„LIŪDNOS DAINOS IŠ EUROPOS ŠIRDIES“. Scenarijaus autorius ir režisierius K. Smeds

„LIŪDNOS DAINOS IŠ EUROPOS ŠIRDIES“. Scenarijaus autorius ir režisierius K. Smeds

Pasirodymai:

Renginys jau įvyko.

Spektaklis su vertimu į anglų arba prancūzų kalbą bus rodomas 2018 m. balandžio 26 d., gegužės 10 d., gegužės 24 d., birželio 6 d. Kilus klausimams dėl titrų, prašome kreiptis telefonu +37060759818.

LIŪDNOS DAINOS IŠ EUROPOS ŠIRDIES

(pagal Fiodoro Dostojevskio romaną „Nusikaltimas ir bausmė“)

Scenarijaus autorius ir režisierius – KRISTIAN SMEDS (Suomija)

Dailininkė – JŪRATĖ PAULĖKAITĖ

Spektaklyje skamba „Nigel Kennedy & The Kroke Band“, Georgo Otso, „Topi Sorsakoski & Agents“, Arvo Pärto muzika

Vaidina - ALDONA BENDORIŪTĖ

Garsiausias Suomijos režisierius kartu su lietuvių aktore naujai ir originaliai perskaitė Fiodoro Dostojevskio romaną „Nusikaltimas ir bausmė“. Pagrindinis romano personažas yra žudikas Raskolnikovas, o spektaklio centre atsiduria Sonia, jo mylimoji. Sonią vaidinanti aktorė Aldona Bendoriūtė atlieka ir kitus vaidmenis.

Spektaklio kūrėjai suteikia žodį pilkiesiems mūsų visuomenės pakraščiams. Tiems žmonėms, kurie prieš savo valią tapo priklausomi nuo visuomenę valdančių jėgų malonės. Jie kalba apie mūsų Europą, vartotojiškumo subjaurotą kontinentą, kuriame bejėgiškumas gimdo smurtą. Tačiau, kad ir apie kokius skaudžius dalykus kalbėtų, jie ieško grožio bjaurume, o tikėjimas stebuklo galimybe visuomet yra šalia.

Spektaklis gastroliavo tarptautiniuose festivaliuose Suomijoje, Belgijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Čekijoje, Rusijoje.

Kristianas Smedsas (g. 1970) Suomijos teatro akademijoje baigė dramaturgiją ir pradėjo dirbti režisieriumi. 2001 m. jis įkūrė „Takomo“ teatrą, kuriame pastatė pirmuosius, tarptautinį pripažinimą pelniusius spektaklius. Vėliau Smedsas vadovavo Kajaani miesto teatrui ir pavertė šį nedidelį provincijos miestelį suomių ir užsienio teatralų traukos centru. Pastaruoju metu Smedsas stato spektaklius Suomijos nacionaliniame teatre ir dirba užsienyje su savo įkurta kompanija „Smeds Ensemble“. 2011 m. jam įteiktas „Naujosios Europos teatro realybės“ apdovanojimas.

Smedso teatre verda įvairiausių meninių priemonių ir žanrų katilas, bet šis režisierius neeksperimentuoja. Jis gilinasi į savo tautos dabartį ir istoriją, keldamas universalius klausimus. Smedsas yra vienas iš nedaugelio teatro menininkų, sugebančių per savo tautinį mentalitetą atskleisti įvairialypį šiuolaikinio žmogaus ir pasaulio paveikslą.

Aldona Bendoriūtė:

Didelė spektaklio vertybė man yra jo nepakartojamumas. Žiūrovai sėdi neapibrėžtame rate. Jie yra „Liūdnų dainų...“ scenografija, spalvos, siela, net siužeto dalis. Jie yra tai, ko reikia, kad spektaklis būtų gyvas. Jie stebi ne tik veiksmą centre, jie stebi vienas kitą. Mažiausia reakcija veide, gestas ar išsprūdęs žodis, kas dažnai nutinka, vertas dėmesio kaip prasminis ženklas.

Labai norėčiau, kad Kristianą Smedsą pažintų kuo daugiau Lietuvos aktorių. Jį jau pažįsta „Vyšnių sodo“ kompanija. Tai labai paprastas žmogus. Ieškantis prasmės. Jis labai gilus, plačios sielos. Nepabijosiu sentimentalių žodžių: man jis kaip brolis, kurio niekada neturėjau. Jaučiu jo globą. Gyvena toli, Suomijoje. Bet man ramiau, kad jis yra.

Jūratė Paulėkaitė:

„Liūdnos dainos iš Europos širdies“ turi svarbiausius šiuolaikinio teatro bruožus. Tai realus buvimas kartu su žiūrovu, esminis teatro privalumas; visais kitais požiūriais jis beviltiškai atsilikęs ir pasenęs.

Šis Dostojevskio romanas yra ne šiaip knyga – tai viena iš tų, kuri turi gulėti šalia Biblijos. „Gyva“ knyga. Ir Fiodoras Kilniaširdis tebedirba savo darbą su žmonių širdimis.

Aldonos Bendoriūtės Sonia „keliauja“ per sudėtingą romaną. Režisierius ją panardina į spektaklio audinį, kur nėra laiko ir vietos vienovės – ją turi sukurti ji pati. Bet šio spektaklio niekada nepavadinčiau monospektakliu. Teoriškai – taip, tai monospektaklis, bet turinys – kažkoks naujadaras.

Nestabilumas slypi teatro prigimtyje ir nėra prasmės nuo jo bėgti. Jis turi ne tik negatyvią pusę, jis yra būtent tai, kuo spektaklis pranašesnis už filmą, už paveikslą – jis nėra baigtas, įvykęs, jis vyksta ir baigiamas kartu su žiūrovu.

Spektaklio prodiuseris – "audronio liugos produkcija"

Koprodiuseriai: Baltic Circle (Suomija), KunstenFESTIVALdesArts (Belgija), Helsinkio festivalis (Suomija), Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“

Atnaujinto spektaklio koprodiuseriai: Suomijos nacionalinis teatras, Lietuvos nacionalinis dramos teatras

Atlikėjai:

Renginio trukmė: 1 val. 30 min., spektaklis vienos dalies.

Durys atidaromos iki renginio likus: 1 val.


Asmenys iki 14 metų neįleidžiami.


Vaikai įleidžiami nemokamai: NE.

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE.

Renginio organizatorius: Lietuvos nacionalinis dramos teatras.

Daugiau informacijos: www.teatras.lt

Draudžiama įsinešti: Maisto produktų, gėrimų, filmavimo ir fotografavimo kamerų.

Asmens duomenų valdytojas: TIKETA, kaip Jūsų asmens duomenų valdytojas pateiks Jūsų asmens duomenis (vardą, pavardę, informaciją apie įsigytus bilietus, el. pašto adresą) Renginio organizatoriui, kaip duomenų valdytojui, kuris tvarkys Jūsų asmens duomenis sutarties vykdymo pagrindu ir tikslu. Daugiau informacijos aukščiau nurodytais Renginio organizatoriaus kontaktais.
Renginio organizatorius prisiima visišką atsakomybę dėl renginio, jo kokybės, turinio ir pateikiamos informacijos apie jį. Tiketa yra bilietų platintojas ir veikia kaip atsiskleidęs tarpininkas.

Komentarai

Tiketa plius

Pramogaukit

Dainuojamosios poezijos vakaras „Tavo tyloj“

Dainuojamosios poezijos vakaras „Tavo tyloj“

  • Kaunas, TEATRO KLUBAS, Vilniaus g. 22
  • Gruodžio 11 d., 18:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
15 d. 4 val. 41 min.
3,72 € 6,20 €
Pirkti
PREMJERA: HELVERIO NAKTIS / Klaipėdos jaunimo teatras / KJT

PREMJERA: HELVERIO NAKTIS / Klaipėdos jaunimo teatras / KJT

  • Vilnius, MENŲ SPAUSTUVĖ (Šiltadaržio g. 6)
  • Gruodžio 11 d., 19:00 val.
  • Trukmė: 1 val.
Iki pasiūlymo pabaigos:
15 d. 4 val. 53 min.
7,20 € 12,00 €
Pirkti
Visos pramogos >

Su Tiketa judu

-50 %
Meilė ir mirtis Veronoje

Meilė ir mirtis Veronoje

Galioja iki: 12-12

SIŪLYK RENGINĮ, Į KURĮ NORĖTUM JUDĖTI PIGIAU!

IR GALBŪT ATEITYJE JAM PASKELBSIME AKCIJĄ

REGISTRUOKIS

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje

Naršyk patogiai!

Siųskis TIKETA programėlę nemokamai!
SIŲSTIS Tęsti naršyklėje