Lietuvos nacionalinis muziejus: Gedimino pilies bokšto ekspozicija

Lietuvos nacionalinis muziejus: Gedimino pilies bokšto ekspozicija

Pasirodymai:

Lietuvos nacionalinis muziejus: Gedimino pilies bokšto ekspozicija

Vilnius, Gedimino pilies bokštas

nuo 2,40 €

Bilietas galioja vienam apsilankymui bet kurią dieną bet kuriuo metu muziejaus darbo valandomis. Gedimino pilies bokšto ekspozicija dirba I–VII: 10.00–18.00.

Ką čia sužinosite?

Gedimino pilies bokštas yra lankomiausias Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys. Jame įkurta ekspozicija supažindina su Vilniaus, kaip politinio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės centro, istorija ir kviečia savo akimis išvysti nuostabią sostinės panoramą.

Kildamas siaurais bokšto laipteliais aukštas po aukšto lankytojas susipažins su Vilniaus pilių teritorijos raida, išvys baltų papuošalus ir svarbiausius karybos atributus.

Antrame aukšte įkurta interaktyvi ekspozicija „Laiko juostos vaizdai pro Gedimino pilies bokšto langus“ kviečia patirti kryžiuočių antpuolį, pamatyti, kaip miestas augo Renesanso laikotarpiu, ir palyginti šį vaizdą su Aukštutinės ir Žemutinės pilių panorama 1785 metais, kai jos jau buvo praradusios savo politinę svarbą. Ši kelionė – tarsi potyris, padedantis užčiuopti miesto kaitą, pradžioje pro langus žvelgiant iš bokšto, o vėliau – į bokštą, nuo XIV iki pat XXI amžiaus.

Trečiame aukšte lankytojai galės pajusti, ką reiškė stovėti Baltijos kelyje, vienoje iš įsimintiniausių manifestacijų, įvykusių 1989 metų vasarą, kai už laisvę nuo Vilniaus iki Talino rankomis susikibo beveik 2 milijonai žmonių.

Bokšto apžvalgos aikštelėje prieš akis lyg ant delno atsiveria Vilniaus panorama, o čia pat plazdanti Lietuvos vėliava primena, kad Gedimino bokštas – tai Vilniaus, o kartu ir visos Lietuvos simbolis.

Ką čia išvysite?

Nuo XIV–XV amžiaus kryžiuočių antpuolių išlikusius sviedinius; to paties laikotarpio vieną iš dviejų Lietuvoje rastų arbaleto strėlių su antgaliu, taip pat apeiginį iš rago padarytą kirvelį, puoštą baltiškos svastikos simboliais; kunigaikščio Gedimino 1322–1323 metais popiežiui Jonui XXII  ir Europos pirkliams rašytus laiškus; Baltijos keliui skirtą instaliaciją, kuri leis pačiam pasijusti Baltijos kelio dalyviu.

Daugiau informacijos: http://www.lnm.lt/muziejaus-padaliniai/ arba https://www.facebook.com/lnmuziejus Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos nacionalinis muziejus

Daugiau informacijos: NĖRA.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo vykdymo, neįvykimo, kokybės, turinio, pateikiamos informacijos apie renginį ir visų kitų su renginiu susijusių aplinkybių. TIKETA teikia renginio organizatoriui tik bilietų platinimo paslaugą ir už renginį bei jo vykdymą neatsako. TIKETA veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Premjera! „Prarasti / Namai toli nuo namų“ | Šokio teatras „Aura“

Premjera! „Prarasti / Namai toli nuo namų“ | Šokio teatras „Aura“

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Gruodžio 7 d. 18:00 val.
  • Trukmė: 50 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 6 val. 58 min.
9,72 € 16,20 €
Pirkti
Apeirono teatras: STABAT MATER

Apeirono teatras: STABAT MATER

  • Klaipėda, Klaipėdos dramos teatras, Teatro g. 2
  • Gruodžio 7 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val. 15 min.
Iki pasiūlymo pabaigos:
1 d. 8 val. 28 min.
6,60 € 13,20 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje