KOSTAS SMORIGINAS IR TRYLIKTOJI D. ŠOSTAKOVIČIAUS SIMFONIJA

KOSTAS SMORIGINAS IR TRYLIKTOJI D. ŠOSTAKOVIČIAUS SIMFONIJA

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius

KAUNO VALSTYBINIO CHORO VYRŲ GRUPĖ

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas

Solistas KOSTAS SMORIGINAS (baritonas-bosas)

Dirigentas GINTARAS RINKEVIČIUS

 

Programoje:

Dmitrij Šostakovič – Simfonija Nr. 13, op. 113

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, kartu su baritonu-bosu Kostu Smoriginu ir Kauno valstybinio choro vyrų grupe (meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas) atliks Dmitrijaus Šostakovičiaus (1906–1975) Tryliktąją simfoniją.

Simfonijos kūrimo istorija prasidėjo 1961 m., kada laikraštyje „Literaturnaja gazeta“ buvo išspausdintas rusų poeto Jevgenijaus Jevtušenko eilėraštis „Babin Jaras“. Tai dauba šiauriniame Kijevo priemiestyje, kurioje hitlerininkai 1941 m. per 36 valandas sušaudė iki 70 tūkst. žmonių, daugiausia žydų. Perskaitęs eilėraštį, D. Šostakovičius iš karto pasiryžo parašyti jam muziką. Pradžioje galvojo apie vienos dalies kūrinį, bet jį baigęs sumanė dar keturis pagal kitas J. Jevtušenko eiles: „Humoras“, „Parduotuvėje“, „Baimės“ (šį eilėraštį poetas sukūrė kompozitoriaus prašomas, jo pasiūlyta tema) ir „Karjera“. Penki paprasta liaudies kalba parašyti eilėraščiai kalba apie sovietinio gyvenimo brutalumą, cinizmą, nepriteklių, baimes, korupciją. Taip gimė neįprasta simfonija, kurią D. Šostakovičius baigė 1962 m. liepos 20 d.

Tryliktosios simfonijos kelias į viešumą ir pripažinimą buvo ilgas. Po premjeros publika liko giliai sujaudinta, tačiau spauda premjerą sutiko priešiškai. Tiesa, kritikos strėlė lėkė tik į J. Jevtušenkos eiles, ne į D. Šostakovičiaus muziką. Galiausiai poetas buvo priverstas gerokai pataisyti „Babin Jarą“ ir „Baimes“, prisiminti, kad toje žemėje greta žydų guli ir rusai, ir ukrainiečiai, kad, gėdydamasis dėl antisemitizmo protrūkių Rusijoje, jis nė akimirkai neturi paliauti žavėtis Rusija, savimi užtvėrusia kelią fašizmui. Nors nenoromis, poetu pasekė ir kompozitorius, „sušvelninęs“ muziką.

Įėjimas į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykstančius renginius tik su Galimybių pasu, ES skaitmeniniu COVID pažymėjimu arba kitais Galimybių paso kriterijų atitikimą įrodančiais dokumentais (vaikams iki 16 m. amžiaus negalioja).

Viso renginio metu privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir laikytis saugaus atstumo. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.Renginio trukmė: 1 val. 20 min., nėra.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 7 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Kauno valstybinė filharmonija, Koncertinė įstaiga

Daugiau informacijos: www.kaunofilharmonija.lt nomeda@kaunofilharmonija.lt; 8 37 200478.

Draudžiama įsinešti: įjungtus mobiliuosius telefonus, filmavimo, fotografavimo ir garso įrašymo įrangos (be organizatoriaus leidimo), kitus skleidžainčius garsą prietaisus, alkoholinius gėrimus, skėčius..

Asmens duomenų valdytojas: NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. NACIONALINIS BILIETŲ PLATINTOJAS veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje