijoje) –„Virtuosi per musica di pianoforte“ (2016), įvertinta Grand Prix respublikiniame VIII J. S. Bacho jaunųjų pianistų konkurse Vilniuje (2016). 2018 m. vykusiame S. Vainiūno tarptautiniame pianistų konkurse Elžbieta buvo apdovanota „Impectus Musicus“ spec. prizu, o 2019 m. iškovojo pirmąsias vietas respublikiniame konkurse Vilniuje „Lisztofonija“ ir „Ville de Gagny“ (Prancūzijoje), kuriame jai buvo įteikti ir du specialūs prizai už geriausią J. S. Bacho atlikimą ir už meistriškumą. E. L. Dvarionaitė koncertavo su kone visais Lietuvos, taip pat Rygos, Talino orkestrais, Čekijos „Virtuosi Brunensis“, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bei LMTA simfoniniais orkestrais. Tobulinosi Y. Bronfmano, J. F. Heisser, P. Geniušo, R. Plano, D. Bashkirovo, N. Serioginos, P. Nersessiano ir kitų meistriškumo pamokose. Atlikėją nuo 2013 m. globoja ir reguliariai konsultuoja prof. Mūza Rubackytė.

Orkestrui ir solistei sezono uždarymo koncerte diriguos Lietuvos publikai jau pažįstamas žymus vokiečių dirigentas Markusas Huberis.

MARKUSAS HUBERIS, būdamas „Tölzer Knabenchor“ berniukų choro solistu, nuo mažens dirbo su tokiomis muzikos asmenybėmis, kaip Herbertas von Karajanas, James Levine, Wolfgangas Sawallischas, Nicolausas Harnoncourtas ir Dennisas Russellas Daviesas. Muzikos studijas baigė Miuncheno ir Vienos universitetuose, tarp jo dėstytojų buvo Leopoldas Hageris (dirigavimas) ir Karlas-Hermannas Mrongoviusas (fortepijonas).

M. Huberis savo dirigavimo karjerą pradėjo 1996 m., būdamas vadovu ir dirigentu „Landestheater Detmold“. Po metų jis tapo antruoju „Opernhaus Chemnitz“ choro vadovu. 1999 m. jis paskirtas pagrindiniu „Collegium Instrumentale Chemnitz“ dirigentu. 2002–2007 m. – pagrindinis Bulgarijos kamerinio orkestro kviestinis dirigentas, o 2003 m. Leipcigo „Westsächsisches Sinfonieorchester“ vyriausiasis dirigentas. Nuo 2008 m. iki 2019 m. Markus buvo „Opera Pforzheim“ muzikos vadovas. Nuo 2019 m. M. Huberis yra Tiuringeno filharmonijos orkestro meno vadovas.

 

Koncerto organizatorius:

KĮ Kauno miesto simfoninis orkestras

Tel. (8 37) 204 589

El. p. kaunosimfoninis@yahoo.com

www.kaunosimfoninis.lt

 

Viso renginio metu rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.Renginio trukmė: 1 val.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje